הטיפים שלנו

אביזרים למושבי בטיחות

אין תגובות מערכת עגליס 15/07/2018

תפקידו של כל הורה הוא קודם כל לדאוג לבריאותו של הילד. לשם כך מחייב החוק את ההורה להתקין מושב בטיחות המתאים לגילו של הילד, למשקלו ולגובהו. בבחירת סוג המושב נכלל מערך שיקולים רחב, בין השאר נוחות השימוש והתקציב שעומד לרשות ההורה. כעת, לאחר שנבחר הדגם המבוקש יש לשקול לצרף אביזרים שונים העשויים לסייע להגן על הפעוט ולשמור איתו על קשר עין.

בטיחות קודמת לכל

עוד לפני שדנים באביזרים השונים שנועדו לצור סביבה נעימה ונוחה יותר עבור הפעוט, יש לשקול את עניין הבטיחות. כאשר רוכשים סל קל, יש אפשרות לעגן אותו במושב הרכב באמצעות חגורת בטיחות סטנדרטית. אם בוחרים בדרך זו חשוב כמובן לדאוג שהחגורה מונחת כראוי בהתאם להוראות הבטיחות המתאימות. אלא שהורים המעוניינים בהגנה נוספת, יכולים להצטייד בבסיס איזופיקס, המורכב על מושב הרכב. בסיס זה, שיכול לכלול גם רגל לעיגון ברצפת הרכב, מהווה נקודת ביטחון נוספת עבור הסלקל, והוא מסייע לקבע אותו במקום ולשמור על היציבות שלו. את הסלקל ניתן למקם בקלות בבסיס ולשלוף אותו במהירות בעת היציאה מהרכב. חשוב לוודא כי הבסיס שבו בוחרים מותאם לדגם הסלקל שנבחר, ועל כן מומלץ לבצע את הרכישה באותו הזמן על מנת להבטיח את ההתאמה המלאה.

שומרים על קשר עין

בשוק ניתן למצוא מספר רב של מוצרים לתינוקות, אך אחד המוצרים הנדרשים ביותר היא מראה לרכב. אביזר זה מאפשר להורים לראות מהו מצבו של התינוק היושב בכיוון ההפוך לכיוון הנסיעה. כאמור עד גיל שנתיים ההמלצה היא להושיב ילדים באופן זה, והורים רבים חוששים כי כך לא יוכלו להביט בילד, לראות מה מצבו וליצור איתו קשר עין. מראה לרכב נוצרה בדיוק לשם כך והיא ניתנת לחיבור קל למשענת הראש באמצעות סקוץ'. למראה יתרון נוסף – תינוקות וילדים כידוע נהנים להביט בעצמם בראי, וכך מהווה המראה אמצעי לשעשוע הילד.

חכמים בשמש

מושב בטיחות, בוסטרים וסלקל הם מוצרי בטיחות חשובים, אך לא פחות חשובה מכך היא הדאגה לנוחותו של הילד. כאשר נוסעים שעות ארוכות, או אפילו נסיעה קצרה, ייתכן בהחלט כי שמש חזקה תפריע לתינוק או לילד, ועל כן כדאי להצטייד בצלון לחלון אחורי. צלון מסוג זה יוכל להגן על העור הרגיש של הילדים מפני קרינת השמש, וליצור סביבה נעימה יותר ברכב. כיום ניתן למצוא צלונים מסוגים שונים במגוון רחב של צבעים ושל דגמים, וההורים יכולים למצוא בלא קושי את הדגם המתאים להם ביותר.

מערכת בידור

נסיעה ברכב יכולה להיות תענוג גדול, אך היא עלולה להיות גם לא נעימה, בלשון המעטה, כאשר הפעוטות שיושבים מאחור משועממים. במקרים אלו ההורה בדרך כלל ייאלץ להתמודד עם בכי, צעקות ומחוות אחרות שבאמצעותן הפעוט מציין כי אינו מרוצה מהמצב. כדי להימנע ממצבים אלו מראש, ניתן לצייד את המושב האחורי במשחקים המיועדים לשימוש ברכב, כמו למשל בפעלולון המולבש על המושב. ניתן גם לבחור במראה מוזיקלית שאותה אפשר להפעיל באמצעות שלט, וכך אם התינוק נרדם ניתן להשתיק אותה בקלות ובמהירות.

בסיכומו של דבר – אביזרים למושבי בטיחות יכולים לספק הגנה נוספת לילד, כמו גם ליצור אווירה נעימה יותר במושב האחורי. מומלץ כי כל הורה יבחר בחוכמה את אותם האביזרים המתאימים לו ולילדיו.

מערכת עגליס