הטיפים שלנו

איך בוחרים כיסא בטיחות לרכב?

אין תגובות מערכת עגליס 04/04/2017

המבחר הרחב של כיסאות בטיחות מטעם מיטב היצרנים בתחום, הופך את הבחירה בכיסא הנכון למעט יותר מורכבת. אנו כאן כדי לפשט עבורכם את הדברים ולהעמיד לפניכם את השיקולים העיקריים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת כיסא בטיחות לרכב.

כהורים אנו רוצים לשמור על ילדינו כמה שיותר מוגנים, הן בעת השהות בבית והן בעת נסיעה בדרכים. כדי שנוכל ליישם זאת, ישנם מוצרי תינוקות אשר מאפשרים לנו לשמור על בטיחותם המקסימלית של ילדינו כמו למשל כיסאות בטיחות. אם נחזור בזמן כמה עשורים אחורה הרי שאז הנסיעה ברכב הייתה חופשית, אולם כיום אין כך הדבר וכיסא הבטיחות הוא פריט חובה בעת הסעת ילדים. אולם מלבד תקנות הבטיחות, ישנם עוד שיקולים אותם יש לקחת בחשבון ואשר יאפשרו לכם להקטין את הסיכון הקיים בכמה וכמה מונים.

התאמת המושב למשקלו וגילו של הילד

כאמור ישנם סוגים שונים של כיסאות בטיחות, אולם את הסינון הראשוני יש לבצע בהתאם לגילו ומשקלו של הילד. למעשה החלוקה של כיסאות בטיחות מתבצעת בהתאם לטווחי הגיל והמשקל הבאים:

  • תינוקות עד גיל שנה ומשקל 9 ק"ג – תינוקות יש להושיב בכיסא מותאם נגד כיוון הנסיעה ועל מושב ללא כרית אוויר.
  • פעוטות מגיל שנה עד ארבע ובמשקל 9 עד 18 ק"ג – פעוטות בטווח הזה יש להושיב בכיסא בטיחות ולו חגורת בטיחות מובנית עם כיוון הנסיעה.
  • ילדים ממשקל 18 ק"ג ועד גובה 145 ס"מ – יעברו למושב מגביה הנקרא בוסטר ויחגרו עם חגורת הרכב.

יש לציין כי כיום ישנן כיסאות בטיחות אשר מלווים את התינוקות כבר למן הרגע הראשון ולאורך כל שלבי גדילתם, כך שניתן להימנע מרכישת כמה מושבי בטיחות לאורך השנים.

בחירה מטעמי נוחות

מלבד התאמה לגיל הילד ומשקל, כיום היצרנים השונים משלבים בכיסאות הבטיחות שלל של פונקציות ואביזרים נלווים אשר מעצימים את פרמטר הנוחות והופכים את הנסיעה עם תינוקות, פעוטות או ילדים לכמה שיותר אופטימלית. פרמטר הנוחות אינו מיועד לילדים בלבד, אלא שגם להורים צריך להיות נוח ולכן בעת הביקור בחנות ובה מוצרים לתינוקות יש לשים לב לשיקולים נוספים כמו שיטת ההתקנה, עיגון מושב הבטיחות לרכב, חגירה נוחה, הטיית המושב למצב שכיבה וריפוד נשלף אותו ניתן לכבס במידת הצורך. כמו כן ישנם הורים שיעדיפו להשתמש בסלקל נשלף אותו ניתן לחבר לעגלה וכך להימנע מלהעיר את התינוק כשמגיעים לתחנה האחרונה בנסיעה.

וכמובן שאי אפשר להימנע מנושא הבטיחות

מבין כל המוצרים לתינוקות כיסא בטיחות, כשמו כן הוא, ישמור על הילדים כמה שיותר בטוחים במהלך הנסיעה ובכוחו למנוע פגיעות ואף להציל חיים בעת תאונת דרכים. אולם כדי שיבצע את תפקידו נאמנה יש לוודא כי רוכשים כיסא מחברה יצרנית מובילה אשר מקפידה על עמידה בכל התקנים. אם אינכם יודעים מהם התקנים הנדרשים הרי שעל מושב הבטיחות להיות בעל תו תקן אירופאי ואמריקאי ולקבל אישור של משרד התחבורה. כמו כן רבים אינם יודעים שלכיסאות בטיחות ישנו תאריך תפוגה ולכן יש לבחור מושב אשר תאריך הייצור שלו קרוב כמה שיותר לתאריך הרכישה. המלצה קטנה לפני סיום – רגע לפני שמעבירים כרטיס, מומלץ לבדוק איך הכיסא משתלב ברכב שלכם ולוודא כי הוא אינו גולש מהמושבים.

רכישת כיסאות בטיחות לרכב זו משימה שאין להקל בה ראש, לכן מומלץ לרכוש ממקום אמין ומוכר בתחום מוצרי תינוקות ובמידה וקיימת התלבטות, ניתן לבקש ייעוץ והכוונה מצוות החנות.

לקטלוג כיסאות הבטיחות של עגליס – לחץ כאן!

מערכת עגליס