הטיפים שלנו

איך לבחור עגלות תינוק על פי התקציב שיש ברשותכם

אין תגובות מערכת עגליס 03/01/2016

בעבר תפקידה של העגלה היה לנייד את התינוקות ממקום למקום, ולכן העגלות נראו ותופעלו לרוב בצורה דומה לחלוטין. כיום מדובר במוצר בעל פונקציות רבות ואיכות משתנה, ואף מוצר בעל אמירה אופנתית או חברתית ברמת המותגים.

עגלות תינוק בעבר וכיום

זוג הורים בעבר היו הולכים לרכוש ציוד לתינוק העתידי, ובדרך קונים גם את העגלה שתשמש אותו או מקבלים בירושה עגלת תינוק יד שניה מאחד המכרים. כיום המצב אחר לחלוטין, יש מגוון רחב של עיצובים ודגמים, פטנטים אינסופיים, טכנולוגיה חדשנית לנוחות מוגברת, סוגי גלגלים מגוונים, עגלות עם שימושים מגוונים שמתאימות עצמן לגיל התינוק, מותגים ורמות מוצר, ועוד. לכן הורים שלא עשו מחקר עגלות טרם הגעתם לחנות ימצאו עצמם מבולבלים מאוד ואבודים בים האופציות.

חלוקה גסה לשלושת סוגי עגלות התינוק שקיימות כיום בשוק

כפי שציינו סוגי העגלות רבים ומגוונים אך עם זאת, ניתן לחלק בצורה גסה את העגלות לכמה קטגוריות עיקריות, כאשר כל קטגוריה בעלת יתרונות וחסרונות :

עגלות תינוק משולבות – עגלה משולבת תכלול אמבטיה ( סל שכיבה) המאפשר להשכיב את התינוק בחודשים הראשונים שלו( עד גיל 3-4 חודשים) בזווית 180 מעלות – שכיבה מלאה (הזווית המחייבת להנחת תינוקות בגיל לידה). לאחר מכן תאפשר העגלה חיבור של גוף טיולון לאותה השלדה. היתרון של עגלה זו הינו שהיא משמשת אתכם לאורך כל הטיפול בתינוק, החיסרון שלה הוא שהיא לרוב כבדה יותר מטיולון בלבד ומסורבלת מבחינת התפעול היומיומי.

עגלות רב תכליתיות –  עגלה זו מאפשרת להרכיב כמה מושבים שונים על אותה השלדה ולהחליף בניהם. הם מאפשרות : אמבטיה, טיולון וגם חיבור לסלקל (מאפשר לכם לנייד את התינוק מהרכב לבית מבלי להעירו ולהעבירו לעגלה). העגלה מסיימת את תפקידה כאשר התינוק מתחיל ללכת שזה יתרון משמעותי, והיא לרוב תאפשר הושבה של הטיולון נגד ועם כיוון הנסיעה. החיסרון שלה הוא לרוב נושא המשקל, שהיא כמו חברתה המשולבת תהיה כבדה יותר מטיולון בלבד. בנושא הסלקל, לא מומלץ להושיב תינוק לאורך זמן בסלקל שכן איננו בזווית שכיבה מלאה 180 מעלות.

טיולונים – טיולון מתאים לפעוט מגיל חצי שנה ומעלה(ללא שכיבה מלאה), כאשר אז הגב והשרירים שלו חזקים דיים כדי לאפשר לו לשבת בעגלה בחצי ישיבה או בשכיבה חלקית בהמשך. גם הטיולונים מתחלקים לטיולוני ספורט, טיולוני מטריה וטיולון בקיפול ספר. עניין הקיפול הוא נושא מהותי בבחירת הטיולון וכמו כן, גם משקלו. החיסרון הראשון הוא ההתאמה מגיל חצי שנה ומעלה. החיסרון השני הוא שלעיתים יש טיולונים בעלי זוויות שכיבה מעטות, דבר שלא מאפשר לפעוט לישון בו אלא רק לשבת בו, לכן יש לבדוק כמה מצבי ישיבה יש בטיולון.

בחירת עגלת תינוק על פי התקציב שברשותכם

עד 1500₪ – ניתן למצוא עגלות ממותגים לא מוכרים באיכות טובה, בנושא זה כדאי לבדוק שאכן העגלה עומדת בכל תקני הבטיחות ואף נוחה לשימוש. ניתן למצוא עגלות זולות גם בחנויות עודפים, לרוב מדובר בעגלות איכותיות מדגם ישן אשר נשארו בעודפים ולכן נמכרות במחיר מוזל. ברוב המקרים ניתן למצוא בקטגוריה זו רק טיולונים או עגלות יד שנייה משולבות.

בין 1500₪ ל- 3500₪  – בטווח המחיר הנ"ל ניתן למצוא עגלות איכותיות ממותגים המובילים ביותר בשוק. קנייה מסוג זה מבטיחה לכם ביטחון של מותג נמכר בעל יבואן רשמי ואורך חיים ארוך. דבר זה חשוב מאוד, באם אתם מתכוונים להביא יותר מילד אחד לעולם. עגלות אלו לרוב יתאפיינו בכל הפיצ'רים החדשניים ביותר , משקל קל ומבנה ארגונומי קל לתפעול.

3500₪ וצפונה – מחירים אלו מתאימים לעגלות פרימיום ומעל לסכום של 5000 ₪ מתחילה הקטגוריה של עגלות יוקרה. עגלות אלו מציעות מעבר לאיכות חסרת פשרות, גם סטייל ושם של מותג איכותי. עגלות אלו לרוב יציעו פונקציות ויתרונות שהם בגדר רשות, אם ברמת התפעול ואיכות השלדה, הבדים והאחסון, גלגלים גבהים וייחודיים, העברת כיוון הידית וכו'. עגלות אלו הן עגלות פינוק ואם בא לכם להתפנק הן נועדו עבורכם.

תחום הבטיחות והאחריות ברכישת עגלות תינוק

לא משנה איזו עגלה בחרתם ברמת הסכום להשקעה, בנושא הבטיחות אין להתפשר בשום אופן . עגלה בטוחה היא עגלה אשר עומדת בתקן הישראלי לעגלות תינוקות וילדים. התקן ניתן רק לעגלות שעמדו בכל דרישות הבטיחות, ברמת : חוזק, בטיחות הריתום, בולמי זעזועים, יציבות הגלגלים ופעולת בלימה תקינה. בנושא זה, מומלץ להיכנס לאתר מכון התקנים בישראל ולקרוא ביתר הרחבה בנושא.

בנושא האחריות חשוב לשים לב שיש על העגלה אחריות יבואן ויצרן. יש לבדוק את משך תקופת האחריות, מיקום היבואן, למי וכיצד יש להעביר את העגלה לתיקון במידת הצורך. חשוב לא להתפשר בנושא זה, שכן שמדובר במוצר בשימוש יומיומי שיש לו בלאי גבוהה.

איך להחליט בסופו של דבר?

בסופו של דבר אתם ידעים מהו אורח החיים שלכם יותר טוב מכולם! בדקו אילו תאי שטח יש בסביבת המגורים שלכם, האם יש הרבה מדרגות? אזור כפרי עם מדרכות עפר?  עשו סקר אצל הורים ודברו עם חברים וקבלו עצות מבעלי ניסיון. בדקו על כל דגם באינטרנט ולמדו על המותגים השונים והמחירים. הגדירו את התכונות שאתם פשוט לא יכולים להתפשר עליהם , את התקציב שתהיו מוכנים להשקיע וצאו לדרך.

בהצלחה!

מערכת עגליס