הטיפים שלנו

איך לבחור רכב למשפחה עם הרבה ילדים קטנים?

אין תגובות מערכת עגליס 16/11/2017

ראשית – שומרים על הבטיחות

אחד הקריטריונים החשובים ביותר בבחירה של הרכב המשפחתי הוא נושא הבטיחות, ועל כן לפני רכישה של רכב חדש מומלץ לבדוק מהן המלצות הבטיחות המעודכנות. נושא הבטיחות הופך להיות מורכב עוד יותר כאשר המשפחה מתרחבת, כך שהרכב הישן כבר אינו משמש אותה. אם נדרשת המשפחה לרכוש רכב חדש, יש לוודא כי הוא מאפשר לעמוד בתקני הבטיחות. על פי המלצות הבטיחות העדכניות, עד גיל שנה, יש להושיב את התינוק בסלקל, רצוי נגד כיוון הנסיעה. המחמירים ימשיכו להושיב את הילד נגד כיוון התנועה גם עד גיל שנתיים. בסביבות גיל שנה-שנה וחצי, יעבור הפעוט לשבת בכיסא בטיחות, ובהמשך, בגילאי שלוש עד ארבע, ניתן יהיה לעבור לבוסטר. ברכישתו של כיסא בטיחות מומלץ, יש לוודא כי כיסא זה עומד בתקן המאושר על יד משרד התחבורה ולברר מהי שנת הייצור שלו. חשוב גם לבדוק כמובן את המתאמת כיסא הבטיחות לגילו ולגובהו של הילד. במשפחה הכוללת מספר רב של ילדים, צריכים ההורים לבחור ברכב המסוגל להכיל את כל מושבי הבטיחות השונים.

הגדרת צרכים

עוד לפני הסיור הראשוני באולמות התצוגה, ובטרם מתחילים להתלבט בין הדגמים השונים, חשוב מאוד שבני המשפחה יגדירו היטב את הדרישות שעליהם נדרש הרכב המשפחתי לענות. מעבר למספר המושבים הנחוצים, יש לשקול למשל גם את גודלו של תא המטען. כאשר יש צורך למשל במקום שיספיק למספר טיולונים, הרי שיש לוודא כי תא המטען הוא בעל קיבולת מתאימה. בנוסף על כך, כדאי לשקול גם את המרווח שיש בין הכיסאות, על מנת לוודא כי הנסיעה ברכב תהיה נוחה ונעימה. לאחר שמגבשים את המפרט הטכני הראשוני, אפשר להתחיל בתחקיר ולבחור בשלושה עד חמישה דגמים מובילים העונים על הצרכים. לבסוף, כדאי לקיים נסיעת מבחן שתוודא כי אכן הדגם הנבחר מתאים לדרישות בני המשפחה. על מנת לוודא כי אכן נעשתה הבחירה הנכונה, כדאי לברר האם כל מושבי הבטיחות נכנסים לרכב. לשם כך ניתן לצרף גם אותם לנסיעת המבחן. לא צריך לחשוש מלהציע זאת למוכר – רכישת רכב חדש היא עניין מורכב ולא זול, ואין טעם לרכוש רכב ולגלות את הטעות רק אחר כך.

אז במה לבחור?

כיום קיימים בשוק מספר דגמים היכולים להתאים למשפחה ברוכת ילדים. הבחירה ברכב תושפע כמובן ממספר הילדים ומהגילאים שלהם. משפחה שיש לה שלושה ילדים יכולה להסתפק ברכב משפחתי מרווח, אך עליה לוודא כי מושבי הבטיחות מותקנים כראוי. ישנם גם דגמים רבים הכוללים ארבעה מקומות ישיבה אחוריים, אך משפחות רבות בוחרות דווקא בדגמי המיניוואן שברובם יש עד שבעה מקומות ישיבה. בין הדגמים הפופולריים ניתן למצוא למשל את הסיטרואן פיקאסו C4, מיצ'ובישי אאוטלנדר, מאזדה 5, טויוטה פריוס פלוס וקיה קרניבל. מי שדרוש לו תא מטען שמסוגל להכיל שתי עגלות יעדיף את דגמי הסטיישן, ויש המוסיפים גם תא מטען חיצוני המספק מקום אחסון נוסף. בסופו של דבר, את הבחירה יש לעשות רק לאחר נסיעת מבחן (כן, כולל כיסאות הבטיחות, הבוסטרים והעגלות), שתוכיח כי אכן נעשתה הבחירה הנכונה.

 

מערכת עגליס