הטיפים שלנו

איך להכין את החדר לילד החדש בבית?

אין תגובות מערכת עגליס 20/12/2012

תינוק חדש, חמוד ושברירי הגיע הביתה. עכשיו הגיע הזמן להתחיל ולהכין עבורו את החדר שבו  הוא הולך לישון, לשחק ולבלות חלק גדול מהיום. כמובן שישנם גם כאלו אשר מתחילים במלאכת תכנון חדרי תינוקות כשה'קטנטן' עדיין בתוך רחם אימו. בכל מקרה, אין זה חשוב מתי מתחילים בהכנת החדר. כל הורה פועל על פי שיקול דעתו ולוח הזמנים המתאים לו ביותר.

במרבית המקרים, הזאטוט ישן עם ההורים בחדר מספר חודשים לפחות. לכן, אין שום סיבה להיות בלחץ. נכון שישנו ציוד ראשוני שחובה לרכוש עוד טרם הגעתו של התינוק הביתה. יחד עם זאת, ניתן בהחלט לבצע פעולות כמו צביעת החדר עצמו ועיצובו בשלב מעט מאוחר יותר, טרם העברת התינוק לחדר משלו.

מי שמודד – לא מפחד

איך אומר המשפט הידוע "מודדים 10 פעמים – חותכים פעם אחת". במקרה של חדרי תינוקות אמנם עניין החיתוך מעט פחות רלוונטי אך בהחלט כדאי למדוד באופן מדוייק את החדר. מומלץ לציין לעצמכם גם מגרעות או בליטות בקירות החדר שעלולים להגביל אתכם בהצבת המיטה, ארון הבגדים או שידת ההחתלה.

מדידה מדוייקת של מידות החדר הינה שלב ראשוני והכרחי כאשר מדובר בהכנה ועיצוב של חדרי תינוקות. כך תוכלו לדעת כבר מראש מהן מידות הריהוט הרצויות לכם ומהן המגבלות שלכם. על אף הרצון להעניק ל"יורש העצר" כמה שרק ניתן, הכרחי להתחשב במגבלותיו ובמידותיו של החדר הצפוי לשמש את החבר החדש במשפחה.

כל מה שצריך עבור חדר תינוקות

מה צריך לקנות עבור חדרי תינוקות זו וודאי שאלה בעלת תשובות רבות. אם כן, ננסה לציין לפחות את הפריטים הראשוניים, ההכרחיים בכל חדר תינוקות ואולי עוד כמה שהם בגדר רשות מומלצת.

ובכן, הפריט הראשון הוא כמובן המיטה. מידות מיטת התינוק הן סטנדרטיות לרוב סביב גודל של 80X80 ס"מ, אך יתכנו הבדלים של כמה סנטימטרים לרוחבה או לאורכה של המיטה. כמובן שחשוב לוודא כי המיטה היא בעלת תו תקן ומיוצרת על ידי חברה מוכרת ובעלת שם.

על אף שישנם מוצרים שבהם לא חייבים להקפיד על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בכזו אדיקות,  דווקא מיטת תינוק היא אחד מהפריטים שבהם כדאי, רצוי ואפילו מומלץ להיות קפדן במידה הרבה ביותר, למען בטיחות ילדכם.

שני פריטים חשובים נוספים עבור חדרי תינוקות הם: שידת החתלה שצריכה להיות רחבה מספיק כך שניתן יהיה להניח עליה את התינוק בבטחה ובמקביל להחליף לו חיתול בצורה נוחה ופריט אחרון הוא ארון בגדים. גם אם נראה לכם שכרגע שידת החתלה מספקת לכם מספיק מקום אחסון עבור החפצים, הבגדים והצעצועים של התינוק, המלצתנו היא לרכוש ארון בגדים, אפילו קטן וצנוע – למען הסדר הטוב ולמען כל המתנות שתקבלו לאחר הלידה, בברית או בבריתה ובהמשך הדרך.

מערכת עגליס