הטיפים שלנו

איך להתכונן ללידת תאומים – דברים שחשוב לדעת

אין תגובות מערכת עגליס 29/04/2014

 

לידה היא מאורע משמח, ולידת תאומים היא מאורע משמח כפליים. ובכל זאת, אחרי שמסיימים עם הריון מרגש ולידה מיוחדת, חוזרים הביתה עם שני תינוקות קטנים, ואם תמיכה בתינוק אחד יכולה להוות אתגר, התמיכה בשניים יכולה עוד יותר.

הדרך הנכונה לעשות כמעט כל דבר מורכב היא כמובן – להתכונן מראש. הכנות נאותות ונבונות שייתנו לכם את הכלים הדרושים בכדי לעמוד במשימה בצורה מכובדת, ליהנות מההורות שלכם ולתת לתאומים שלכם את הכול, ניתנים היום בקורס לפני לידת תאומים. הקורס מתאים לכל זוג שעומד מול לידת תאומים, ובעיקר למשפחות אשר כבר יש להן ילדים.

הסיכונים, דרכי ההתכוננות, טיפים ייחודיים, תמונה רחבה מזוגות עם ניסיון בגידול תאומים, ואפילו בחירת שמות חכמה, כל אלו הם חלק מקורס חשוב זה, שיכול לשדרג לכם את החיים כמשפחה. הקורס מתאים לזוגות, לא רק לאימהות כמובן, ומעבר לנושאים של לידה והנקה, נוגעים בפרטים רבים מהחיים כהורים לזוג תאומים.

ציוד לילדים – בשניים

אחד הדברים החשובים ביותר לגידול חלק של תינוקות, בעיקר בתאומים, הוא הציוד הנכון שיתמוך בכם בדרך. מיטות מתאימות, ארונות מתאימים, וכמובן, עגלות אחים / עגלות תאומים. בחירת מיטות לתאומים דורשת מחשבה יתרה, שכן המיטה תופסת מקום רב יותר ממיטה ליחיד, ולא תמיד אנו יודעים כיצד לשים אותה בחדר, שלרוב לא התרחב בהתלהבות כשהודיעו לו שהוא יאכלס לא דייר אחד, אלא שניים.

רבים בוחרים למקם את המיטה החדשה במרכז החדר, כשראשה צמוד לקיר. הסיבה היא גישה נוחה משני הצדדים, דבר שאינו הכרחי במיטת תינוק בודד, אשר לרוב ממוקמת לרוחבו של קיר פנימי (אשר פחות רגיש לשינויים של קור וחום). מעבר לכך, יש לוודא כי המיטה חזקה במיוחד, וגדולה דיו לאפשר לכם הכנסה של שאר הרהיטים והחפצים ההכרחיים לחדר בנוחות מרבית.

בחירת עגלות תאומים

עגלות תאומים הן לרוב חזקות ועמידות הרבה יותר מעגלות ליחיד, שכן הן נושאות משקל כפול, שמצטבר ללא מעט כשהילדים גדלים. יש כאלו שמאפשרות חיבור של סל שכיבה, וחשוב לוודא כי ניתן לשלוף את הבד לצורך כביסה, וכי העגלה מגיעה עם אחריות.

בהקשר של תאומים, ישנן עגלות שונות בגדלים שונים, ולעיתים קרובות הן גדולות ומגושמות, מה שלא מאפשר הכנסה לתא מטען סטנדרטי. לכן, אם אתם נוהגים לנסוע הרבה, ומתכננים לנסוע עם התינוקות שלכם, מוטב לו תשקיעו מעט יותר בעגלה קטנה וחזקה, שמתקפלת בהתאמה לרכב שלכם.

ישנן עגלות פונקציונאליות במיוחד, שמאפשרות שני מצבים מקבילים – מצב טיולון (ישיבה של התינוק) ומצב אמבטיה (שכיבה בעריסה), בו זמניות. הדבר מתאים גם לתאומים בעלי אופי שונה, וגם לילדים בגילאים שונים, במקרה של לידות סמוכות יחסית. כך או כך, בחרו עגלה עם בולמי זעזועים רציניים, וסל נשיאה גדול במיוחד, לא סטנדרטי, שכן הציוד שנדרש ביום-יום לטיפול בתאומים הוא, כמובן, כפול.

 

מערכת עגליס