הטיפים שלנו

איך לצאת עם התינוק מהבית? טיפים

אין תגובות מערכת עגליס 07/12/2017

קודם כל – לא לפחוד

הפעם הראשונה שבה יוצאים עם הרך הנולד מבית החולים, מלאה באינספור חששות. ההורים הטריים אינם מיומנים עדיין בחגירת התינוק בסל קל, וכל רחש קטן של התינוק "מקפיץ" את ההורים התשושים. מלבד חששות אלו, ההורים דואגים לבריאותו של הקטנצ'יק וכל אדם חדש שבא במגע איתו הופך להיות מאגר פוטנציאלי של חיידקים ומיקרובים אחרים. על כן, הצעד הראשון לבילוי עם התינוק מחוץ לבית הוא קודם כל לא לפחד. לאחר ההסתגלות הראשונית מומלץ בהחלט לצאת עם הילד לטיול בחוץ, וכמעט כל הורה בחופשת לידה יודע עד כמה נחוצה ההתאווררות הזאת גם עבורו. זה המקום להדגיש  – אל תרגישו מחויבים לאפשר לזרים לגעת בתינוק שלכם; במיוחד כשמדובר בתינוק שאך זה נולד – זכותכם להגיד לא.

הבחירה בעגלה הנכונה

כיום, ניתן למצוא בשוק עגלות לתינוקות מסוגים רבים. את העגלה חשוב לבחור בהתאם להעדפות האישיות ולצרכים של ההורים. גם אם קרוב משפחה מציע לרכוש עבורם את העגלה במתנה, חשוב מאוד להגיע לחנות ולהתנסות בשימוש בה. נוחות השימוש תלויה בגורמים רבים, כגון גובה העגלה, כיוון ישיבתו של הילד, ואופן קיפולה של העגלה. מי שאוהב למשל לטייל, ונדרש לעגלה קלה יחסית יכול לבחור בסיטי מיני. עגלות מסוג זה מתקפלות בדרך פשוטה מאוד וניתנות לאחסון בקלות בתא המטען של הרכב. בנוסף על כך, הן אף מתניידות בקלילות, ואידיאליות גם למסע קניות בעיר. בבחירת העגלה קיימים גם פרמטרים נוספים שעשויים להיות חשובים במיוחד כשמדובר בתינוק חדש. ישנן עגלות המאפשרות למשל חיבור ישיר של הסל קל לשלדת העגלה. פונקציה זו יכולה לאפשר לתינוק להמשיך לישון בנוחות בסל קל, תוך כדי העברה קלילה ומהירה לעגלה. שיקול חשוב אחר הוא אזור האחסון בעגלה שעשוי להתגלות כשימושי במיוחד, כאשר יוצאים לקניות.

התיק הראשון שלי

לאחר רכישתה של העגלה המתאימה, מומלץ מאוד לבחור בתיק החתלה שאותו יהיה ניתן "להלביש" במהירות ובקלות על העגלה. כמו כל תיק ראוי לשמו, גם תיק החתלה צריך שיהיו בו מספר מספק של תאים. תיק המחולק היטב יאפשר התמצאות קלה ונוחה, כך שגם בזמן של לחץ אפשר יהיה למצוא בקלות את המוצץ של התינוק או לשלוף ללא שהות את החיתול הנדרש. ישנם תיקים הכוללים גם משטח החתלה שיכול להיות שימוש מאוד במיוחד במקרים שבהם נדרשים להחליף חיתולים ב"תנאי שטח". מכיוון שתיק ההחתלה צריך להיות מותאם לעגלת התינוק שנבחרה, מומלץ מאוד להגיע לחנות מוצרי התינוקות עם העגלה, על מנת להבטיח התאמה אופטימלית.

מה לקחת ומה להשאיר

את אוכלוסיית ההורים הטריים אפשר לחלק לשתי קבוצות עיקריות: הורים שגם בעת יציאה קצרה מביאים איתם "את כל הבית", והורים שגם ליציאה ארוכה מביאים איתם בקושי חצי בקבוק, חיתול ושניים וחצי מגבונים. ההמלצה היא כמובן לבחור בדרך האמצע. כשתיק ההחתלה הוא עמוס מדי, יהיה קשה למצוא את החיתול המבוקש בזמן אמת, וההורים יימצאו את עצמם מרוקנים חצי מהתיק באמצע הרחוב. מצד שני, תיק ריק מדי גם הוא אינו מגשים את מטרתו. על כן, את התיק יש להכין בהתאם למשך היציאה מהבית. בדרך כלל מומלץ שיהיו כחמישה חיתולים, חבילת מגבונים, סט או שניים של בגדים להחלפה, מוצצים, בקבוק, תרמוס עם מים פושרים ושתי מנות פורמולה בקופסה. כדאי גם להצטייד בצעצוע או שניים שניתן יהיה להעסיק את הילד בעת הצורך. בסופו של דבר, הניסיון מלמד את ההורה אילו דברים הוא באמת צריך לקחת עמו ועל אלו דברים אפשר לוותר.

מערכת עגליס