הטיפים שלנו

איך מתכוננים לתינוק החדש? – פונדקאות

אין תגובות מערכת עגליס 01/08/2018

הציפייה להצטרפותו של תינוק חדש למשפחה היא תמיד מרגשת. הורים רבים, ובייחוד אם הם הורים טריים, מתלבטים איזה ציוד נדרש מהם להכין לקראת בואו של היילוד, ואילו רכישות ניתן לדחות לתקופה שאחרי הלידה. תהיות אלו עלולות לעורר מתח רב, אך כאשר מדובר בהרחבת המשפחה בזכות הליך פונדקאות, העניין נעשה מורכב אף יותר. במקרים רבים מדובר בלידה של תאומים המצריכה היערכות שונה, ובמצבים אחרים חוששים ההורים כי בשל סיבות שונות, ההליך לא יושלם כשורה. על ההכנה לקראת בואו של תינוק חדש במקרים אלו – במאמר הבא.

חשוב לדעת – קבלת ציוד שהוזמן

לפני שנתחיל לדון בהכנות השונות לקראת הצטרפות התינוק למשפחה, חשוב קודם כל להבהיר נקודה חשובה, העשויה להרגיע הורים רבים. מרבית ההורים מגיעים לחנות בפעם הראשונה לבחור את חבילת הלידה עוד בטרם נולד התינוק. המטרה היא כמובן לוודא כי בבוא השעה יהיה בידי ההורים כל הציוד הנחוץ לחודשי חייו הראשונים של התינוק. בסופו של דבר, כאשר התינוק יוצא לאוויר העולם, ההורים יגלו במהרה כי אין הם פנויים לטייל בחנות למוצרי תינוקות, ולבחור את המוצרים הנדרשים. מלבד זאת, ישנם מוצרים רבים, בעיקר ריהוט ועגלות, המחייבים הכנה מוקדמת על מנת להתאים אותם לדרישות הלקוחות. אך כאשר ההורה מגיע לחנות, הוא לעתים קרובות אינו מעוניין לקבל אליו הביתה את הציוד בטרם הלידה. על כן, חשוב להדגיש כי גם אם מזמינים את הציוד כמה חודשים מראש, חבילת הלידה תסופק להורים רק לאחר הלידה. עניין נוסף שחשוב להזכיר הוא כי אין בהכרח צורך לרכוש את כל הציוד הדרוש, וקיימת אפשרות לשכור מוצרים רבים, פתרון שלעיתים מתגלה כחסכוני ביותר.

ציוד שמומלץ להכין מראש

תקופת ההריון, גם כאשר מדובר בהליך פונדקאות בארץ נמשכת בדרך כלל כתשעה חודשים, וזמן זה מספק בהחלט לצורך בחירת המוצרים הנדרשים לתקופה הראשונה שאחרי הלידה. ראשית, מומלץ להתמקד במוצרי הבסיס הנדרשים ברמה היומיומית; דוגמה למוצר מעין זה הוא מיטת תינוק שבה יבלה הרך הנולד חלק גדול מזמנו בשבועות הראשונים שאחרי הלידה. לצידה חשוב לבחור גם בעגלה נוחה כגון עגלת ג'ואי, ובאמבטיה לתינוק שתשמש אותו בחודשי חייו הראשונים. חשוב מאוד שההורים יגיעו לחנות על מנת לבחור מוצרים אלו, על מנת לוודא כי התפעול נוח להם וכדי לקבל הדרכה מהצוות המקצועי באשר לאופן השימוש בעגלה. פריט נוסף שיש להצטייד בו סמוך למועד הלידה הוא הסלקל. בתי החולים בארץ אינם מאפשרים שחרור הביתה של היילוד לא סלקל או ללא עגלה מתאימה, כשהמטרה היא לשמור על חיי התינוק ולהגן עליו. מלבד עגלה, מיטת תינוק וסלקל, חשוב שההורים ידאגו שיעמוד לרשותם ציוד בסיסי נוסף כגון בגדים, חיתולים, תחליף חלב אם המתאים לגילו של התינוק ובקבוקים.

מה ניתן לדחות

לצד המוצרים הבסיסיים שתוארו לעיל, ישנם פריטים שאת רכישתם ניתן לדחות להמשך. תיק עגלה לדוגמה כדאי להמתין לרכוש אחרי שכבר התנסיתם בשימוש בעגלה ואחרי שאתם כבר יודעים יותר טוב איזה תיק יהיה לכם הכי נוח. מלבד תיק עגלה, גם מנשאים לתינוקות ניתן לרכוש לאחר לידת התינוק, שכן הורים רבים אינם יודעים מה תהיה תחושת המנשא והאם התינוק יסכים בכלל לשהות בו. מוצרים נוספים כגון תרופות, מדחום או בגדים יפים ניתן לרכוש בהמשך או לרכוש באחת הגיחות הראשונות לאחר לידתו של התינוק. בכל מקרה, במידה שמתעוררת כל שאלה או תהיה, מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע בחנות, שכבר צברו ניסיון רב ויוכלו להציע המלצות וטיפים מועילים.

מערכת עגליס