הטיפים שלנו

אמבטיה לתינוק – כל מה שרציתם לדעת

אין תגובות מערכת עגליס 08/10/2013

 

התינוק המתוק שלכם הגיח לאוויר עולם, כה קטן ושברירי, כך שלעיתים לא מרגישים ביטחון מלא להחזיק אותו. לאחר מספר שעות, באופן כה טבעי אתם מרגישים הרבה יותר נוח לאחוז בו בעדינות, להשכיבו ולהרימו. ואז, מגיעה השעה בה צריך לעשות לתינוק אמבטיה. ובכל זאת, שני שיעורים מאחות בית החולים ממש לא הכינו אתכם לרגע הזה. אז מה עושים ? באיזו אמבטיה מומלץ להשתמש ומהם היתרונות ? ועל מה מחובתכם להקפיד ? במאמר זה נסקור את נושא האמבטיות לתינוק, אילו אפשרויות קיימות בפניכם ולאיזה גיל הן מתאימות.

אמבטיה לתינוק בן יומו

ראשית, זכרו כי קיימת חשיבות רבה להקפדה על מקלחת לתינוק באופן יום יומי. בגיל זה, חשוב להיות עדינים ביותר ולהשתמש באמבטיה שתהא נוחה לתינוק ולכם כאחד. קיימות שתי אפשרויות מתאימות וחשוב שתבחרו בזו הנוחה לכם ביותר:

  • אמבטיית גיגית– אמבטיה זו הינה למעשה גיגית פלסטיק בצורת אמבטיה כאשר יש למלא בה מים ובתחתיתה קיים חור עם פקק לריקונה בסיום. אחד היתרונות הבולטים של שימוש באמבטיה זו הינו האפשרות לרכוש מעמד תואם ולהתקין עליו את האמבטיה. דבר זה מונע מכם להתכופף ולאחוז באופן נוח בעורפו של התינוק הקטן.
  • בתיה אמבטיה– בתיה אמבטיה הינה בעצם סוג של כרית המותאמת לגופו של תינוק. הכרית הינה דמוית חיה כאשר בחלק האמצעי היא עשויה בד דק עליו מניחים את התינוק. יתר הכרית הינה מנופחת, נעימה ומגינה על ראשו של התינוק.  ניתן לרכוש בתיה אמבטיה בשני גדלים ובמגוון צבעים. אחד היתרונות של בתיה אמבטיה הינו האפשרות להניח אותה באמבטיה הרגילה ולבצע את המקלחת שם. בכך, תוכלו להוסיף עוד מים חמים במידת הצורך, עקב הנגישות שלכם לברז.

על מה חשוב להקפיד בכל מקרה ?

  • לא להשאיר את התינוק ללא השגחה– לא משנה באיזה אמצעי תבחרו לבצע את האמבטיה לתינוק, לעולם אל תשאירו אותו ללא השגחה. שנייה אחת של אי השגחה והתינוק עלול להחליק.
  • להכין מגבת מבעוד מועד– תינוקות נוטים להתקרר בקלות ולכן חשוב מיד עם סיום האמבטיה לעטוף אותם במגבת נעימה.
  • לכבות את המזגן– בהמשך לסעיף הקודם, על מנת למנוע התקררות מיותרת של התינוק, כבו את המזגן או סגרו את החלונות בחדרו.
  • להכין בגדים מבעוד מועד– בדיוק כמו המגבת, הכינו לכם ליד מיטתו של התינוק: חיתול, משחה וביגוד, על מנת שתוכלו להלבישו במהרה.

אמבטיה לתינוק גדול יותר

לאחר גיל שנה וחצי לערך, התינוק כבר יושב והוא בהחלט מעוניין ומוכן לשבת גם במהלך האמבטיה. יחד עם זאת, יש להקפיד משנה זהירות על מנת שלא יחליק. בשלב זה, ניתן להצמיד לאמבטיה הרגילה מעין כסא בו יושב התינוק, כאשר רגליו מושחלות כלפי חוץ. התחושה הינה נעימה עבורו, והוא כבר יכול להשתעשע עם המים.

וכטיפ נחמד לסיום: בשלב בו התינוק כבר יושב באמבטיה, מומלץ לתת לו מגוון קוביות הנצמדות לקירות האמבטיה, כך שהוא יוכל לשחק תוך כדי המקלחת.

מערכת עגליס