הטיפים שלנו

בוק צילומי הריון- מה זה?

אין תגובות מערכת עגליס 19/07/2018

תקופת ההריון אינה פשוטה תמיד, אך עבור כל אישה מדובר בתקופה מרגשת ומלאה בציפיות. בזמן זה הורים רבים מקווים לטוב ומנסים לדמיין כיצד ייראה התינוק שלהם; האם יהיה תינוק רגוע או שובב ולמי הוא יהיה דומה. זוהי גם התקופה שבה החיבור שבין העובר לבין האם הוא חיבור מלא ושלם, והאישה חשה כל תנועה וכל תזוזה. על כן, נשים וזוגות רבים מעוניינים להנציח את הרגע האלמותי הזה, דקה לפני שבני הזוג פוגשים לראשונה בילד שלהם.

מזכרת מתקופה מרגשת

בשנים האחרונות קיימת מגמה חדשה ומבורכת. נשים הופכות להיות מודעות ליופי שבתקופת ההריון, והן מרגישות חופשיות ליהנות מהזמן הזה, ללבוש בגדים מחמיאים ואף להשאיר לעצמן מזכרת מהאירוע. אחת הדרכים לחגוג את האירוע הזה היא בוק צילומי הריון, כאשר כל אחת בוחרת בדרך קצת אחרת כדי להביע את ההתרגשות שלה ושל המשפחה לקראת הלידה. בדרך כלל צילומי בוק הריון יתקיימו בשליש האחרון להריון בין השבוע ה-29 לבין השבוע ה-33, כאשר הבחירה צריכה להיעשות בהתאם לתחושות של האישה ולנוחות שלה. כל אישה גם יכולה לבחור כיצד ברצונה להצטלם, האם היא מעוניינת שיראו את הבטן או שהיא מעדיפה שהיא תהיה מכוסה. ניתן לדוגמה ללבוש חולצות שקופות החושפות את הבטן אך המעניקות בכל זאת כיסוי מסוים, וניתן גם להסתפק בחולצת סטרפלס. הדבר העיקרי הוא לוודא שהאישה חשה בנוח ושהיא נהנית מהתהליך.

איך מצטלמים

ההחלטה מי ישתתף בצילום וכיצד הוא יתבצע היא עניין אישי וכל אישה צריכה כמובן לפעול על פי רצונה. ניתן גם להתייעץ עם הצלם או הצלמת שיוכלו לתרום מניסיונם או להציג תמונות מתיק העבודות שלהם. נשים רבות בוחרות למשל להצטלם לגמרי לבדן כשהן חובקות את בטנן, ובדרך כלל יהיה עדיף לבצע את הצילום מהצד, בישיבה או בעמידה – כך ניתן יהיה להבחין ביופייה של האישה ושל הבטן. אפשרות נוספת היא להצטלם עם בן הזוג וליצור תמונה אינטימית שתביא לידי ביטוי היבט כלשהו מתוך חייהם הפרטיים של בני הזוג. במקרה הזה יש לבחור פוזיציה שתהיה נוחה לשני בני הזוג ושתראה גם מחמיאה. אם לבני הזוג יש כבר ילדים קודמים ניתן גם ליצור תמונה משפחתית, כשבדרך תמונות אלו יהיו מרגשות מאוד ולעתים אף יכללו קריצה הומוריסטית ומתוקה. מלבד שיקולים אלו, חשוב גם לבחון היכן יתבצעו הצילומים. יש אפשרות כמובן להצטלם בבית, אך ניתן גם להצטלם עם עגלות תינוק מחוץ לבית, ויש אפשרות גם לבחור באתר בעל משמעות לבני המשפחה.

 

כיצד בוחרים

לקראת הלידה ההורים בוחרים חבילת לידה, עוסקים בהכנות אחרונות ומנסים גם קצת להירגע. לכן מי שמעוניין בבוק צילומי הריון, מומלץ לתכנן אותו מראש, ולאתר את הצלם או הצלמת המתאימים. ניתן כמובן ללקט המלצות מחברים או מבני משפחה, ולבחון את תיק העבודות של הצלם, אך חשוב להיפגש איתו על מנת לוודא שאכן קיימת כימיה טובה. מלבד זאת, חשוב לבדוק מהי הצעת המחיר, ומה בדיוק כולל המפגש – כמה צילומים, מה הפורמט שלהם וכיוצא בזה.

בסופו של התהליך יזכו בני הזוג במזכרת יקרת ערך, ולעתים אף ביצירת אומנות של ממש. הם יוכלו להציג את הצילומים על קירות הבית או בחדר הזוגי וכך להיזכר מדי פעם בתקופה המרגשת שעברו יחד.

מערכת עגליס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *