הטיפים שלנו
בוסטר לרכב

טיפים לבחירת הבוסטר המושלם!

אין תגובות מערכת עגליס 11/11/2019

במהלכו של יום שגרתי, מעסיקות אותנו בדרך כלל מחשבות רבות, מטלות ומשימות שעלינו לבצע בעבודה. אך הדאגה לילדים שלנו נמצאת תמיד בראש סדר העדיפויות שלנו, ואנחנו משתדלים ליצור עבורם סביבה בטוחה שתגן עליהם ותשרה עליהם תחושת ביטחון. ההגנה ותחושת הביטחון נחוצות במיוחד כאשר אנחנו מסיעים את הילדים שלנו ברכב. בעת נהיגה בכביש אנחנו אחראים אומנם על הנהיגה שלנו, אך לצערנו אין לנו אפשרות לשלוט בסביבה ובמעשיהם של אחרים. לכן, התקנה של אמצעי בטיחות ברכב היא חשובה כל כך, גם כאשר הילד כבר אינו תינוק או פעוט. בוסטרים וכיסאות בטיחות מצילים חיים, אך כדי שהם ימלאו את ייעודם כראוי, יש לבחור אותם בקפידה. במאמר הבא נציג כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לבחור את הבוסטר הנכון עבור הילד שלכם.

 

התאמה מדויקת לילד

על פי החוק, אדם הנמוך מ-150 ס"מ צריך לשבת בבוסטר או בכיסא בטיחות, וזאת כדי שחגורות הבטיחות יספקו לו את מידת ההגנה הדרושה ויהיו מונחות נכון על הגוף. כיסא בטיחות כולל מושב, גב תומך, משענות, ולעתים אף חגורה פנימית להגנה נוספת. בוסטר לעומתו נועד לילדים גדולים יחסית וכולל מושב להגהה בלבד. כך או כך, את הכיסא או את הבוסטר יש להתאים לגובהו של הילד ולמשקלו. לכן, כאשר אתם בוחרים כיסא בטיחות שימו לב לסימון הקיים עליו וודאו שהוא תומך במשקל הילד. כיום, מרבית כיסאות הבטיחות תומכים במשקל של עד 30 ק"ג. בעת התקנת כיסא הבטיחות חשוב לשים לב גם לכיוון הנסיעה. עד גיל שנה מושיבים את הפעוט בכיסא בטיחות הפונה נגד כיוון הנסיעה, וכמובן שמומלץ להתקין את הכיסא על המושב האחורי. גם בגיל מבוגר יותר ההמלצה היא שהילדים ישבו מאחור, אך הכיסא כבר מותקן בכיוון הנסיעה.

בוסטר מושלם חייב להתאים לרכב שלך

התאמת הכיסא לילד היא הכרחית כמובן, אך לפני רכישת בוסטר לרכב אל תשכחו לבדוק גם את ההתאמה שלו לרכב שלכם. כיסאות בטיחות רבים מתחברים היום לרכב באמצעות נקודות עיגון של ISOFIX, אבל בכלי רכב ישנים לא תמיד קיימות נקודות חיבור מסוג זה. בכלי רכב שנוצרו לפני יותר מעשר שנים, החיבור של כיסא הבטיחות לרכב נעשה באמצעות חגורת הבטיחות או בעזרת רצועות קשירה עליונה, ואז יש לוודא כי אתם בוחרים כיסא בטיחות המאפשר עיגון בטוח מסוג זה. לכן, לפני הרכישה עיינו בספר הנהג וקראו היטב את הוראות ההתקנה של כיסא בטיחות לילד.

בוסטר שמשלב בין נוחות ואיכות

בשוק ניתן למצוא היום מותגים מעולים בטווחי מחיר שונים. כסא בטיחות גרקו, בוסטר טוויגי או כיסא בטיחות של צ'יקו – כולם מצוינים ומספקים רמת בטיחות גבוהה. אך מלבד רמת הבטיחות חשוב גם שתבחרו בכיסא בטיחות שיהיה איכותי ונוח לשימוש.

לשם כך תוכלו להיעזר בשתי הנקודות הבאות:

  • עיגון ושחרור: אומנם רוב הזמן הכיסא יהיה מקובע ברכב, אך ייתכן שמדי פעם תצטרכו להוציא אותו ממקומו על מנת להעביר אותו לרכב אחר. לכן, רצוי לבחור בכיסא שנוח לכם לחבר ולנתק אותו.
  • ניקיון: כאשר אתם רוכשים כיסא בטיחות זכרו כי ייתכן בהחלט שהוא יתלכלך לאורך השנים. אחרי הכול, הילדים שלכם יישבו בו, ולכן מים עלולים להישפך, חטיפים עלולים להתפזר והכיסא לא יישאר נקי תמיד. לכן, כדאי שתבחרו בכיסא בטיחות העשוי מחומרים קלים לניקוי.

מילה לסיום. כאשר אתם בוחרים כיסא בטיחות, שימו לב גם לגילו. במושב בטיחות ניתן להשתמש במשך 10 שנים לכל היותר ועל כן לא מומלץ לרכוש כיסא יד שנייה שלא ברור אם עבר תאונה או מה היה אופי השימוש בו. כיסא בטיחות מומלץ לרכוש מחנות מוצרי תינוקות שיכולה לספק לכם מבחר מתאים וייעוץ מקצועי מלא.

מערכת עגליס