הטיפים שלנו

בחירת מנשאים לתינוק – איזה סוג הכי מתאים לנו?

אין תגובות agl-cdk 02/12/2012

בשנים האחרונות הפכו המנשאים למוצר הכרחי בכל בית בו יש תינוק קטן. מחקרים מראים כי נשיאת התינוק במנשא, במיוחד בחודשים הראשונים לחייו, מקנה לו תחושה של רחם מוגן וחמים וכך הוא רגוע יותר. העובדה שהתינוק נמצא קרוב לאמו, במגע של כמעט עור לעור, הפכה את המנשאים למוצרים נחשקים מאד בקרב אמהות, שמוצאות גם את הנוחות שבנשיאת התינוק בצורה בטוחה על גבי גופן. גם לטיולים, סידורים, נסיעות לחו"ל וכדומה מנשא לתינוק הוא פתרון מושלם.

סוגי מנשאים ויתרונותיהם:

מנשאים מערביים: זהו השם הכולל למנשאים שעושים שימוש בגוף מנשא מבד עמיד, המזכיר בדי עגלה וסלקל, רצועות קשירה ונשיאה, אשר מאפשרות נשיאה של התינוק בסגנון "ילקוט" מקדימה ומאחור. בתחילה נהוג בדרך כלל לשאת את התינוק כשהוא עם הפנים לחזה ההורה וקשור מקדימה, לאחר מספר חודשים, כאשר שרירי הצוואר והראש מתחזקים, ניתן להפוך את כיוון המנשא כך שפניו של התינוק פונים החוצה.

בין המנשאים הפופולאריים ביותר מסוג זה נמצאים מנשאי BabyBjorn, שמגיעים במספר דגמים וידועים כאיכותיים ביותר מסוג זה.

מנשא יאמו: מנשא לתינוק מסוג יאמו עשוי מכותנה 100% ומאפשר נשיאה של התינוק בשלושה מצבים תוך מחשבה על מגע ותנוחה טבעית ככל האפשר, תוך תמיכה בכל חלקי גופו. המנשא מאפשר נשיאה מקדימה שמתאימה בעיקר לתינוקות עד גיל 5 חודשים, נשיאת מותן על הצד ונשיאה על הגב. יתרונו של המנשא הוא בעובדה כי ניתן לשאת על הגב באמצעותו גם ילדים בוגרים יותר עד גיל 5 שנים.

מנשא לופי- לופיקס: מנשא לופי או לופיקס, הוא מנשא בד שעשוי מכותנה ונמצא כאחד המנשאים הנוחים ביותר מתוך מנשאי הבד הרבים שקיימים היום בשוק. אין צורך בדוקטורט כדי לרכוס אותו סביב הגוף והוא מאפשר תמיכה בגב התינוק והתניידות נוחה ללא חשש. בין יתרונותיו: ארבעה מצבי נשיאה, אפשרות לשאת ילד גדול עד למשקל של 15 קילוגרמים. עוד יתרון הוא בעובדה שמנשא לופיקס הוא תוצרת כחול לבן.

מנשא תינוכיס: מנשא מבד שנחשב לאחד המנשאים האהובים על הורים בזכות יציבותו ותחושת הטבעיות שלו. המנשא מאפשר נשיאת תינוק מגיל אפס ועד גיל שלוש אך למעשה הורים רבים עושים בו שימוש אפילו מעל לגיל 3. ישנם הורים שטוענים כי המנשא דורש דוקטורט כדי ללמוד את אפשרויות הנשיאה והקשירה שלו אבל לאחר שמשתלטים על הרעיון הכללי, מדובר במנשא ששומר את התינוק קרוב לאם.

מה מתאים לנו?

רכישת מנשא לתינוק היא עניין אישי ואינדיבידואלי ולכל מנשא יש את היתרונות שלו, לכן לפני שאנחנו רוכשים מנשא לתינוק חשוב להגיע לחנות, לבדוק ולהתנסות בסוגים השונים, עד שאנחנו מוצאים את המנשא שאיתו נוח לנו לשאת את התינוק שלנו. גם לתינוק שלנו חשוב שיהיה נוח, כך שלפעמים כדאי לדחות את קניית המנשא עד לאחר הלידה כדי שנוכל להתנסות בנשיאת התינוק הפרטי שלנו ולראות מה נוח לו במיוחד.

agl-cdk

CDK Comp

הורים רבים מתלבטים אם לנסוע לטיול בחוץ לארץ עם התינוק והילדים. אין ספק כי נסיעה משפחתית אינה דומה לחופשה זוגית, ועל כן מומלץ להיערך מראש ולוודא כי יש בידי בני המשפחה את כל הציוד הדרוש. להלן מספר טיפים להתניידות קלה עם תינוקות וילדים בחוץ לארץ