הטיפים שלנו

בטיחות התינוק ברכב

אין תגובות מערכת עגליס 19/09/2017

על מנת לשמור על שלומם של ילדינו בעת נסיעה, יש לרכוש בעבורם כיסא בטיחות מומלץ, בהתאם לגילם. כעת נשאלת השאלה: האם כדאי שהילד יהיה חגור בחגורת בטיחות או שמא עדיף לעגן את כיסא הבטיחות למושב הרכב?

כיצד מתאימים את כיסא הבטיחות?

כאמור, את כיסא הבטיחות רוכשים בהתאם לגיל הילד, ובהתאם למשקל גופו. עד גיל שנה, על התינוק לשבת בכיסא בטיחות כאשר הוא ממוקם נגד כיוון הנסיעה, וישנם גורמים אשר ממליצים לעשות כך אפילו עד גיל שנתיים.

איך מרגיעים את התינוק במהלך הנסיעה?

לעיתים אנו נדרשים לנסוע ליעדים ארוכים, מה שלא מבטיח שלתינוק לא יהיה נוח לשהות כמה שעות ברכב. אולם כדאי לנסות לאתר דרכים להרגיע אותו. כמו צעצועים שיעסיקו אותו כגון מובייל מנגן, והשמעת מוסיקה מרגיעה.

זאת ועוד, כדאי שהתינוק ישמע את קולכם על מנת להשרות עליו תחושת ביטחון. אפשר לדבר אליו, אולי לשיר לו שירים. בנוסף, מומלץ להכין לו מבעוד מועד בקבוק עם פורמולה, טיטולים, וגם לבדוק את כיסא הבטיחות, האם הוא נוח לתינוק? גם אם הנסיעה היא לא פשוטה, התינוק מרבה לבכות וכך הסיפור הופך להיות סיוט, רצוי לשמור על קור רוח ולא להילחץ.

רוכשים אך ורק כיסאות בעלי תו תקן

על מנת להבטיח בטיחות אופטימאלית של התינוק בעת שהוא נמצא ברכב, יש לרכוש כיסא בטיחות מומלץ לו תו תקן המאושר על ידי מכון התקנים. תו התקן הוא לא רק ישראלי, אלא גם אירופאי והן אמריקאי. תינוקות מגיל אפס ועד גיל שנה יש למקם בכיסא בטיחות נגד כיוון בנסיעה. רק לתינוקות השוקלים 18 ק"ג ויותר, מותר לשבת עם כיוון הנסיעה.

ישנם כיסאות בטיחות המתאימים לתינוקות השוקלים עד 10 ק"ג, מדובר לרוב בתינוקות שהגיעו לגיל שנה.

בארה"ב יש תקנים משלהם. למשל: כיסאות אותם מציבים על מושבי הרכב כאשר הם נגד כיוון הנסיעה. מדובר בכיסאות גדולים יותר מאלה שאנו מכירים, והם מתאימים לתינוקות השוקלים עד 18 ק"ג. בישראל ניתן למצוא כיסאות הממוקמים ברכב נגד כיוון הנסיעה, המתאימים לילדים עד גיל שנתיים.

האם קיים הבדל בין בוסטר לכיסא בטיחות?

כיסאות בטיחות, כשמם כן הם, הם בטיחותיים יותר בהשוואה לבוסטר, ניתן לקבע את התינוק למושב בכמה נקודות. לא כך עם הבוסטר בעל האחיזה הפחות בטוחה, וכך גם לגבי החגורות שהן רפויות יותר. בהחלט כיסאות הבטיחות הם מרובי יתרונות בהשוואה לבוסטרים.

 

מערכת עגליס