הטיפים שלנו

בין מנשא בד למנשא מערבי

אין תגובות agl-cdk 02/12/2012

הורים רבים מתלבטים איזה מנשא לתינוק לרכוש לפני בואו למשפחה של הרך הנולד. העובדה כי מנשאים מסוימים מרגישים טבעיים יותר על הגוף מאחרים, הופכת את הרכישה הזו לעניין אינדיבידואלי וכל זוג הורים מוצא לעצמו יתרונות וחסרונות בסוגי המנשאים השונים שקיימים היום בשוק. ישנם כמה סוגים של מנשאים אך הבולטים ביותר ביניהם מתחלקים לשתי קבוצות: מנשא מערבי ומנשא בד.

מה ההבדלים בין המנשאים השונים ואיך אנחנו יכולים לקבוע איזה מנשא יהיה הכי נוח לנו ולתינוק שלנו? הנה מידע על כמה מנשאים בולטים והמאפיינים שלהם.

מנשאי בד – תינוכיס, לופיקס ויאמו:

ישנם מספר מנשאי בד בולטים בשוק מוצרי התינוקות, ביניהם ידועים במיוחד מנשא תינוכיס, מנשא לופיקס ומנשא יאמו. שלושת המנשאים עשויים מבד כותנה איכותי שניתן לכבס והם מאפשרים קשירה נוחה באמצעות רצועות קשירה במספר תנוחות שונות.

מנשא התינוכיס הוא מנשא הבד הפופולרי ביותר כיום בקרב ההורים הישראלים. הוא עשוי למעשה מרצועת בד אחת ארוכה שנכרכת סביב גוף ההורה ומאפשרת כרבול של התינוק במספר תנוחות שונות. תנוחות רחם בחודשים הראשונים (בטן לבטן, ראש לפעימות הלב של ההורה ועוד), תנוחת ראש כלפי חוץ כאשר שרירי הצוואר מתחזקים והתינוק הופך סקרן יותר, נשיאת צד, נשיאה על הגב וכדומה. למרות שמדובר במנשא מסובך יחסית לקשירה, לאחר שלומדים את הטריק מדובר במנשא שילך איתנו ועם התינוק שלנו לפחות עד גיל שלוש.

מנשא לופיקס הוא מנשא פופולרי נוסף שיתרונו מבוסס על רכיסה וקשירה נוחה יותר, באמצעות שלוש רצועות בד שמחברות בין חלקי המנשא ונתונות לעיצוב לפי תנוחת הקשירה. לפי הוראות היצרן ניתן לשאת תינוק עד למשקל של 15 קילוגרמים.

מנשא יאמו הוא מנשא בד שנחשב למנשא חצי מערבי, בגלל ריפודי הכתפיים העבים וחגורות המותן שמזכירות את רצועות המנשאים המערביים יותר. מנשא לתינוק יאמו עשוי מכותנה וניתן לשימוש בשלוש תנוחות עיקריות – נשיאה קדמית, נשיאה על הגב ונשיאה על המותן, בהתאם לגיל התינוק ולהתפתחותו. יתרונו הוא בחגורת המותן שלו שמסייעת לייצוב שרירי גבו של התינוק וראשו בחודשים הראשונים בהם הראש אינו יציב כל כך. בנוסף, הוא נחשב למנשא גב איכותי במיוחד.

מנשא מערבי – בייביורן:

הדגם השולט ביותר בעולם המנשאים המערביים וזה שנחשב לאיכותי ביותר. בייביורן הוא מנשא לתינוק שנבנה בצורת ילקוט, הוא כולל מספר רצועות תמיכה ונשיאה מודולרית של התינוק במספר תנוחות, בהתאם לדגם שבחרנו. יתרונותיו של בייביורן רבים – הוא נחשב לעמיד מאד ולמעודד יציבות אצל התינוק, כל חלקי המנשא מאפשרים מתן תמיכה לגב של התינוק, לשרירי הצוואר והגב, ובנויים כך שיקלו גם על נשיאת תינוק גדול יותר. הוא מתאים לנשיאת תינוק עד למשקל של 12 קילוגרמים ומגיע במגוון רחב של צבעים.

אז באיזה מנשא כדאי לבחור?

כאמור, מנשאים שונים לתינוק יכולים להתאים להורים שונים. כאשר אנחנו מגיעים לרכוש מנשא עלינו למדוד ולבדוק מספר סוגי מנשאים כדי למצוא את זה שמתאים לנו ולתינוק שלנו במיוחד.

agl-cdk

CDK Comp

הורים רבים מתלבטים אם לנסוע לטיול בחוץ לארץ עם התינוק והילדים. אין ספק כי נסיעה משפחתית אינה דומה לחופשה זוגית, ועל כן מומלץ להיערך מראש ולוודא כי יש בידי בני המשפחה את כל הציוד הדרוש. להלן מספר טיפים להתניידות קלה עם תינוקות וילדים בחוץ לארץ