הטיפים שלנו

בית בטוח לילדכם

אין תגובות מערכת עגליס 05/02/2014

 

כל הורה רוצה לעשות את כל מה שהוא יכול ויותר על מנת לדאוג שילדיו לא יפגעו, במיוחד כאשר מדובר בפעוטות, החיים בסביבה הביתית מרבית מזמנם. עיצוב ותכנון של בית המגורים עבור מבוגרים ועבור ילדים אינם שונים במהותם אחד מהשני ואין צורך לתכנן את כל הבית מחדש כדי שהילדים יהיו בטוחים. מה שכן, ישנם צעדים שצריכים לנקוט על מנת להפוך את הבית לבטוח, צעדים שדורשים מחשבה, תכנון, ידע מוקדם ורכישת אמצעים מתאימים.

העיקרון הראשון, בדרך לבית בטוח לילדים, הוא להרחיק את הגורמים המסכנים מהישג ידם. כאשר ניגשים אל המשימה, חשוב לחלק אותה לשניים – דברים שלא ניתן להרחיק וצריך לאבטח, על ידי אמצעים מתאימים ודברים שניתן להעביר למקומות בטוחים יותר. חשוב לזכור כי הצורך באבטחת הבית נהיה משמעותי ביותר כאשר הילדים מתחילים להיות ניידים, לזחול וללכת ועל כן, יש להיערך מראש ובזמן הנכון.

מרכיבים נייחים בבית הדורשים אבטחה

כיום, ניתן לאבטח כמעט כל דבר, שאינו ניתן להעברה, על ידי אמצעי מיגון מתאימים, שניתן למצוא בחנויות או ברשת האינטרנט. מרכיבים נייחים הם למעשה כל מה שלא ניתן להזיז, להרחיק או להעביר למקום אחר ועדיין משמשים כגורם סיכון לילדים.

• ארונות – ארונות מטבח או ארונות מקלחת נמוכים, מהווים גורמי סיכון לבטיחות הילדים, גם בפתיחתם שעלולה לגרום למכה וגם עקב התכולה שיש בהם. לכן, ישנם אמצעי מיגון, כמו מנעולים מיוחדים, שבאמצעותם תוכלו לאבטח את הארונות שנגישים לילדים.

• חשמל – את חוטי החשמל לא ניתן להזיז, אך ניתן לאבטח אותם בתוך תעלת מיגון ולהצמיד אותם לקיר. כמו כן, ניתן להעביר אותם למקומות בטוחים יותר או גבוהים, על מנת למנוע הגעה אליהם. בנוסף, חשוב למגן את שקעי החשמל שבבית, ע"י כיסויי שקעים בטיחותיים שנועדו לאבטחת הבית עבור הילדים.

• מדרגות ודלתות – גם מדרגות, שיכולות להעמיד את הילדים בסיכון וגם דלתות, שיכולות להוביל למקומות לא בטיחותיים, יכולות להיות מאובטחות בפני הילדים ע"י שימוש בשערים המונעים כניסה אליהן.

מרכיבים ניידים בבית הדורשים העברה

ישנם מרכיבים בבית שמהווים סיכון לילדים, אך בקלות ניתן להעבירם אל מחוץ להישג ידם ובכך לפתור את הבעיה. כמו כן, ישנם אמצעים שניתן לרכוש על מנת לאחסן את המרכיבים האלו או לרכוש מרכיבים חלופיים.

• חומרי ניקוי והדברה – חומרי ניקוי והדברה ממוקמים בדרך כלל בארונות התחתונים במקלחת או במטבח ולכן מהווים סיכון גדול עבור הילדים. לכן, מומלץ להעבירם אל מקום אחסון גבוה יותר או לאבטח את הארונות באמצעי מיגון הרמטיים ועמידים.

• חומרים אחרים מסוכנים בבליעה – חומרים כמו תרופות, מוצרי טיפוח ורחצה, מברשות שיניים וכדומה מסוכנים מאוד לילדים בבליעה ולכן יש לדאוג שלא יהיו נגישים להם. ישנם מתקנים מיוחדים שניתן לרכוש, אשר ממגנים את המוצרים הללו ובכך מונעים את המגע עם הילדים.

כמו כן, יש לדאוג כי הצמחים שנמצאים בבית אינם רעילים לילדים ולהרחיקם מהישג ידם ולהימנע משימוש במפות, אשר יכולות להימשך ובכך מהוות גורם סיכון משמעותי.

 

מערכת עגליס