הטיפים שלנו

chicco-bilingual-teddy-4

הפעלות ביתיות לילדים בבית בזמן הקורונה

אין תגובות מערכת עגליס 05/04/2020

תקופת הקורונה מאתגרת את כולנו, ואת ההורים היא מאתגרת עוד יותר. מלבד דאגות הפרנסה ולצד הצורך להכין 3 ארוחות כל יום, ההורים אף נדרשים לגלות יצירתיות רבה ולבנות מערכי בידור לילדיהם. זה הזמן להזכיר – שעמום אינו בהכרח דבר שלילי, וכל עוד הילד אינו מסכן את עצמו או את הסביבה אפשר בהחלט לאפשר לו למצוא דרכים לשעשע את עצמו. עם זאת, הקורונה היא גם הזדמנות לבלות ביחד כמשפחה, וזה הזמן ליהנות מהפעלות ביתיות שיסייעו לכם להעביר עוד שעה מהיום. בואו נתחיל. מכינים משחק זיכרון לפעילות הבאה תזדקקו לדברים הבאים: מדפסת ביתית, דפי A4, צבעים, קרטון, דבק ומספריים. כל אלו יסייעו לכם להכין משחק זיכרון משלכם בכמה שלבים קצרים: חפשו באינטרנט תמונות שאתם אוהבים. ניתן לדוגמה לחפש דפי צביעה לילדים הכוללים דמויות ללא צבע. העתיקו את התמונות לדף חדש בקובץ word, ושנו את גודל התמונה כך שתתאים לקלף משחק קטן. שימו לב שכדי להכין משחק זיכרון, כל תמונה צריכה להופיע פעמיים. הדפיסו את התמונות, ותנו לילדים לצבוע ולגזור אותן. בסופו של התהליך הזה צריכים להיות בידכם כמה זוגות של תמונות (הכמות של הזוגות תלויה בכם...). את הדפים שגזרתם הדביקו על הקרטון, ואחרי הייבוש חתכו את הקרטון לחלקים שווים. בסיום הפעילות יש לכם משחק זיכרון משלכם, ואפשר להתחיל לשחק. אם יש לכם מדפסת צבעונית בבית, תוכלו גם להכין משחק זיכרון מתמונות בני המשפחה, ו"על הדרך" אולי גם לעשות קצת סדר בקובצי התמונות שלכם. נינג'ה בבית תקופת הבידוד שנכפתה עלינו שונה מאוד מכל משבר שעברנו. גם בתקופות משבר כלכלי או ביטחוני, יכולנו לקחת עגלת תינוק, לאסוף את הילדים ולצאת לטייל בחוץ. כיום לעומת זאת, אנחנו נדרשים להישאר בבית, ובכל זאת – גם בין קירות הבית כדאי להקפיד על פעילות גופנית. בחנות מוצרי תינוקות תוכלו למצוא צעצועים המעודדים לתנועה, אך הגדולים זקוקים למשהו קצת שונה. אז לצורך פעילות זו ייתכן כי תצטרכו להקריב מעט את הסדר בבית – אל דאגה, בסוף הפעילות אפשר להחזיר הכל למקום. כדי להפוך את הפעילות הגופנית למשהו כיפי, תוכלו לבנות בבית מסלול נינג'ה באמצעים העומדים לרשותכם; כיסאות, אוהלים, ושמיכות – אפשר להשתמש בכולם וניתן גם לשלב פעילות של קליעת צעצועים מפוזרים בחזרה לארגז שלהם. משחקי קופסה – בענק זוכרים את סולמות וחבלים? המשחק האהוב הזה מלווה אותנו כבר דורות שלמים, ואולי הגיע הזמן קצת לרענן אותו ולצאת מהקופסה. קחו בריסטול ענק (אפשר גם לצרף שניים), חלקו אותו למשבצות, הוסיפו מספרים וציירו נחשים, סולמות או חיות אחרות לבחירתם. בסיומו של התהליך הזה (הנה כבר עבר לו אחר צוהריים שלם) תקבלו משחק ענקי שבו אתם הופכים להיות החיילים. כל מה שנשאר לכם זה רק לגנוב איזו קובייה ממשחק קופסה אחר ולהתחיל לשחק!

למאמר המלא

מיטת מעבר – איך ומתי לקנות?

אין תגובות מערכת עגליס 31/03/2020

כאשר התינוק בא לעולם, אנחנו רוצים להעניק לו סביבה חמה ומחבקת. לכן, בימים הראשונים שלו אנחנו נעזרים בעריסה קטנה וניידת שניתן למקם בקלות בחדר ההורים או לעבור איתה לחדרים האחרים בבית. בהמשך, כשהתינוק קצת גדל ומתחיל לעמוד בכוחות עצמו, אנחנו כבר מעבירים אותו למיטה המתאימה לצרכים החדשים שלו. אך בשלב מסוים, גם מיטת התינוק הופכת להיות קטנה מדי ונדרשת מיטה נוחה יותר שיכולה לתמוך בפעוט ולאפשר לו שנת לילה טובה. לשם כך עומדת לרשות בני המשפחה מיטת המעבר, וכדי לדעת כיצד לבחור את המיטה הנכונה עבורכם, תוכלו לקרוא את הדברים הבאים. מתי כדאי לקנות מיטת מעבר? התינוק שלכם גדל, וכעת הפעוט אפילו יודע לעמוד ואף לטפס מעבר למעקה הביטחון של המיטה שלו. בשלב זה, כאשר גילו של התינוק נע בין שנה וחצי לשנתיים, המשך השימוש במיטת התינוק עלול להתגלות כמסוכן ביותר. בגיל זה הפעוטות הופכים להיות עצמאיים יותר, אך הם עדיין אינם יכולים להעריך כיאות את הסכנות שסביבם. הטיפוס מעבר למעקה המיטה עלול להסתיים בנפילה מסוכנת, ועל כן, זאת העת לבחור מיטת מעבר חדשה שתאפשר לפעוט לרדת בכוחות עצמו מן המיטה באופן בטוח. במקרים אחרים, להיבט הבטיחותי מתווסף שיקול נוסף – תינוק חדש הצפוי להצטרף למשפחה. אם זה המצב, אין טעם לרכוש מיטת תינוק נוספת, שכן תוך כמה חודשים ספורים מיטת התינוק תהיה גדולה מדי עבור הפעוט. במקום זאת, רצוי לרכוש מיטת מעבר איכותית ולפנות את מיטת התינוק לרך הנולד. כיצד בוחרים מיטת מעבר? בחנות עגליס תוכלו למצוא מגוון של מוצרים לתינוקות: עגלת תינוק, כיסאות בטיחות, תיקי עגלה, משחקים, וכן – גם מיטות מעבר. הבחירה במיטה תלויה כמובן בטעם אישי ובסגנון העיצוב של החדר, אך מלבד זאת, חשוב להתחשב גם בקריטריונים הבאים: מידות: לפני שרוכשים מיטת מעבר, חשוב כמובן לבצע מדידות מקיפות בחדר ולוודא כי גודלה של מיטת המעבר מתאים לשטח העומד לרשותכם. לרוב, האורך של מיטת המעבר ינוע בין 125 ס"מ לבין 140 ס"מ והרוחב יעמוד על כ-70 ס"מ. חומרי גלם: מיטת מעבר נדרשת להיות בטוחה לשימוש לילדים. לכן, כדאי לבחור מיטה העשויה חומרי גלם איכותיים שיתמכו במשקל הילד. בחירת מזרן: אחד החלקים החשובים ביותר במיטה, הוא דווקא המזרן. כדי שיוכל לתמוך כראוי הפעוט, אין זה מומלץ לבחור במזרן רך מדי ורצוי להתייעץ עם נציגי השירות בנוגע למידת הקושי המומלצת של המזרן. הרכבת המיטה: מלבד המאפיינים של המיטה עצמה, חשוב להתייחס גם לאופן ההרכבה שלה. כדי להגן על בטיחות הילד, יש להרכיב את המיטה היטב ולבדוק כי לא נותרו ברגים לא מהודקים או פינות חדות. במקרים מסוימים, ניתן לפנות לקבל סיוע מקצוע בנושא זה. לסיכום, מיטת מעבר מאפשרת לפעוט שלכם ליהנות משנת לילה טובה ובטוחה. כדי לבחור במיטה המתאימה תוכלו להתרשם מהמבחר הקיים באתר האינטרנט של החנות, ולהתייעץ עם נציגי השירות של עגליס.

למאמר המלא
taftoys-musical-arch-owl-3

האם אסור להוציא מהבית תינוק שרק נולד?

אין תגובות מערכת עגליס 22/02/2020

אם אתם עומדים לפני לידה או ממש בסמוך לה – קודם כל, אנחנו רוצים לאחל לכם מזל טוב, מכל הלב! בימים הללו אתם וודאי עמוסים מאוד, אושר גדול ממלא את ליבכם ולצידו – גם לא מעט התלבטויות וחששות. סביב לידת תינוק יש לא מעט הנחות יסוד, חלקן מוטעות וחלקן מוצדקות, חלקן עברו מדור לדור ללא היגיון סדור ואחרות מגלמות מאחוריהן חוכמת חיים עתיקה. כיצד תדעו מה שייך לאן? והאם המנהג הרווח לא להוציא תינוק שנולד במשך 40 ימים מהבית אכן מוצדק? בואו למסע בין אמונות שונות הקשורות ללידה. אנחנו כאן כדי להרגיע: אפשר להוציא את התינוק! הורים טריים רבים חוששים שמא אסור להוציא את התינוק מהבית בסמוך ללידה, וממתינים בשל כך מעל לחודש ימים (40 יום). למעשה, אין לדבר רקע הלכתי כלל – לפחות לא יהודי. זהו מנהג שהשתרש בקרב מספר עדות, אך אין לו מקור יהודי כלל. למעשה, אפילו גורסים שמקור המנהג נעוץ במנהגי מוסלמים. אם כך, מדוע הוא קיים? חלק מהדעות גורסות כי זהו פשוט מנהג שהשתבש, ואחרים נוטים לחשוב שמדובר בהיגיון הפשוט, לפיו יצור עדין וקטן צריך להיות בבית בימים הראשונים, כדי לא להיחשף לרעות החולות שיש בחוץ. לפי הסברה האחרונה, זוהי פשוט דעה בריאה והגיונית שהשתבשה, עברה הלאה בין הדורות וקיבלה פרשנות מחמירה למדי. האם 'מותר' לקנות מוצרים לפני הלידה? מנהג נוסף שכדאי להזכיר בהקשר הזה הוא המנהג שלא לרכוש מוצרי תינוקות שונים – כגון עגלה, סלקל, ביגוד וכדומה, עד שהוא לא יוולד. גם המקור למנהג הזה קשור במסורת והוא נעוץ בחשש מפני עין הרע – עד שלא נראה שהלידה עברה בשלום והתינוק בריא, לא נמהר לרכוש עבורו מוצרים. כיום חנויות רבות מציעות שירות של רכישת המוצרים לפני הלידה והשארתם בחנות, וקבלת החזר עבורם במידה וחלילה יש צורך בכך. להגן על העגלה מנהג נוסף הרווח בקרב עדות מסוימות, היא לאבזר את העגלה ואת התינוק בשלל אמצעים להגנה מפני עין הרע. בין השאר, תוכלו לצפות לראות ספר תהילים בעגלה או מתחת לכרית של התינוק, רבנים קדושים, חמסה וגם חוטים אדומים המשתלשלים מהעריסה. על פי האמונה, זהו הציוד המתאים להגן על התינוק מפני מרעין בישין מסוגים שונים, במיוחד בזמנים בהם הוא רגיש ונמצא במצב עדין מאוד. שומרים גם על האמא המנהג לפיו לא יוצאים מהבית במשך 40 ימים הוא במטרה להגן על התינוק – אך גם על האמא. בהקשר זה, מעניין להזכיר מנהג נוסף שכולו מגן על האמא – האמונה לפיה לא דנים עם האם הטרייה על כמות החלב שיש לה או על הרגלי ההנקה שלה, כדי שלא לעשות "עין הרע" ולא לגרום לחלב שיש לה – להתייבש. גם כאן, נדמה כי מדובר באמונה בלבד שאין לה ביסוס הלכתי. בכל מקרה גם מטעמי נימוס בסיסיים- אל תתערבו בהנקה או בכל דבר אחר שקשור לגופה של היולדת.

למאמר המלא
chicco-kidfit-zip-air-2

איך מתארגנים לחופשת חורף עם הילדים?

אין תגובות מערכת עגליס 19/02/2020

זוכרים את התקופה שבה יכולתם לטייל לבד או בזוג בלי הילדים? אפשר לנסוע כמעט בכל מועד שרוצים, אין צורך לבצע התאמות מיוחדות במסלול הטיול וגם נושא האוכל פשוט יחסית. הכל נראה קל, זורם, ספונטני כמעט. לכן, בייחוד עם זאת החופשה הראשונה שלכם עם הילדים, פתאום נדמה שיש אין-סוף אילוצים שיש להתחשב בהם, ולפעמים נראה שכבר כדאי לוותר על ההרפתקה הזאת. אך אל חשש! הכנה מוקדמת וציוד מתאים יסייעו לכם לעבור את זה בשלום, ואפילו ליהנות. אז איך מתכננים את חופשת החורף עם הילדים – כל הפרטים מייד. בוחרים יעד מתאים לילדים הכלל הראשון בתכנון חופשה עם ילדים, בכל עונה, הוא לבחור את היעד המתאים. כאן חשוב להתחשב בהעדפות הילדים ולבחור כמובן יעד שיש בו אטרקציות הרלוונטיות לגיל הילד. אם לדוגמה הילדים שלכם אינם מסוגלים לשהות במזג אוויר קר, כדאי אולי לבחור יעדים חמימים יותר. תוכלו למשל לטייל ביבשת אפריקה, וליהנות מחופשה לחופי זנזיבר או איי סיישל, ותוכלו גם לנסוע עד לברזיל ששם חודש פברואר הוא שיאו של הקיץ. לעומת זאת, אם אתם דווקא רוצים "להרגיש" את החורף, זאת יכולה להיות הזדמנות מצוינת לטוס ליעדים שונים באירופה. כדי לראות שלג אפשר לנסות לשוויץ ואם אתם מחפשים אווירה קרה פחות אולי תעדיפו לטייל בנופים היפים של סיציליה. ואם כבר עשיתם את הסיבוב האירופי הרגיל, ייתכן כי הגיע הזמן לנסות את לפלנד ולראות סוף סוף במו עיניכם את הזוהר הצפוני. ציוד להתניידות קלה אחד האתגרים המשמעותיים ביותר של נסיעה לחו"ל עם הילדים הוא נושא ההתניידות. ילדים קטנים אינם יכולים ללכת שעות ארוכות, גם כאשר מדובר במסלול נוח בעיר, ולכן חשוב לוודא שאתם לוקחים איתכם עגלת תינוק נוחה לתפעול. אם מדובר בפעוט בן כמה חודשים או יותר, אפשר לקחת אתכם טיולון מתקפל שיאפשר לכם לנוע ללא קושי במסלולי הליכה מיועדים לעגלות. נקודה חשוב נוספת – אם אתם מתכננים לשכור רכב אל תשכחו שאתם צריכים גם סלקל מתאים כדי לשמור על בטיחות הילדים במהלך הנסיעה. על כן, לפני שאתם סוגרים את העסקה עם חברת השכרת כלי רכב, ודאו כי תוכלו לקבל סל קל או מושב בטיחות תואם, ו"על הדרך" ודאו גם כי נפח תא המטען מספיק לצרכים שלכם. אחרת, תצטרכו לנסוע כל הדרך עם מזוודות על הברכיים. מה לוקחים לדרך? כאשר נוסעים עם ילדים לחו"ל ישנו כמובן ציוד בסיסי שיש לארוז. מלבד הבגדים, חשוב לשים במזוודה תרופות למקרה הצורך, חטיפים, אוכל תינוקות (אם צריך), בקבוקים וכיוצא בזה. אך בזה לא תמו סידורי האריזה. נסיעה לחו"ל עשויה להימשך שעות ארוכות, וגם כאשר אתם כבר מגיעים ליעד ייתכן כי תבלו זמן מה בדרכים ובבית המלון. לכן, אל תשכחו להביא איתכם אמצעים שונים כדי לבדר את הילדים. זה לא חייב להיות רק טאבלט... תוכלו למשל לארוז חוברות צביעה, משחקי קופסה קטנים ואפילו ספר אהוב להקריא לילד בדרך או לפני השינה. ואם לילדים שלכם יש צעצוע קטן אהוב עליהם הביאו אותו איתכם; הוא עשוי לעזור להם להירגע אם הם יהיו מתוחים וליהנות יותר מן הטיול. בהצלחה ונסיעה טובה!

למאמר המלא
chicco-mobile-dreams-5

טיפים – עיצוב חדר לתינוק הראשון שנולד במשפחה

אין תגובות מערכת עגליס 01/01/2020

היש דבר מרגש יותר מאשר עיצוב חדר חדש ונוצץ עבור התינוק הראשון במשפחה? את מרגישה את הבעיטות שלו בכל יום, את מתרגשת לבואו עם כל בדיקת אולטרסאונד נוספת ומרגע לרגע את מבינה - אין לך סבלנות להמתין לרגע בו הוא יצטרף אליכם ויהפוך אתכם למשפחה! אבל רגע לפני שזה קורה, כדאי להתמקד גם בהכנות הפיזיות לקראת בוא התינוק החדש - עיצוב החדר באופן הכי יפה, מושקע ולא פחות חשוב - גם פרקטי. רגע לפני שאתם נכנסים בשעריה של חנות למוצרי תינוקות או רוכשים עגלת תינוק, הנה כמה טיפים שיהפכו את חווית העיצוב למושלמת. בחרו סגנון עיצוב או נושא לחדר נכון, לא מדובר במשימה הכרחית - אך התמקדות ברעיון ספציפי לקישוט החדר יסייע לכם למקד את מלאכת העיצוב ויהפוך אותה להרבה יותר קלה. ה"תמה" הכללית של העיצוב יכולה להיות בסגנון בעלי חיים, גיבורי ילדים, כוכבי דיסני, כוכבים וגרמי שמיים וכדומה. בחירת פלטת צבעים העדיפו לעשות שימוש בפלטת צבעים מסוימת - גווני צהוב, תכלת, ורוד, ירוק מנטה וכדומה. כך תהיו מכווננים לבחירות מדויקות יותר והדבר יסייע לכם (מאוד!) בהמשך. אחרי הכל, אין דבר מתסכל יותר מאשר למצוא את הוילונות המושלמים או את מצעי התינוק של כל החלומות שלכם - רק כדי לגלות שערכת הצבעים מתנגשת עם יתר הפריטים בחדר. היום יש טכנולוגיות נהדרות שמסייעות להתאים פלטת צבעים, כך שהמלאכה תהיה קלה מאוד עבורכם. קישוט התקרה תינוקות מבלים חלק גדול מזמנם כשהם שוכבים על הגב - אז בואו ניתן להם משהו מעניין לבהות בו כשהם עושים זאת! תוכלו לצבוע את התקרה בצבע מרגיע יחיד, ליצור חופת עננים עם ציפורים ופרפרים או פשוט להדביק מדבקות בגדלים שונים.  משטחי החתלה, הנקה ומה שביניהם חדר התינוק הוא מקום קסום להפליא, אך אתם עתידים לבלות בו לא מעט זמן גם בעניינים פרקטיים ופחות "קסומים". בעת עיצוב החדר, הקפידו להציב בו שידת החתלה המצוידת בכל הדרוש לצרכי התינוק - החל מטיטולים, משחות ומגבונים, דרך מוצצים ואמצעי הנקה (רפידות וכדומה) ועד לביגוד התינוק. שידת ההחתלה מצוידת ב"מגש" נוח עליו תוכלו לחתל את התינוק. נוסף על כך, שמרו בחדר מקום לכורסת הנקה נוחה, בה תוכלי להניק את תינוקך בקלות ובנוחות.  מרכז מיון לבגדים מרגע בו התינוק יגיח לאוויר העולם, תתפלאו לכמה בגדים היצור הקטן זקוק - וכמה כביסה הדבר מייצר. איך משתלטים על הררי הכביסה? התחילו בארגון מלתחת התינוק לפי גודל וסוג - בגדים שהוא משתמש בהם כעת, בגדים שכבר קטנים עליו ובגדים שהוא יזדקק להם בעתיד. נוסף על כך, צרו שטחי אחסון נוחים לבגדים המתאימים לתינוק בהווה, בהתאם לחלוקה לפי סוג הבגד - חולצות, בגדי גוף, סינרים, גרביים, כובעים וכדומה.

למאמר המלא
true_shield_girl-min

חורף 2020 – איך מומלץ להגן על הילדים?

אין תגובות מערכת עגליס 25/12/2019

החורף הישראלי אינו נחשב לקשה במיוחד. פה ושם יורד גשם, מדי פעם מתחוללת סופה, ובשיא העונה שורר לעיתים כפור עז שחולף מהר יחסית. אך למרות החורף המתון, אנחנו בכל זאת מוצאים את עצמנו מופתעים בכל שנה מחדש. כך, לעיתים קרובות החורף "תופס" אותנו לא מוכנים, ובמצב זה הנפגעים העיקריים עלולים להיות הילדים שלנו. לכן, רגע לפני שהחורף מעלה הילוך, ודאו שאתם מוכנים לעונה הקרה ושימו לב לדברים הבאים. מכינים את הבית החורף מתקרב, והדבר הראשון שחשוב שתעשו הוא להכין את הבית שלכם. בסופו של דבר, נעים מאוד להתחפר מתחת לפוך ולשמוע את הגשם בחוץ, אבל כשהגשם הזה נכנס הביתה, זה פחות נחמד. חושבים שאתם מוכנים? הנה שאלון קצר: איטום: האם גג הבית שלכם אטום? אם אתם לא זוכרים מתי לאחרונה ביצעתם איטום, ייתכן כי הגיע הזמן לבדוק את הנושא. חימום ומיזוג: ילדים רכים רגישים לשינויי טמפרטורות. לכן, נקו את המסננים של מערכת המיזוג, וודאו שהיא פועלת כשורה. בטיחות: מכשירי חימום חשמליים עלולים להיות מסוכנים. ודאו כי המכשירים שברשותכם נמצאים במצב תקין. מטפה: גם בחורף תיתכן סכנת שריפה, בייחוד אם בבית יש ברשותכם תנורים. בשל כך, מומלץ להחזיק בבית מטפה כיבוי אש, ליתר ביטחון. שומרים היטב מחוץ לבית החורף מביא עימו גשמי ברכה, אך הללו לא תמיד מעוררים שמחה רבה בקרב הורים לתינוקות ולפעוטות. לא תמיד קל להתנייד עם עגלות תאומים -או בשמם המוכר עגלות אחים -בזמן שבחוץ מטפטף עלינו גשם. רק תנסו ללכת ברחוב כשאתם מחזיקים עגלת תינוק ביד אחת ומשתדלים איכשהו לכסות את העגלה באמצעות המטרייה שאתם מחזיקים ביד השנייה. ועוד לא אמרנו מילה על הגשם שלא מפסיק לרדת עליכם בזמן שאתם ממלאים את חובתכם ההורית להגן על הילדים. אך אל דאגה! חנויות למוצרי תינוקות מציעות היום מגן מפני גשם וכיסויים שונים לעגלות שיאפשרו לשמור על הקטנים יבשים ומוגנים. אם תרצו, תוכלו גם לבחור שמיכה רכה ומפנקת או כיסוי לעגלה שיחמם את הילדים. מחזקים את מערכת החיסון לגוף שלנו יש יכולת מדהימה להגן על עצמו. לאורך החיים שלנו, אנחנו "נפגשים" עם חיידקים ווירוסים, והגוף שלנו לומד להכיר אותם ומפתח כנגדם חיסון. אך תינוקות רכים שאך זה נולדו חסרים את אותה שכבת הגנה קריטית. בחודשי חייהם הראשונים, תינוקות יונקים עוד עשויים לזכות בהגנתה של מערכת החיסון של האם, אך לאחר הגמילה הם נאלצים לפתח את מערכת החיסון העצמאית שלהם. עם זאת, לשמחתנו הרפואה המערבית מאפשרת לנו לחסן את הילדים שלנו מפני מחלות קשות העלולות לגרום לסבל ולנזק בלתי הפיך. לכן, לקראת העונה הקרה, מומלץ מאוד לוודא כי ילדיכם אכן מחוסן ומוגן ככל הניתן. זאת גם ההזדמנות לבקר את רופא הילדים, לערוך בדיקות שגרתיות ולוודא כי הילד אינו סובל מחוסרים תזונתיים העלולים לפגוע בו או במערכת החיסונית של הגוף.

למאמר המלא
natural_feeding_bottle_150ml_6-min

חבילת לידה לתאומים

אין תגובות מערכת עגליס 23/12/2019

מה עושה לך צמד המילים חבילת לידה? נשים בהיריון מגיעות אליי לחנות בחודשי היריון מתקדמים מבולבלות ולעיתים מבוהלות, כל הזמן סביבן זורקים לאוויר את צמד המילים "חבילת לידה" כאשר 2 המילים מאוד חיוביות, הרי אין כמו לקבל חבילה, ואין כמו לידה שמביאה לנו את המתנה הכי גדולה בעולם. אז למה בעצם המילים הללו מלחיצות מאוד? כי על החבילה " המתנה" צריך להוציא הרבה כסף... זו לפחות הקונוטציה והקונוטציה על חבילת לידה הפכה למעט שלילית כי היא הולכת "לעשוק" את הכיס שלנו ותמיד מפחדים שחוסר היידע והניסיון של ההורים הטריים יגרום לקניות של דברים מיותרים. אז מה באמת צריך? והאם לתאומים הכול כפול ?? וזו בדיוק השאלה, מה בדיוק צריך והאם זה באמת חובה...? אז לפני הכול... תתחילו לאסוף מחברים ומשפחה את מה שמוסרים לכם.. זה יכול לחסוך אלפי שקלים. (חברים מסביבנו ממש מתלהבים מלידת תאומים ולכן תמיד ישמחו לעזור) קודם כל ממה להיזהר😊 : חבילות לידה מובנות.... ז"א חבילה שמורכבת כבר מכל המוצרים ורוכשים אותה קומפלט. הרי אף פעם חבילה כזו לא יכולה להיות מותאמת לצרכים. אז ברור שנשנה ונחליף ואז האטרקטיביות של החבילה יורדת. מבחינתי, חבילת לידה מורכבת אך ורק מהמוצרים שבאמת צריך והמוצרים שבחרתם במעמד הקניה. כל היתרון לחבילה, שהפרטנר/ קרוב משפחה  לאחר הלידה לא יתרוצץ בכמה וכמה מקומות, אלא הכול יהיה מרוכז במקום אחד, יקבלו את כל השירות והכתובת תחת מטריה אחת להמשך כגון אחריות, החלפה וכו' תהיה במקום אחד שכבר מכירים ומתחברים. מדוע חבילת לידה בסופו של דבר משתלמת? אם רוכשים רק מוצר אחד, החנות לא יכולה לעשות הנחה מאוד גבוהה.. אבל כשיש מעט יותר נפח, ויותר מוצרים שנכנסו לחבילה, ההנחה תהיה גדולה יותר. כשזה נוגע לתאומים, המטרה של העובדים שלי בהנחייתי לנסות לא להגיע ליותר מ8890 ₪ (בערך שווי דמי הלידה שמקבלים מביטוח לאומי לאחר הלידה) כי גם ככה יש מלא הוצאות, אז לפחות שלא ניכנס למינוס... ההבדל העיקרי טמון בבחירת העגלה, ככל שהעגלה תהיה יקרה יותר, כמובן שנצטרך לחרוג, אבל ברוב הפעמים אפשר להיות ממש קרובים לסכום המדובר. איך זה עובד בעגליס? בסופו של דבר חבילה נבנית לפי שלבים, בראש תמיד עומדת העגלה המיועדת, (ולפחות פה צריך לרכוש רק עגלה אחת... כי כמעט כל שאר המוצרים זה כפול 😊 – למעט אמבטיה ושידה העגלה זו הבחירה המרכזית והארוכה ביותר, אנחנו מזמינים את הלקוחות שלנו להיות חלק פעיל בבחירת העגלה, וזה אומר: לצאת עם העגלה לנסיעת מבחן ממשית ברחבה מחוץ לחנות, נכניס לעגלה בובה דמוי תינוק במשקל של 6 קילו כדי לדמות מקסימום תנאי אמת. אם צריך, נבדוק את העגלה בהעמסה וקיפול לתא המטען, וכו'... לאחר בחירת העגלה, נשארו עוד 2-3 מוצרים גדולים כמו: מושב בטיחות לתינוק, שיש לנו יועצים מקצועיים ומוסמכים לקשירת כסאות ברכב, אנחנו כמובן מחזיקים את כל המותגים והדגמים המובילים בעולם בנושא בטיחות לתינוקות ואת רוב עגלות התאומים שיש כיום בשוק. (כ-11 דגמים ועוד 2 עגלות רכבת) ובחירת חדר הילדים (המורכב מ2 מיטות ושידה, מזרנים ומצעים) ברגע שסיימנו עם המוצרים הגדולים, יש לנו רשימת קניות מרוכזת ואנחנו מתחילים לבחור את מוצרי ה"בייסיק" מה בעצם היולדת צריכה לבית החולים, ומה התינוקות צריכים לשבוע -שבועיים הראשונים כשהם מגיעים הביתה. (כשאנחנו בבית, כבר אין ממש זמן להתרוצץ, כל כולנו בטיפול השוטף) בתור התחלה אנחנו נמליץ לא לרכוש מספר מוצרים שהפכו להיות מתנות פופולריות עם השנים, וזוג צעיר בתחילת דרכו לא צריך עכשיו להתעסק עם מוצרים "לא רלוונטיים" שבלאו הכי ייתכן שיקבלו מתנה, ואם לא .. תמיד ניתן לרכוש בהמשך לפי התפתחות התינוקות. ז"א כשאנחנו נרכיב יחד עם ההורים העתידיים חבילת לידה, נפסח לגמרי על משחקים ומוצרים שלא חייבים להתחלה. בשעה טובה, נולדו התינוקות... בערך מתחלק ל50% שאוהבים לאסוף את המוצרים לפני הלידה ו50% יאספו רק לאחר הלידה, כשאוספים לפני, כל הכביסה כבר מכובסת ומוכנה בשידה של התאומים והבית מוכן לכניסה של הדיירים הכי חשובים... כשאוספים אחרי, עדיין יש יומיים, שלושה לארגן הכול לפני שחוזרים מבית החולים, יש להיעזר במשפחה קרובה כדי שתעזור להתכונן ולפעמים לחכות למובילים של הריהוט בבית וכו'.. אז כפי שציינתי, חבילת לידה מתחילה בעגלה, ועל הדרך אנחנו מרכיבים את המוצרים הרלוונטיים להורים. אני מזמין את כולם לנסיעת מבחן בעגליס, וייעוץ חינם ללא התחייבות 😊

למאמר המלא

מושבי בטיחות לתאומים

אין תגובות מערכת עגליס 23/12/2019

כשמגיעים למחלקת הבטיחות בחנויות, אחת השאלות הפופולריות האם להצטייד בסל-קל או בכיסא המותאם מגיל לידה? אז, עד לפני שנתיים וחצי-3 שנים כמעט כולם היו רוכשים סלקל לשנה הראשונה, הסברה הייתה שחייבים סלקל כדי להשתחרר מבית החולים לאחר הלידה. לאחרונה המגמה השתנתה ויותר מ65% מההורים העתידיים רוכשים מושב בטיחות המותאם מגיל לידה ולרוב מתאים עד 30 קילו ואף יותר. אין תשובה נכונה או לא נכונה, כלכלית, חד משמעי יש יתרון לרכישת כסאות בטיחות מגיל לידה בעיקר שמדובר בתאומים, שכן בכל מקרה נרכוש כסאות לקראת גיל שנה ואז ההוצאות מכופלות. יתרונות לסלקל: ניתן לשלוף מהרכב בקלות יחד עם התינוק נוח במיוחד למי שאין מעלית אם יורד גשם וממהרים מי שמתנייד בתחבורה ציבורית יש עגלות (מעט מאוד עגלות תאומים) שניתן לחבר ע"י מתאם את הסלקל על גבי העגלה. הסלקל עוטף את התינוק בחודשים הראשונים ומותאם למידות התינוק תופס פחות מקום ברכב (בעיקר אם טרם שידרגנו לרכב גדול לתאומים) חסרונות לסלקל: הוא ממש לא קל! אחרי 3 חודשים לסחוב סלקל + תינוק במשקל 5-6 קילו בממוצע ממש כבד אם לא קונים את התושבת לסלקל הקבועה ברכב, לקשור כל הזמן 2 ילדים ממש מנג'ס הוצאה כבדה במיוחד שעוד מספר חודשים קונים שוב כסאות לרכב. יתרונות לכיסא בטיחות מגיל לידה: חסכנו את הכסף על הסלקלים מקובעים באופן קבוע וקשורים היטב ברכב מרווחים וניתן לשנות את מצבי הכיסא בהתאם לגדילת התינוקות קנייה משתלמת לאורך זמן (לפחות 4 שנים) חסרונות לכיסא בטיחות מגיל לידה: תופס מקום ברכב (אם אחד מבני הזוג מאוד גבוה, לא יוכל ללכת הכי אחורה עם הכיסא ויהיה לו צפוף) ייתכן ובבחירת המושב בטיחות קניתם מושב רחב שלא מתאים לתינוקות קטנים (ותאומים לרוב משתחררים בין 2-2.5 קילו בממוצע) לא נשלפים מהרכב. המושבים האיכותיים יחסית יקרים לעומת סלקלים (הפרש של כמה מאות שקלים- לא תמיד תלוי בסוג) אז מה באמת קורה ביום שמשתחררים מבית החולים? כשהתינוקות יוצאים בשעה טובה מדלפק השחרורים ועד לחניון, הם עדיין באחריות בית החולים. לכן, בתי החולים למען שמירה על התינוקות שלנו, לא מאפשרים שחרור כשאנחנו סוחבים את התינוק על הידיים, פן נמעד ונקבל מכה. בתי החולים מוודאים שאנחנו מסיעים את התינוקות בבטחה בפעם הראשונה הביתה. ולכן, ניתן להשתחרר ב3 אופציות בלבד: סלקל (התינוק קשור בתוך הסלקל) מנשא (פחות נוח במיוחד מי שעוברת קיסרי ולרוב אין מנשאים בהתחלה) עגלה (כל מי שרוכש מושב בטיחות, להגיע עם העגלה לשיחרור) זה נוח לבוא עם העגלה כי אפשר להעמיס את כל הציוד שנשאר ליולדת בחדר. לקוחות עגליס יכולים לקבל סלקלים לשיחרור ליום יומיים ללא עלות כמובן. איך יודעים אם המושב שבחרנו מתאים לתאומים? במידה והחלטתם לרכוש מושבי בטיחות ולוותר על הסלקלים: כדאי להסתכל על השטח הפנימי הקטן ביותר של המושב. כסאות המותאמים לתינוקות קטנים – לרוב יהיו זהים לשטח שיש בסל-קל ממוצע. ניתן להתייעץ עם יועצי הבטיחות שלנו בחנות ולקבל הסברים על כל הדגמים שיש. כמובן שאם ישנה מגבלה של רכב קטן, או ילדים נוספים שנוסעים עם התאומים, רצוי לבדוק פיזית איך והאם ניתן להתקין ברכב. (רוב המכוניות לא מותאמות ל3 מושבי בטיחות) להסתכל על זוויות השכיבה המרבית שיש לכיסא להציע רוב המכוניות עם זויית שלילית במושב האחורי וכסאות עם מעט מצבי שכיבה-ישיבה, יהיו קשורים ברכב במצב ישיבה חד ולמען הנוחות עדיפות לאופציה של השכבה מועטה. כל הדגמים של הסלקלים ומושבי הבטיחות המובילים בעולם נמצאים אצלנו בחנות התצוגה, ניתן להתרשם ולהתנסות בהרכבה ופירוק. כמובן שישנה התקנה ללא עלות ע"י יועצי בטיחות מנוסים!

למאמר המלא
bb-jogger-double-black-min

איך מרכיבים חבילת לידה עבור תאומים או שלישייה?

אין תגובות מערכת עגליס 23/12/2019

חבילת לידה.. מה זה אומר ואיך מרכיבים חבילת לידה לתאומים או שלישייה? איך אפשר לוודא שאנחנו לא קונים מוצרים ואביזרים מיותרים, במיוחד כשמדובר בתאומים או שלישייה.. במקרה כזה, האם הכל באמת חייב להיות כפול או יותר? מבולבלים? בואו נעשה רגע סדר, עם עידן  – אבא לתאומות ומנהל חנות עגליס: “נשים בהיריון בחודשי היריון מתקדמים וגם אבות לעתיד, מגיעים אלי לחנות מבולבלים ולעיתים מבוהלים. אנשים סביב זורקים לאוויר את צמד המילים “חבילת לידה”  והם לא ממש מבינים מה זה אומר., ומה זה אמור לכלול. יש גם לא מעט סיפורים על הורים שקונים מוצרים שלא לצורך, רק כי אמרו להם או שהרגישו שהם ממש חייבים. מצד שני, עצם ההכנה לקראת בואו של התינוק או התינוקת שכוללת גם הכרב של חבילת לידה, מרגשים מאוד!” אז למה בעצם המילים הללו כל כך מלחיצות? “כי הקונוטציה של חבילת לידה היא כסף והרבה, במיוחד כשמדובר בתאומים או שלישייה. הורים חוששים שהחנויות יעשקו אותם ויציעו להם מוצרים שהם בכלל לא צריכים, מה שלפעמים אכן קורה. רבים גם חוששים שחוסר היידע והניסיון שלהם כהורים הטריים יגרום לקניות של דברים מיותרים”. אז מה באמת צריך? והאם לתאומים הכול כפול ?? ומה עם שלישייה? “וזו בדיוק השאלה, מה בדיוק צריך והאם זה באמת חובה…? אז לפני הכול… תתחילו לאסוף מחברים ומשפחה את מה שמוסרים לכם.. זה יכול לחסוך אלפי שקלים. (חברים מסביבנו ממש מתלהבים מלידת תאומים או שלישייה ולכן תמיד ישמחו לעזור) “חשוב גם לדעת ממה להיזהר, במיוחד מחבילות לידה שכוללת הכל וזאת אומר, גם מוצרים שאתם לא בהכרח צריכים. קחי לדוגמה את חבילת הלידה המובנית. זוהי חבילה שמורכבת מכל המוצרים, אותה רוכשים אותה קומפלט. חבילה כזו לא יכולה להיות מותאמת לצרכים של כולם. “מבחינתי, חבילת לידה מורכבת אך ורק מהמוצרים שבאמת צריך ומהמוצרים שבחרתם במעמד הקניה. כך תוכלו לרכוש באמת מה שאתם צריכים ועם התחשבות באלמנטים נוספים, כולל מוצרים שקיבלתם יד שנייה או שאתם אמורים לקבל מתנה”. אז חבילת לידה משתלמת או לא? “בהחלט! אם בונים אותה נכון ולא ממהרים לקנות כל דבר שמציעים לכם או שבא לכם. היתרון המרכזי של חבילת לידה, במיוחד כשמדובר בתאומים או שלישייה הוא שהכול יהיה מרוכז במקום אחד, וגם שתוכלו לקבל את כל השירותים והמוצרים במקום אחד, ללא הצורך להתרוצץ בין מיליון מקומות, על אחת כמה וכמה שאם נמצאת בשמירת הריון. בצורה כזו, יינתן גם מענה וליוו לאורך כל הדרך, וזה כולל החלפת מוצרים, שירות לעגלה ועוד. חשוב למצוא מקום שאתם מעריכים ויודעים שבכל רגע נתון, יהיה לכם מענה, גם מחדר הלידה”. “יתרום נוסף של חבילת הלידה הוא המחיר. אם רוכשים רק מוצר אחד, החנות לא יכולה לעשות הנחה מאוד גבוהה.. אבל כשיש מעט יותר נפח, ויותר מוצרים שנכנסו לחבילה, ההנחה תהיה גדולה יותר”. חבילת לידה לתאומים בהכרח יקרה פי שניים או יותר? “כשזה נוגע לתאומים או שלישייה אין צורך לקנות הכל פי כמה, ודוגמא לכך היא האמבטיה. רוב ההורים שאני מכיר, לא רוחצי את התאומים יחד אלא כשהם גדולים יותר. גם אם רוצים לקיים זמן רחצה משותף כשהם קטנטנים, לא חייבים בהכרח לעשות זאת בשתי אמבטיות לתינוק. תיק החתלה. כיום ישנם תיקים גדולים ומעוצבים שמתאימים לאחסון כל האביזרים של תאומים. “המטרה של העובדים שלי בהנחייתי לנסות לא להגיע ליותר מ8890 ₪ (בערך שווי דמי הלידה שמקבלים מביטוח לאומי לאחר הלידה), כאשר מרכיבים חבילת לידה לתאומים. גם ככה יש מלא הוצאות, אז לפחות שלא ניכנס למינוס… “ההבדל העיקרי טמון בבחירת העגלה, ככל שהעגלה תהיה יקרה יותר, כמובן שנצטרך לחרוג, אבל ברוב הפעמים אפשר להיות ממש קרובים לסכום המדובר. יש גם אפשרות לשכור עגלה, לשכור אמבטיות, דבר שיכול לפעמים להוזיל עלויות”. איך זה עובד בעגליס? “בסופו של דבר חבילה נבנית לפי שלבים: בראש תמיד עומדת העגלה המיועדת, זו הבחירה המרכזית והמשמעותית ביותר, בכל הקשור לחבילת לידה. אנחנו מזמינים את הלקוחות שלנו להיות חלק פעיל בבחירת העגלה, וזה אומר: לצאת עם העגלה לנסיעת מבחן ממשית ברחבה מחוץ לחנות, כולל בובת תינוק במשקל של 6 קילו כדי לדמות מקסימום תנאי אמת. אם צריך, נבדוק את העגלה בהעמסה וקיפול לתא המטען, וכו’… לאחר בחירת העגלה, נשארו עוד 2-3 מוצרים משמעותיים כמו: מושב בטיחות לתינוק, במקרה הזה עומדים לרשות לקוחותינו יועצים מקצועיים ומוסמכים לקשירת כסאות ברכב. אנחנו כמובן מחזיקים את כל המותגים והדגמים המובילים בעולם בנושא בטיחות לתינוקות ואת רוב עגלות התאומים שיש כיום בשוק: כ-11 דגמים ועוד 2 עגלות רכבת. ובשלב הבא, בחירת חדר הילדים – המורכב מ2 מיטות ושידה, מזרנים ומצעים”. ומה עם המוצרים הבסיסיים? ” ברגע שסיימנו עם המוצרים הגדולים, יש לנו רשימת קניות מרוכזת ואנחנו מתחילים לבחור את מוצרי ה’בייסיק’. חשוב להעריך מה היולדת צריכה לבית החולים, ומה התינוקות צריכים לשבוע -שבועיים הראשונים כשהם מגיעים הביתה. כשאנחנו בבית אחרי הלידה, כבר אין ממש זמן להתרוצץ. “כשאנחנו נרכיב יחד עם ההורים העתידיים חבילת לידה, נפסח לגמרי על משחקים ומוצרים שלא חייבים להתחלה. בשלב הראשון נמליץ להימנע מרכישת מוצרים שהפכו להיות מתנות פופולריות עם השנים, או שאינם הכרחיים. במידת הצורך, תמיד ניתן לרכוש בהמשך”. לסיכום, חבילת לידה מתחילה בעגלה, ועל הדרך אנחנו מרכיבים את המוצרים הרלוונטיים להורים. אני מזמין את כולם לנסיעת מבחן בעגליס, וייעוץ חינם ללא התחייבות ”

למאמר המלא