הטיפים שלנו

agalease

יוצאים עם הטיול לתינוק מה חשוב לקחת?

אין תגובות מערכת עגליס 16/08/2018

יציאה ראשונה עם הרך הנולד מהבית עלולה להיות חוויה מלחיצה עבור הורים רבים. לא כולם בטוחים מה כדאי לקחת, מה אסור לשכוח ומה ניתן להשאיר בבית. במקרים רבים הורים מוצאים את עצמם עמוסים בחפצים שאין בהם צורך וכך דווקא כאשר נדרש פריט בדחיפות פריט מסוים, קשה לאתר אותו בין כל הדברים. במקרים אחרים, נשאר בבית דווקא הפריט שאותו היה צריך יותר מכל. כיצד לתכנן את היציאה מהבית ומה יש לקחת לטיול קצר בחוץ – במאמר הבא. מתכננים את היציאה מהבית כל הורה מגלה בשלב זה או אחר שיציאה עם ילדים ועם תינוקות מחוץ לבית לא תמיד יכולה להיות ספונטנית. כאשר הילד גדל העניין הופך לפשוט יותר, אך בתחילת הדרך חשוב לתכנן היטב את היציאה מהבית. לרוב מלבד העגלה ישנם מספר דברים שחשוב להצטייד בהם, והדבר תלוי כמובן במשך הזמן שבו ההורים והילדים יעדרו מהבית. אם מדובר בסיבוב קצר בעגלה שמטרתו להרגיע את התינוק, בדרך כלל יידרש רק מוצץ ושמיכה (אם קריר). כשיוצאים לתקופות ארוכות יותר חשוב לוודא כי ישנם אמצעים להאכיל את התינוק; מי שמניקה אינה צריכה בהכרח להתכונן, אך הורים המאכילים את הילד בתמ"ל צריכים לוודא שיש ברשותם בקבוק נקי, תרמוס של מים בטמפרטורה מתאימה וכמובן גם כמה מנות של מזון. במקרים אלו חשוב גם לדאוג לסט נוסף של בגדים להחלפה שכן התינוק עלול לפלוט או להתלכלך, וכמובן שאין לשכוח חיתולים ומגבונים. מכינים את התיק כאשר יוצאים מן הבית עם עגלות לתינוקות מומלץ להצטייד בתיק עגלה נוח לשימוש. בחנות מוצרי תינוקות ניתן למצוא היום דגמים רבים, ולפני הלידה ובמקביל לבחירת העגלה, כדאי לבחור את הסוג המתאים ביותר להורים. יש לוודא כי הסידור הפנימי של התאים מאפשר שליפה קלה של הפריטים הנדרשים וכי התיק "מתלבש" באופן נוח על העגלה. על מנת להקל את ההתמצאות בתיק, כדאי לייעד מקום מסוים וקבוע לחיתולים ולמגבונים, מקום נפרד לבגדים ואזור אחר שבו יאוחסן האוכל של התינוק. ישנם תיקים לעגלות הכוללים תאים או תיקים פנימיים בעלי ריפוד תרמי. אלו עשויים להיות מועילים במיוחד כאשר מדובר בפעוט האוכל כבר מזון מוצק. תאים בעלי ריפוד תרמי מאפשרים לשמור על הטמפרטורה של האוכל, וכך מבטיחים את איכותו. עניין נוסף שיש לשקול הוא הקצאה של מקום מתאים ובטוח לפריטים כגון ארנק ומפתחות, ומומלץ לבחור במקום נגיש מצד אחד אך לא גלוי מדי ולא מקום שממנו פריטים אלו עלולים ליפול. פריטי רשות כאמור, בעת היציאה מהבית ישנם פריטים שלא מומלץ לוותר עליהם; מזון, חיתולים, מגבונים ובגדים להחלפה, יידרשו בדרך כלל בכל יציאה. אך מלבדם חשוב לעיתים לקחת גם פריטים נוספים, בהתאם לזמן ההיעדרות מהבית ולגילו של הילד. כשמדובר בתינוק שזה עתה נולד לא יהיה בדרך כלל צורך בצעצועים רבים, אך עבור פעוטות מומלץ להצטייד בשניים-שלושה פריטים שיסייעו לשעשע אותם. ניתן לדוגמה לקחת ספר המתאים לגיל הילד או ספר רך הכולל מרקמים שונים לגירוי החושים. ניתן להביא גם רעשן או כל צעצוע אחר שיעסיק את התינוק אם ההורים עורכים למשל קניות באותו הזמן. לסיכום, את תיק העגלה יש לבחור על פי צורכי בני הבית ולצייד אותו בהתאם למשך ההיעדרות הצפוי ולגילו של הילד. בסופו של דבר כל הורה יסגל לעצמו את ההרגלים המתאימים לו ביותר, בין השאר על פי אופיו של הילד ועל פי הניסיון שצובר ההורה.

למאמר המלא
agalease

איך מתכוננים לתינוק החדש? – פונדקאות

אין תגובות מערכת עגליס 01/08/2018

הציפייה להצטרפותו של תינוק חדש למשפחה היא תמיד מרגשת. הורים רבים, ובייחוד אם הם הורים טריים, מתלבטים איזה ציוד נדרש מהם להכין לקראת בואו של היילוד, ואילו רכישות ניתן לדחות לתקופה שאחרי הלידה. תהיות אלו עלולות לעורר מתח רב, אך כאשר מדובר בהרחבת המשפחה בזכות הליך פונדקאות, העניין נעשה מורכב אף יותר. במקרים רבים מדובר בלידה של תאומים המצריכה היערכות שונה, ובמצבים אחרים חוששים ההורים כי בשל סיבות שונות, ההליך לא יושלם כשורה. על ההכנה לקראת בואו של תינוק חדש במקרים אלו – במאמר הבא. חשוב לדעת – קבלת ציוד שהוזמן לפני שנתחיל לדון בהכנות השונות לקראת הצטרפות התינוק למשפחה, חשוב קודם כל להבהיר נקודה חשובה, העשויה להרגיע הורים רבים. מרבית ההורים מגיעים לחנות בפעם הראשונה לבחור את חבילת הלידה עוד בטרם נולד התינוק. המטרה היא כמובן לוודא כי בבוא השעה יהיה בידי ההורים כל הציוד הנחוץ לחודשי חייו הראשונים של התינוק. בסופו של דבר, כאשר התינוק יוצא לאוויר העולם, ההורים יגלו במהרה כי אין הם פנויים לטייל בחנות למוצרי תינוקות, ולבחור את המוצרים הנדרשים. מלבד זאת, ישנם מוצרים רבים, בעיקר ריהוט ועגלות, המחייבים הכנה מוקדמת על מנת להתאים אותם לדרישות הלקוחות. אך כאשר ההורה מגיע לחנות, הוא לעתים קרובות אינו מעוניין לקבל אליו הביתה את הציוד בטרם הלידה. על כן, חשוב להדגיש כי גם אם מזמינים את הציוד כמה חודשים מראש, חבילת הלידה תסופק להורים רק לאחר הלידה. עניין נוסף שחשוב להזכיר הוא כי אין בהכרח צורך לרכוש את כל הציוד הדרוש, וקיימת אפשרות לשכור מוצרים רבים, פתרון שלעיתים מתגלה כחסכוני ביותר. ציוד שמומלץ להכין מראש תקופת ההריון, גם כאשר מדובר בהליך פונדקאות בארץ נמשכת בדרך כלל כתשעה חודשים, וזמן זה מספק בהחלט לצורך בחירת המוצרים הנדרשים לתקופה הראשונה שאחרי הלידה. ראשית, מומלץ להתמקד במוצרי הבסיס הנדרשים ברמה היומיומית; דוגמה למוצר מעין זה הוא מיטת תינוק שבה יבלה הרך הנולד חלק גדול מזמנו בשבועות הראשונים שאחרי הלידה. לצידה חשוב לבחור גם בעגלה נוחה כגון עגלת ג'ואי, ובאמבטיה לתינוק שתשמש אותו בחודשי חייו הראשונים. חשוב מאוד שההורים יגיעו לחנות על מנת לבחור מוצרים אלו, על מנת לוודא כי התפעול נוח להם וכדי לקבל הדרכה מהצוות המקצועי באשר לאופן השימוש בעגלה. פריט נוסף שיש להצטייד בו סמוך למועד הלידה הוא הסלקל. בתי החולים בארץ אינם מאפשרים שחרור הביתה של היילוד לא סלקל או ללא עגלה מתאימה, כשהמטרה היא לשמור על חיי התינוק ולהגן עליו. מלבד עגלה, מיטת תינוק וסלקל, חשוב שההורים ידאגו שיעמוד לרשותם ציוד בסיסי נוסף כגון בגדים, חיתולים, תחליף חלב אם המתאים לגילו של התינוק ובקבוקים. מה ניתן לדחות לצד המוצרים הבסיסיים שתוארו לעיל, ישנם פריטים שאת רכישתם ניתן לדחות להמשך. תיק עגלה לדוגמה כדאי להמתין לרכוש אחרי שכבר התנסיתם בשימוש בעגלה ואחרי שאתם כבר יודעים יותר טוב איזה תיק יהיה לכם הכי נוח. מלבד תיק עגלה, גם מנשאים לתינוקות ניתן לרכוש לאחר לידת התינוק, שכן הורים רבים אינם יודעים מה תהיה תחושת המנשא והאם התינוק יסכים בכלל לשהות בו. מוצרים נוספים כגון תרופות, מדחום או בגדים יפים ניתן לרכוש בהמשך או לרכוש באחת הגיחות הראשונות לאחר לידתו של התינוק. בכל מקרה, במידה שמתעוררת כל שאלה או תהיה, מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע בחנות, שכבר צברו ניסיון רב ויוכלו להציע המלצות וטיפים מועילים.

למאמר המלא
agalease

5 טיפים לבחירת עגלות תינוק ומתנה ליולדת

אין תגובות מערכת עגליס 26/07/2018

אם נראה לכם שהלידה הייתה קשה חכו שתגיעו לרגע שתצטרכו לבחור עגלת תינוק. עגלת תינוק היא מוצר לא זול שחייב להתאים למגוון רחב של פרמטרים כמו מחיר, שימושיות ואפילו עיצוב. הנה כמה טיפים לבחירת עגלת תינוק יחד עם מתנה ליולדת ולעתים המתנה הכי טובה היא העגלה בעצמה. לבצע סקר שוק ולהכיר את המאפיינים לפני שאתם רוכשים עגלות תינוק אתם חייבים להכיר את השוק. מדובר בשוק הרבה יותר מגוון ממה שנראה לכם ובאופן כללי מוצרי תינוקות הפכו להיות מבוקשים במיוחד. לא רק שאחוזי הילודה בישראל נמצאים בעלייה מתמדת הרי שהורים כיום רוצים לקנות את הכי טוב עבור הילדים שלהם ובעיקר עבור עצמם, למען הנוחות. אם לא תבצעו סקר שוק ותבינו אלו עגלות יש ומה המותגים הקיימים, כולל היתרונות של כל אחד מהם, יהיה לכם קשה מאוד לבחור את המוצלחת ביותר. מתנה ליולדת צריכה להיות שימושית אם אתם רוצים לבחור מתנה ליולדת אתם כמובן צריכים להבין תחילה מה מטרת המתנה. האם היא אמורה להיות שימושית? האם היא אמורה להיות אך ורק קישוט לנוי? למעשה מתנות שימושיות תמיד יהיו המתנות הכי טובות שיש, ובעיקר אם הן שימושיות לתינוק החדש. כמובן שעגלת תינוק תהי בחירה טובה אם כי היא יקרה יחסית. עגלות תינוק במגוון רחב של מחירים עגלות תינוק מגיעות בכל כך הרבה דגמים ומכל כך הרבה יצרנים, ויש גם לא מעט חנויות שמוכרות אותם. בוגבו, טיולון, עגלה עם משטח החתלה, עגליס, רק נשאר לכם לבצע סקירה מעמיקה של השוק ולהבין מה מציעה לכם כל חברה ומה היתרונות שלה על פני אחרות. כמובן שיש להתייחס גם למחיר. לא לשכוח את העיצוב אולי זה נדמה כמו אחד הפרמטרים הכי שוליים שיש אך אם תתעלמו ממנו יכול להיות שבטווח הארוך תתחרטו. העיצוב חשוב מאוד כי אתם תהיו עם העגלה לא מעט וכדאי שיהיה לכם גם נעים בעין. אמנם לא מדובר על הפרמטר הכי חשוב שיש אך הוא בוודאי מוסיף, ולעתים הוא אפילו מכריע, כמו למשל בין שתי עגלות תינוק שיש להן את אותן המאפיינים. העיצוב הוא למעשה פרמטר שנכלל בנוחות שלנו בשימוש בעגלה. תתנסו בעגלה ותחשבו על הפרקטיקה בחירת עגלת תינוק היא בראש ובראשונה ענין של שימושיות. אמנם הטיפ הזה מגיע בסוף המאמר אך הוא אולי החשב ביותר כי מה שווה עגלה שהגיע במחיר משתלם במיוחד והיא מעוצבת מאוד, אם היא למעשה לא מתאימה לשימוש שלכם? האם אתם מטיילים בעיקר בפארקים או עולים לאוטובוסים עם העגלה לעתים תכופות? זוהי רק אחת מהשאלות שתצטרכו לשאול את עצמכם בבחירת העגלה. כמו כן, יש צורך לבדוק כמה קל לקפל אותה, כמה קל ללכת איתה, עד כמה היא נוחה וכולה.

למאמר המלא
agalease

איך להתמודד עם תופעת שיניים ראשונות אצל התינוק?

אין תגובות מערכת עגליס 25/07/2018

בשנים הראשונות לחיי הילד מתמודדים הורים עם אתגרים רבים. תינוקות נולדים כשהם חסרי יכולת לטפל בעצמם והם דורשים תשומת לב בלתי פוסקת מהוריהם. אך חשוב לזכור כי הקשיים אינם מנת חלקם של ההורים בלבד; גם התינוק עצמו מתקשה לעיתים להתרגל לחיים בסביבה השונה כל כך מסביבתו המגוננת של הרחם. הדבר ניכר במיוחד בתקופות של שינוי כמו לדוגמה בעת בקיעתן של השיניים הראשונות. תהליך הבקיעה עלול להיות כרוך באי נעימות רבה ובכאבים העשויים להפריע את מנוחתו של הפעוט. על בקיעת שיניים ועל אופן ההתמודדות עם המצב – במאמר הבא. בקיעת שיניים כמו בתהליכים התפתחותיים רבים, גם בקיעתן של השיניים הראשונות משתנה בין תינוק לתינוק ואין מועד קבוע שההורים יכולים בהכרח לצפות אותו. לרוב כאשר התינוק מתחיל לאכול מזון מוצק מתחילות לבקוע גם השיניים הראשונות. מכיוון שלאחר כארבע חודשים עד חצי שנה מתחיל שלב הטעימות הראשונות של אוכל מוצק, סביר להניח כי צמיחת השיניים תחל בשנה הראשונה לחייו של התינוק. בתחילה ההורים ישימו לב כי באת הלסתות (בדרך כלל בלסת התחתונה) נוצרת נפיחות קלה ובהמשך מתגלה כי מקור בשן לבנה המתחילה לצמוח. לרוב בוקעות כאמור שיניים קדמיות בלסת התחתונה ורק לאחר מכן השיניים בלסת העליונה. התהליך כולו עשוי להימשך עד גיל שלוש, וגם כאן אצל כל פעוט משך התהליך משתנה וכך גם השפעותיו על הפעוט. סופו של התהליך יצוין בצמיחתן של כל עשרים שיני החלב. תופעות לוואי ראשית, חשוב להישאר רגועים. בקיעת שיניים לא חייבת להיות בהכרח הליך כואב עבור התינוק, וישנם פעוטות רבים שאינם סובלים מכאבים או מאי נוחות. במיוחד כאשר מדובר בשיניים הקדמיות פעוטות רבים צולחים את התהליך ללא כל תלונה, וגם ההורים אינם שמים לב למשהו יוצא דופן עד שבוקעת השן הראשונה. יחד עם זאת, ייתכן בהחלט שיופיעו תופעות לוואי שונות, ומומלץ כי ההורה יכיר אותן וידע לזהות אותן. בין השאר ההורה ישים לב להפרשה מוגברת של רוק, ויש אפשרות כי הפעוט יחוש אי שקט, שהוא יבכה הרבה ושהחניכיים שלו יהיו נפוחות וכואבות. מלבד זאת, ישנם מצבים של עליית חום גופו של הפעוט או של יציאות רכות, אך על פי טענתם של רופאי ילדים, בקיעת השיניים אינה הסיבה לכך. איך עוברים את תהליך בקיעת השיניים בשלום? במצבים שבהם תהליך בקיעת השיניים מקשה על התינוק וגורם לו לכאבים ניתן להיעזר באמצעים שונים. חלק גדול מעזרים אלו ניתן למצוא בחנויות של מוצרים לתינוקות או ברשתות הפארם, ומומלץ לברר אם ניתן לרכוש אותם במסגרת חבילות לידה שונות המוצעות להורים. הדרך המומלצת ביותר לטפל בכאבי בקיעת שיניים היא באמצעות עיסוי החניכיים, ולעיתים אפילו הפעוט עצמו יכניס אצבעות לפה במטרה להקל את הכאב. ניתן להציע לפעוט גם נשכנים המיועדים למטרה זאת, כאשר ישנם דגמים שאותם ניתן לקרר לצורך השפעה מטיבה יותר. במצבים חמורים מומלץ להתייעץ עם רופא לגבי תכשירים רפואיים, ובכל מקרה יש להימנע ממשחות או מג'לים המכילים את החומר בנזוקאין (Benzocaine). נקודת האור היא שבסופו של דבר מדובר בשלב זמני שכל פעוט עובר, ולהורים נותר בעיקר לחבק ולנחם.

למאמר המלא
agalease

בוק צילומי הריון- מה זה?

אין תגובות מערכת עגליס 19/07/2018

תקופת ההריון אינה פשוטה תמיד, אך עבור כל אישה מדובר בתקופה מרגשת ומלאה בציפיות. בזמן זה הורים רבים מקווים לטוב ומנסים לדמיין כיצד ייראה התינוק שלהם; האם יהיה תינוק רגוע או שובב ולמי הוא יהיה דומה. זוהי גם התקופה שבה החיבור שבין העובר לבין האם הוא חיבור מלא ושלם, והאישה חשה כל תנועה וכל תזוזה. על כן, נשים וזוגות רבים מעוניינים להנציח את הרגע האלמותי הזה, דקה לפני שבני הזוג פוגשים לראשונה בילד שלהם. מזכרת מתקופה מרגשת בשנים האחרונות קיימת מגמה חדשה ומבורכת. נשים הופכות להיות מודעות ליופי שבתקופת ההריון, והן מרגישות חופשיות ליהנות מהזמן הזה, ללבוש בגדים מחמיאים ואף להשאיר לעצמן מזכרת מהאירוע. אחת הדרכים לחגוג את האירוע הזה היא בוק צילומי הריון, כאשר כל אחת בוחרת בדרך קצת אחרת כדי להביע את ההתרגשות שלה ושל המשפחה לקראת הלידה. בדרך כלל צילומי בוק הריון יתקיימו בשליש האחרון להריון בין השבוע ה-29 לבין השבוע ה-33, כאשר הבחירה צריכה להיעשות בהתאם לתחושות של האישה ולנוחות שלה. כל אישה גם יכולה לבחור כיצד ברצונה להצטלם, האם היא מעוניינת שיראו את הבטן או שהיא מעדיפה שהיא תהיה מכוסה. ניתן לדוגמה ללבוש חולצות שקופות החושפות את הבטן אך המעניקות בכל זאת כיסוי מסוים, וניתן גם להסתפק בחולצת סטרפלס. הדבר העיקרי הוא לוודא שהאישה חשה בנוח ושהיא נהנית מהתהליך. איך מצטלמים ההחלטה מי ישתתף בצילום וכיצד הוא יתבצע היא עניין אישי וכל אישה צריכה כמובן לפעול על פי רצונה. ניתן גם להתייעץ עם הצלם או הצלמת שיוכלו לתרום מניסיונם או להציג תמונות מתיק העבודות שלהם. נשים רבות בוחרות למשל להצטלם לגמרי לבדן כשהן חובקות את בטנן, ובדרך כלל יהיה עדיף לבצע את הצילום מהצד, בישיבה או בעמידה – כך ניתן יהיה להבחין ביופייה של האישה ושל הבטן. אפשרות נוספת היא להצטלם עם בן הזוג וליצור תמונה אינטימית שתביא לידי ביטוי היבט כלשהו מתוך חייהם הפרטיים של בני הזוג. במקרה הזה יש לבחור פוזיציה שתהיה נוחה לשני בני הזוג ושתראה גם מחמיאה. אם לבני הזוג יש כבר ילדים קודמים ניתן גם ליצור תמונה משפחתית, כשבדרך תמונות אלו יהיו מרגשות מאוד ולעתים אף יכללו קריצה הומוריסטית ומתוקה. מלבד שיקולים אלו, חשוב גם לבחון היכן יתבצעו הצילומים. יש אפשרות כמובן להצטלם בבית, אך ניתן גם להצטלם עם עגלות תינוק מחוץ לבית, ויש אפשרות גם לבחור באתר בעל משמעות לבני המשפחה. כיצד בוחרים לקראת הלידה ההורים בוחרים חבילת לידה, עוסקים בהכנות אחרונות ומנסים גם קצת להירגע. לכן מי שמעוניין בבוק צילומי הריון, מומלץ לתכנן אותו מראש, ולאתר את הצלם או הצלמת המתאימים. ניתן כמובן ללקט המלצות מחברים או מבני משפחה, ולבחון את תיק העבודות של הצלם, אך חשוב להיפגש איתו על מנת לוודא שאכן קיימת כימיה טובה. מלבד זאת, חשוב לבדוק מהי הצעת המחיר, ומה בדיוק כולל המפגש – כמה צילומים, מה הפורמט שלהם וכיוצא בזה. בסופו של התהליך יזכו בני הזוג במזכרת יקרת ערך, ולעתים אף ביצירת אומנות של ממש. הם יוכלו להציג את הצילומים על קירות הבית או בחדר הזוגי וכך להיזכר מדי פעם בתקופה המרגשת שעברו יחד.

למאמר המלא
agalease

אביזרים למושבי בטיחות

אין תגובות מערכת עגליס 15/07/2018

תפקידו של כל הורה הוא קודם כל לדאוג לבריאותו של הילד. לשם כך מחייב החוק את ההורה להתקין מושב בטיחות המתאים לגילו של הילד, למשקלו ולגובהו. בבחירת סוג המושב נכלל מערך שיקולים רחב, בין השאר נוחות השימוש והתקציב שעומד לרשות ההורה. כעת, לאחר שנבחר הדגם המבוקש יש לשקול לצרף אביזרים שונים העשויים לסייע להגן על הפעוט ולשמור איתו על קשר עין. בטיחות קודמת לכל עוד לפני שדנים באביזרים השונים שנועדו לצור סביבה נעימה ונוחה יותר עבור הפעוט, יש לשקול את עניין הבטיחות. כאשר רוכשים סל קל, יש אפשרות לעגן אותו במושב הרכב באמצעות חגורת בטיחות סטנדרטית. אם בוחרים בדרך זו חשוב כמובן לדאוג שהחגורה מונחת כראוי בהתאם להוראות הבטיחות המתאימות. אלא שהורים המעוניינים בהגנה נוספת, יכולים להצטייד בבסיס איזופיקס, המורכב על מושב הרכב. בסיס זה, שיכול לכלול גם רגל לעיגון ברצפת הרכב, מהווה נקודת ביטחון נוספת עבור הסלקל, והוא מסייע לקבע אותו במקום ולשמור על היציבות שלו. את הסלקל ניתן למקם בקלות בבסיס ולשלוף אותו במהירות בעת היציאה מהרכב. חשוב לוודא כי הבסיס שבו בוחרים מותאם לדגם הסלקל שנבחר, ועל כן מומלץ לבצע את הרכישה באותו הזמן על מנת להבטיח את ההתאמה המלאה. שומרים על קשר עין בשוק ניתן למצוא מספר רב של מוצרים לתינוקות, אך אחד המוצרים הנדרשים ביותר היא מראה לרכב. אביזר זה מאפשר להורים לראות מהו מצבו של התינוק היושב בכיוון ההפוך לכיוון הנסיעה. כאמור עד גיל שנתיים ההמלצה היא להושיב ילדים באופן זה, והורים רבים חוששים כי כך לא יוכלו להביט בילד, לראות מה מצבו וליצור איתו קשר עין. מראה לרכב נוצרה בדיוק לשם כך והיא ניתנת לחיבור קל למשענת הראש באמצעות סקוץ'. למראה יתרון נוסף – תינוקות וילדים כידוע נהנים להביט בעצמם בראי, וכך מהווה המראה אמצעי לשעשוע הילד. חכמים בשמש מושב בטיחות, בוסטרים וסלקל הם מוצרי בטיחות חשובים, אך לא פחות חשובה מכך היא הדאגה לנוחותו של הילד. כאשר נוסעים שעות ארוכות, או אפילו נסיעה קצרה, ייתכן בהחלט כי שמש חזקה תפריע לתינוק או לילד, ועל כן כדאי להצטייד בצלון לחלון אחורי. צלון מסוג זה יוכל להגן על העור הרגיש של הילדים מפני קרינת השמש, וליצור סביבה נעימה יותר ברכב. כיום ניתן למצוא צלונים מסוגים שונים במגוון רחב של צבעים ושל דגמים, וההורים יכולים למצוא בלא קושי את הדגם המתאים להם ביותר. מערכת בידור נסיעה ברכב יכולה להיות תענוג גדול, אך היא עלולה להיות גם לא נעימה, בלשון המעטה, כאשר הפעוטות שיושבים מאחור משועממים. במקרים אלו ההורה בדרך כלל ייאלץ להתמודד עם בכי, צעקות ומחוות אחרות שבאמצעותן הפעוט מציין כי אינו מרוצה מהמצב. כדי להימנע ממצבים אלו מראש, ניתן לצייד את המושב האחורי במשחקים המיועדים לשימוש ברכב, כמו למשל בפעלולון המולבש על המושב. ניתן גם לבחור במראה מוזיקלית שאותה אפשר להפעיל באמצעות שלט, וכך אם התינוק נרדם ניתן להשתיק אותה בקלות ובמהירות. בסיכומו של דבר – אביזרים למושבי בטיחות יכולים לספק הגנה נוספת לילד, כמו גם ליצור אווירה נעימה יותר במושב האחורי. מומלץ כי כל הורה יבחר בחוכמה את אותם האביזרים המתאימים לו ולילדיו.

למאמר המלא
agalease

איך בוחרים בגדי קיץ לתינוקות?

אין תגובות מערכת עגליס 15/07/2018

הקיץ החם הגיע, והורים רבים מתלבטים בשאלה מהו הביגוד המתאים ביותר לתינוק. לכאורה מדובר בשאלה קלה, שהרי כמעט כל אחד מאתנו יודע היטב מהן ההעדפות שלו, ומהו הביגוד שהוא אוהב ללבוש בעונה החמה. אלא שכאשר מדובר בתינוק, העניינים אינם כה פשוטים; התינוק אינו יכול לחוות את דעתו ולא תמיד יש אפשרות לדעת עד כמה נוח לו בבגדים שהוא לובש ועד כמה הם מתאימים לו. אז נכון, שהתינוק טרם אמר את מילותיו הראשונות, ועוד לא יכול להביע את רצונותיו במילים, אך ישנם כמה קווים מנחים שעשויים לסייע להורים הלבשת התינוק בקיץ במקרים רבים, במיוחד כאשר מדובר בהורים טריים, קיים חשש שמא התינוק העדין יצטנן בשל החשיפה לתנאי מזג האוויר שבחוץ. אלא שחשש זה מבוסס באופן חלקי בלבד. כאשר מדובר בתינוק בן יומו שטרם מלא לו חודש, אכן מומלץ להלביש אותו בביגוד ארוך, ולבחור עבורו מכנסיים בעלי רגלית ושתי גופיות. הנחייה זו נובעת מכך שבשבועות הראשונים לחייו של התינוק, הוא עוד אינו מסוגל לווסת כראוי את חום גופו, ועל כן הוא בהחלט זקוק לשכבה נוספת שתחצוץ בינו ובין מזג האוויר. אך לאחר שהתינוק כבר גדל קצת, וכאשר הוא כבר בן חודש ניתן להסתפק בשכבה אחת בלבד, במיוחד כאשר נמצאים בסביבה שאינה ממוזגת. הורים המלבישים את התינוק בשכבות רבות מדי עלולים ליצור סביבה חמה המעיקה על התינוק ולעתים היא אף מסכנת את חייו. אם ייתכן מצב שבו התינוק יעבור מסביבה חמה לסביבה ממוזגת, הרי ניתן לשאת בתיק ההחתלה גם בגדים נוספים. סוג הבד כאשר בוחרים בגדים לתינוק, אחד השיקולים החשובים ביותר הוא הבחירה בבד המתאים. בגדים המיועדים לשימושם של מבוגרים עשויים בדרך כלל מבדים בסוגים שונים, חלקם בדים סינתטיים. אלא שהבדים הסינתטיים אינם מתאימים תמיד למזג האוויר הישראלי, ובוודאי שאינם מתאימים לעורו הרגיש של התינוק. על כן, כאשר יוצאים עם התינוק לטיול בעזרת טיולונים או עגלות לתינוקות, יש להקפיד להלביש אותו בבגד העשוי 100% כותנה. מלבד זאת, מומלץ גם לבחור בבגד שאופן התפירה שלו אינו יוצר תפרים בולטים ולא נעימים שעלולים לעורר אי נוחות בתינוק. גם את התוויות כדאי לעתים להוריד, במיוחד אם מדובר בתווית העשויה בד שאינו נעים. בחירת המידה עניין חשוב נוסף שהוא בעל חשיבות רבה בבחירת הביגוד לתינוק, היא המידה. כל בגדי התינוקות כוללים תווית המציינת את המידה בהתאם למספר חודשי חייו של התינוק. אך חשוב לזכור כי מדובר בהמלצה בלבד, ואין חובה לדבוק בה. לרוב, מומלץ דווקא לבחור בבגד שהוא במידה אחת מעל לנדרש. אם לדוגמה התינוק בן 3 חודשים, לעתים יתאימו לו דווקא בגדים המסומנים כמתאימים לתינוקות בני חצי שנה. ההסבר לכך הוא פשוט; תינוקות נדרשים ללמוד את סביבתם, ולשם כך עליהם להיות מסוגלים לנוע בנוחות. בגדים צמודים מדי לא רק שאינם נוחים, וסמוכים מדי לעור הרגיש, הם אף עלולים להגביל את התנועתיות של התינוק ולהקשות עליו. על כן, בבחירת בגד כדאי לפרוש אותו על משטח ישר ולהשוות בין גודל הבגד לבין גודלו של התינוק. בכל מקרה שבו התינוק מביע סימנים של אי נוחות, כדאי לוותר על הבגד ולבחור בבגד אחר. הנקודה המרכזית היא לא לשכוח שלכל תינוק העדפות משלו, וחשוב להתאים את הבגד לצרכיו ולרצונותיו.

למאמר המלא
agalease

מה חשוב לדעת בקניית עריסה

אין תגובות מערכת עגליס 15/07/2018

אחד הפריטים הראשונים שאותם נדרשים הורים טריים לרכוש היא עריסת תינוק מתאימה. בעריסה זו יבלה התינוק חלק גדול מזמנו, במיוחד בחודשי חייו הראשונים, שאז חלק ניכר משעות היום עובר עליו בשינה. בשל התפקיד המרכזי שממלאת העריסה, גם במהלך שעות היום וגם במהלך שעות הלילה, חשוב כי ההורים יבצעו את הבחירה הנכונה, לאחר שבידיהם מצוי כל המידע הנדרש. על כן, מומלץ לקרוא את הדברים הבאים בתשומת לב, עוד לפני הביקור בחנות למוצרי תינוקות. בטיחות כשמדובר במוצרים לשימושם של ילדים, חשוב במיוחד להקפיד לבחור במוצר איכותי המאפשר לשמור על שלמות גופו של הילד. לשם כך, כדאי להכיר את התקן הישראלי שהגדיר מהן דרישות הבטיחות מעריסות וממיטות המיועדות לתינוקות. תווי תקן אלו (ת"י681 ות"י 682) מחייבים כל מוצר, בין אם מיוצר בארץ ובין אם מיובא, לעמוד בתנאים מסוימים על מנת לקבל את אישורו של מכון התקנים הישראלי. במסגרת התקן הזה נבדק המוצר במלואו ונבחן המבנה הכללי שלו על מנת לשלול את קיומם של חלקים בולטים או חלקים חדים העלולים לסכן את הילד. גם העץ שממנו מיוצרת העריסה נדרש לעמוד בתנאי התקן, וחשוב להקפיד כי ייעשה שימוש בצבעי עץ שמגע עימם אינו מסכן את הילד. בעריסות שיש בהן שלבי עץ, חשוב לוודא כי המרווחים הקיימים תקינים והתקן אף מגדיר את מידת היציבות של תחתית העריסה ואת יכולתה לעמוד בעומס. מכיוון שהתקן עשה עבור ההורים את העבודה ובחן את התאמת המוצר לילד, כדאי לבדוק בחנות כי העריסה אכן עומדת בתקנים ובדרישות החוק. מומלץ גם לשאול בחנות כיצד מתבצעת ההרכבה ולוודא שהיא מבוצעת בידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון. נוחות השימוש ועיצוב העריסה כפי שניתן להיווכח, בדומה למוצרי תינוקות אחרים כגון סלקל ועגלת תינוק, גם עריסה נדרשת לעמוד בתקני בטיחות. אך לאחר שהבדיקות השונות אישרו כי עריסת התינוק אכן בטוחה לשימוש, יש להתחשב בגורם מרכזי לא פחות – נוחות השימוש. עריסה צריכה להיות נוחה גם עבור התינוק וגם עבור ההורה, ועל כן חושב לוודא כי היא מאפשרת גישה נוחה לתינוק, וגם הזזה נוחה. במרבית העריסות, למשל בעריסות של רהיטי טל, קיימים גלגלים מיוחדים המאפשרים לנייד את העגלה בקלות. כך אם לדוגמה מעוניינים לסייע לתינוק להירדם ניתן לנענע בעדינות את העריסה וליצור את תחושת הערסול המסייעת להרגיע תינוקות רבים. במידה שבוחרים בעריסה מסוג זה, חשוב להקפיד כי לגלגלים ישנם מעצורים שבאמצעותם ניתן לקבע את העגלה במקום, וכי העגלה יציבה ועמידה. התאמת מזרן לאחר שנבחר דגם העריסה הרצוי, נותר להתאים לה את המזרן. גם עבור המזרן הגדיר מכון התקנים הישראלי תקן  (ת"י 1548), ועל כן בעת הבחירה כדאי להקפיד לבחור במזרן שמצוין עליו כי הוא עומד בתקן זה. כיום קיימים בשוק שלושה סוגים עיקריים של מזרנים – מזרן אטום, מזרן נושם ומזרן רשת. מזרן אטום כולל ציפוי של שעוונית או כיסוי אחר, מזרן נושם הוא כזה העשוי מחומר שדרכו יכולים אוויר ונוזלים לעבור באופן חופשי, ומזרן רשת הוא מזרן נושם שעליו מתוחה רשת אלסטית. באופן עקרוני, מומלץ לבחור במזרן נושם משום שהוא מאפשר פיזור של האוויר, כך שאם ראשו של התינוק כוסה בשמיכה בעת השינה (בשל תנועות הגוף של התינוק) הסיכוי לסכנת חיים קטן. בחירה בעריסה ובמזרן המתאימים ביותר לתינוק אינה פשוטה תמיד, וכפי שניתן להיווכח היא כרוכה בשיקולים רבים. על כן, מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע בחנות ולקבל החלטה מושכלת בהתאם למפרט המוצר ובהתאם לתקציב.

למאמר המלא
agalease

החופש הגדול – פעילויות לילדים 2018

אין תגובות מערכת עגליס 12/07/2018

כל שנה משפחות רבות ממתינות בכיליון עיניים לתקופת הקיץ. במהלך השנה, בני המשפחה לא תמיד מוצאים את הזמן המתאים לבלות זה עם זה, ואילו בעונת הקיץ, עם יציאת הילדים לחופש, סוף סוף נוצרת ההזדמנות המבורכת לזמן איכות ביחד. בתקופה זו ניתן למצוא אטרקציות רבות ומוקדי משיכה רבים המתחרים על תשומת הלב של ההורים והילדים, ועל כן, מטרתו של המאמר הזה היא לעשות קצת סדר בשפע אפשרויות הבילוי. אם גם אתם עוד מתכננים את החופשה או מתלבטים באילו אתרים מומלץ לבקר - המאמר הבא הוא בדיוק בשבילכם. התאמת הפעילות לכל בני המשפחה כל הורה מעוניין הטוב ביותר עבור ילדיו, ועל כן פעמים רבות מחפשים ההורים אחר האטרקציות המפתיעות והמלהיבות ביותר. אלא שבדרך כלל, ילדים אינם דורשים הרבה כדי שילהיבו אותם, ובמקרים רבים מומלץ לבחור בפעילות סולידית יחסית שאף תקל על ההורים במזג האוויר החם של יולי-אוגוסט. כך, לעיתים לאחר בדיקה פשוטה ומהירה, מתגלה כי לא תמיד יש צורך לנסוע רחוק. מכיוון שכל הילדים יוצאים לחופשה בחודשים אלו, בכל יישוב כמעט ניתן למצוא מגוון רחב של אטרקציות, קרוב לבית. בקניונים לדוגמה מתקיימות בדרך כלל פעילויות הכוללות מתנפחים ומתקני ג'ימבורי, ולפעמים אף מדובר בהקמתו של מתחם סגור המאפשר להורים לפקוח עין על הילדים בקלות יחסית. מלבד פעילויות אלו, חודשי הקיץ הם גם התקופה שבה הגיבורים מהטלוויזיה מגיעים להופיע במרכזי הקניות, וברוב המקרים מדובר בהופעה ללא תשלום. על כן, לפני שמתכננים פעילויות גרנדיוזיות, כדאי לבדוק מה נמצא ממש מתחת לאף, שני מטרים מהבית. הדרך הבטוחה לקיץ מרענן מגיע הרגע שבו מוצו כבר כל אפשרויות הבילוי הסמוכות לבית, וההורים מחפשים אחר אטרקציות מיוחדות יותר שיסייעו לצנן את הקיץ. חשוב לזכור כי הבחירה באטרקציות צריכה להיעשות בחוכמה ויש לבחור בפעילויות המתואמות לגילו של הילד. ניתן למשל לבלות בפארק המים שפיים, בפארק המים ימית, או אפילו בבריכה העירונית. בדרך כלל בילוי מסוג זה יהיה מאוד גם עבור הילדים הגדולים, וגם עבור הפעוטות שבדרך כלל מוקדש להן מתחם פעילות נפרדת או לפחות בריכת פעוטות. באתרים מסוג זה ניתן גם קיימת גם נגישות רבה עבור עגלת תינוק שאותה רכשו ההורים באמצעות חבילת לידה, ואין ספק כי כך החוויה הופכת לנעימה ולפשוטה הרבה יותר. לפעילויות מסוג זה מומלץ להגיע בהרכב משפחתי מלא על מנת שניתן יהיה להעניק תשומת לב לכל הילדים. מלבד זאת, בפארקים מסוימים יש גם מרכז ספא, וכך, בזמן שהאחד ההורים עסוק עם הילדים, השני יכול ליהנות מקצת שקט ורגיעה. זה הזמן להתנסות שגרת היום יום השוחקת, אינה מאפשרת בדרך כלל ליהנות מיופייה של הארץ ומהאתרים הרבים הקיימים בה. תקופת החופש הגדול מספקת את ההזדמנות המושלמת לבקר בכל אותם אתרים שתמיד רצינו אבל לא הספקנו, ולהכיר מעט את הארץ. כשמדובר במשפחה הכוללת ילדים קטנים כדאי להסתפק במסלול קלים כגון פארק תל אפק שבו ניצב מבצר אנטיפטרוס העתיק, לבקר בפארק קנדה או להגיע לפארק נאות קדומים. בכל מקומות אלו ניתן גם למצוא מקום מתאים לפרוש שמיכה ולערוך פיקניק בטבע. אם כבר עייפתם מטיולים ומהליכות, נסו פרספקטיבה אחרת – אחת החוויות המבוקשות היום היא טיסה בכדור פורח בתל אביב, וכל מי שיגיע לפארק יהושוע וירכוש כרטיסים, יוכל להגשים את החלום. בילוי נעים!

למאמר המלא