הטיפים שלנו

1677330

שמות מיוחדים לבנים

אין תגובות מערכת עגליס 12/11/2020

אוטוטו הלידה מגיעה וההתרגשות רבה. יכול להיות שאתם כבר אחרי והחגיגה גדולה, ועכשיו מה שנשאר לכם זה לחכות לברית ולתת שם לרך הנולד. פעם זה היה הרבה יותר פשוט מאשר היום והיו את השמות הבנאליים התנ"כיים או שמות על הסבים או קרובים אחרים שהלכו מהעולם, אבל היום בחירת שם היא הרבה יותר מאתגרת. היום יש שמות מיוחדים שלא היו בעבר, ואתם צריכים לחשוב גם קדימה, לזה שהילד יגדל ויצטרך לחיות עם השם הזה. הוא לא יהיה כל החיים בעריסה או סלקל אלא יגדל ויתפתח, יהיה יצור חברתי ובאינטראקציה עם אנשים והוא יצטרך גם לאהוב את השם שלו. דוגמאות לשמות מיוחדים הנה כמה דוגמאות שם שמות מיוחדים לבנים. יש את אלו עם שתי האותיות כמו פז, ים, לב ואחרים ויש את אלו בעלי הברה אחת כמו יולי, רום, אור, יאן, קים, רוי וכדומה. יש את השמות בעלי שתי ההברות כמו כרמי, לוטן, תהל, אפיק, ליאל, רביד, ארד, עופרי, מישל, קורן ועוד רבים וטובים. רוצים עוד שמות מיוחדים? הנה עוד כמה: עמיאל, בראל, סיני, גבע, אלרועי, אלישי, לישי, עילם, פריאל ויש עוד לא מעט שמות בכל האותיות, שכל אחד יכול לבחור מהם את אלו שהכי נראים לו. אין ספק שהרשימה ארוכה ארוכה והבחירה קשה קשה. טיפים לבחירת שם לילד עדיף לא שם עם שני אותיות  - שם עם שתי אותיות הוא שם שקשה יחסית להתנהל איתו בעולם, ויש לא מעט שטוענים שעדיף להימנע משם כזה. אם כן, זה צריך להיות שם שאתם ממש אוהבים ושם שאתם מאמינים שגם הילד יאהב כשיגדל.  שמות קשורים מאותה המשפחה – זה לא חובה כמובן אבל אם התחלתם בקו מסוים בשמות הילדים, אולי כדאי שתשקלו להמשיך אותו. מה זה אומר? זה אומר שאם לבת שלפני קראתם אדווה, פלג יכול להיות שם נהדר לזה שאחריה. זו אופציה שכדאי לכם לשקול ברצינות סתם כדי לשמור על אחידות כלשהיא. תחשבו גם על הכינוי – תזכרו שהילד לא יהיה תמיד בתוך סלקל או עריסה אלא יגדל ויתנהל בעולם עם השם הזה. סביר להניח שיהיה לו גם שם חיבה או שם כינוי, ואתם צריכים לקחת גם את זה בחשבון. דמיינו איזה שם יתנו לו החברים והמשפחה ואיך הכי קל יהיה להם לקרוא לו.  מה עם הקבלה? – אם אתם אנשים שמאמינים בקבלה ובכוחם של שמות, אתם צריכים לדעת שיש שמות מתאימים יותר ויש כאלו שפחות. כך לדוגמא שם עם אחת מאותיות א'ה'ו'י' הוא שם נכון יותר מבחינה קבלית. החיבור לשם הכי חשוב אבל הטיפ הכי חשוב מכולם, הוא ההתחברות לשם. אתם צריכים להרגיש מחוברים אליו, לאהוב אותו ולחשוב כמובן שהוא לא פחות ממדהים כדי שתבחרו בו.

למאמר המלא
goody7

בחירת עגלה נוחה

אין תגובות מערכת עגליס 09/11/2020

כאשר בוחרים עגלת תינוק ישנם שיקולים רבים שצריך לקחת בחשבון. כמובן שהבטיחות הינה ראשונה בחשיבותה ועל כך אין עוררין. גם עניין העיצוב מקבל משמעות רבה בימינו וכל הורה מחפש עגלה מעוצבת ויפה לעין. אך מה לגבי הנוחות? הורים רבים מתפתים לרכוש עגלה שנראית מדהים ועומדת בכל קריטריוני הבטיחות הנדרשים ושוכחים לבדוק האם מדובר בעגלה שתאפשר להם להתנייד עימה בנוחות. בשורות הקרובות נתמקד בשיקול זה תוך סקירת הקריטריונים החשובים באמת. קראו ובחרו בהתאם. משקל העגלה ומנגנון הקיפול שלה עגלות תינוק נוחות אינן צריכות לשקול יותר מ-10 ק"ג. יש לקחת בחשבון כי משקל גבוה יותר יגרום לקושי רב בניוד שלה ממקום למקום, במיוחד אם הינכם גרים בבניין ללא מעלית. גם למנגנון הקיפול של העגלה שתבחרו משמעות רבה מבחינת הנוחות, על מנת שניתן יהיה להכניסה לרכב בצורה קלה. לשם כך עליה להיות מצוידת במנגנון קיפול כמה שיותר נוח וידידותי, רצוי עם האפשרות של ביצוע הקיפול והפתיחה ביד אחת. עגלה שמחייבת הפעלת כוח רב מדי לשם קיפולה או שכוללת מנגנון שאינו מאפשר את ביצוע הפעולה בצורה "חלקה" ונוחה, גורמת להורים רבים לזנוח את השימוש בה תוך תקופה קצרה. גודל העגלה יש כאלו שאוהבים שעגלת התינוק שלהם רחבה מאוד מתוך מחשבה כי כך יותר נוח לתינוק שבתוכה. אלא שהמציאות מראה כי תינוקות אוהבים לשכב במקומות צרים יחסית שעוטפים אותם ברכות. מעבר לכך, עגלה רחבה מידי עשויה שלא לעבור במקומות צרים (בחלק מהמעליות הישנות למשל) ולגרום לכם לצורך לעלות במדרגות (עניין קשה כשלעצמו עם עגלה גדולה) או לבצע עיקופים מרגיזים במקומות שונים ברחוב (למשל כאשר מכונית חוסמת חלק מהמדרכה). כמו כן, עגלה גדולה מידי עלולה שלא להיכנס לסוגי רכבים מסויימים למרות מנגנון הקיפול שלה וגם לא ניתן יהיה להתנייד עימה בנוחות במרכולים, בקניון, בחנויות ועוד. היגוי, גלגלים ועוד יש לשים לב כי העגלה שמעניינת אתכם מאפשרת לכם לבצע פניות בצורה קלה ללא הפעלת כוח. עגלות מסויימות נתקעות כאשר מנסים לבצע פניות חדות מדי, מה שמרעיד את חלק משכבו של התינוק ועשוי לגרום לו להתעוררות ובהלה. זכרו לבדוק גם את הגלגלים ולבחור בעגלה שכוללת גלגלים גדולים יחסית שמסוגלים לעבור על פני מכשולים שכיחים ברחוב (בורות, אבני חצץ ועוד).  פרמטרים נוספים שיהפכו עגלה לנוחה הם קיומם של בולמי זעזועים, רשת תחתונה נגישה להנחת תיק, בקבוקים וציוד נוסף לטיפול בתינוק, אפשרות שליפה נוחה של הריפוד לצרכי ניקוי ויכולת מעבר נוחה לשינוי זווית המשענת, כך שניתן יהיה להשתמש בעגלה גם כטיולון. עגלה נוחה – אל תוותרו על העניין חשוב לזכור כי עגלה נוחה היא לא עניין של פינוק. בחודשים הראשונים לאחר הלידה ישנן יולדות שעדיין חלשות, חלקן אף סובלות מכאבים שנובעים מתפרים שבוצעו במהלך הלידה ומתאוששות מניתוח קיסרי. עוד שיקול שכדאי לקחת בחשבון בזמן בחירת עגלה הוא הליך הסרת צלקת קיסרית שמבוצע כחודשיים לאחר הלידה, שיקול של הליך זה לא תמיד נלקח בחשבון וחבל שכך, על כן בצעו סקר שוק מעמיק ובחרו בעגלה שעומדת בכל הקריטריונים הנדרשים.

למאמר המלא
1673760

סדנת כתיבה להורים שאוהבים לספר סיפורים לילדיהם

אין תגובות מערכת עגליס 09/11/2020

יש לא מעט הורים שמצליחים לצאת מהקופסה ולספר לילדים שלהם סיפורים שחורגים מספרות הילדים המקובלת. יש לא מעט אחרים שמצליחים לדמיין יחד עם הילדים את ההווי המשפחתי בצורת סיפורים שהם רוקמים יחד. זה מקובל כמעט בכל משפחה לאהוד גיבורים מסוימים ולדמיין יחד עם הילדים עלילות חדשות כדי לא להשתעמם בכל פעם מאותה קריאה. לפעמים, במצבי מצוקה מוכרים מהילדות, יש הרפתקאות שעוזרות לילדים להתמודד בעצמם עם הפחדים והקשיים שלהם בכל מיני משברים. הורים מכירים את זה מצוין ונעזרים בסיפורים גם כשמעולם לא דמיינו לכתוב ספרי ילדים או ספרים בכלל. זה הרגע שבו אפשר לקחת את התושייה הזאת ולמנף אותה לכתיבת ספר ילדים משלכם, ספר משפחתי שיספר את הסיפורים שהתרגלתם לרקום יחד עם הילדים. זוהי לא רק הנצחה של סיפור מוצלח אלא גם מתנה נהדרת שנשארת לכל החיים כמזכרת נהדרת. מה אפשר לספר לילדים? ילדים רואים את העולם כסיפור אחד מתגלגל ולכן אפשר להפוך כל סיטואציה לסיפור נהדר או אגדה מודרנית. אפשר לקחת כל סיפור אגדה ולמצוא לה את המקבילה העכשווית כשהילדים שלכם ניצבים במקום הדמויות המקוריות. אפשר לקחת סיפור של משבר להתגברות עליו בדרך מעניינת ומקורית כדי להראות לילד שזה אפשרי וגם לצייד אותו בכלי אפקטיבי מאוד – הדמיון המודרך באמצעות הספר. אפשר גם לעזור לילדים לקבל מצבי חיים משתנים כמו גירושין, מחלה קשה או שכול כדי לעבד את הרגשות והמחשבות שלהם ולשקף להם איך זה נשמע, איך אפשר להבין אותם מצוין ולתת להם דרך נהדרת להתמודד ולהזכיר לעצמם שזה אפשרי. אפשר גם לנצל סיפורים טובים גם כדי להקנות ערכים וללמד אותם את ערכם של עקרונות ומוסר כדי לעודד אותם להתנהג בצורה מופתית בעצמם. סיפורים מחזקים קשרים משפחתיים סיפורים מחזקים קשרים בין הורים לילדים בכל גיל ובמיוחד עם פעוטות ותינוקות שנהנים מתשומת הלב ומכך שהם הפכו למוקד הסיפור שהם מזהים. זה נהדר לחזק עוד יותר את הקשרים והאינטימיות המשפחתית. בהוצאת ליתם נרתמו לעזרתכם ומציעים לכם סדנאות כתיבה מקצועיות שמיועדות לאנשים שרוצים ללמוד איך לכתוב סיפורי ילדים בדרך מעניינת, מושכת וקליטה. תוכלו לתרגל את תרגילי הכתיבה, לקבל משוב, לפתח רעיונות ולקבל השראה, וכל זה בקורס שנכתב על ידי סופרת ילדים מצליחה בעצמה שספריה אהודים מאוד על ילדים.  מה תוכלו לקבל בסדנת הכתיבה? בסדנה תקבלו את הביטחון העצמי שגם אתם יכולים לעשות זאת וגם לכם יש את הכישרון והיכולת לכתוב סיפור ילדים. כעת לא נותר אלא לתרגל מעשית ולכתוב את הסיפור בהכוונה מקצועית. מלבד התרגילים והכלים הספרותיים, תקבלו עזרה והכוונה כיצד להוציא את הספר לאור בהוצאה זו או בכל דרך אחרת. מי שיבחר להמשיך בהוצאה לאחר סדנת הכתיבה יוכל לקבל בתשלום נוסף גם שירותי גרפיקה ואיורים שהם חשובים כל כך לכל ספר ילדים ולהוצאת כל ספר.

למאמר המלא
agalease

דיסנילנד למשפחות עם ילדים

אין תגובות מערכת עגליס 09/11/2020

ביקור בדיסנילנד הוא חוויה אדירה לילדים ובמיוחד הקטנים, כשהם מאמינים עדיין לכל הדמויות שנראות להם אמיתיות. הכנות לטיול הגדול צריכות להיעשות בהתאם לגיל הילדים והבקשות שלהם, אם הם מבינים ויודעים מה הם רוצים. קחו חשבון שיש תורים ארוכים ולכן תכננו לכם טיול ריאלי שלא יתמקד בבזבוז הזמן עליהם אלא צבירת חוויות ואם צריך להתפשר ולוותר על חלק מהמתקנים לשם כך עדיף, כדי שהילדים יספיקו לפחות כמה מהם. זכרו זאת כשאתם קונים כרטיסים לביקור בדיסנילנד, משום שתצטרכו לקחת בחשבון שלגיל הרך כמעט כל דבר יהיה חוויה והרפתקה ולכן מספיק להגיע לשם ולהסתובב באזור היפהפה והמלהיב את הדמיון כדי להרגיש שעשיתם זאת. מה לקחת בחשבון בנסיעה? ראשית, תאריכים. לא נוסעים בחגים ידועים שהם בעיקר חגים נוצריים כמו כריסמס ופסחא משום שאלה חגים עמוסים במבקרים מכל העולם. אין סיכוי שיהיה קל להיכנס לתורים ולמתקנים ולכן קחו זאת בחשבון. יש עונות שונות שנחשבות לפחות עמוסות וכדאי לבדוק זאת גם לפי המחירים באתרים. הכרטיסים עצמם מתחלקים לכמה סוגים ויש כאלה שכוללים כמיסה לכל מתקן בסופי שבוע ויש כאלה שרק באמצע השבוע, בתקווה שיהיו יותר פנויים. מי שלוקח איתו עגלה לפעוטות ולתינוקות צריך לדעת שיש בדיסנילנד אפשרות לשכור עגלות ולכן לא חובה להיסחב אתן עד לשם, במיוחד אם אתם מגיעים בתחבורה ציבורית גם אם מדובר ברכבת. רצוי לשכור עגלה גם לפעוטות גדולים יותר כדי שיוכלו לנוח במקום לסחוב אותם על הידיים. אל תשכחו שהמרחקים שם ארוכים והעמידה על הרגליים בזמן התור מתישה אותם ואתכם. המקום מאפשר נגישות גבוהה לבעלי מוגבלויות ויש להצטייד בתו נכה באמצעות התעודה שקיבלתם בארץ, במשרד שמיועד לכך. אילו מתקנים מתאימים לילדים שלכם? בחו"ל יש הקפדה חמורה על תקנים ועל בטיחות ולכן מתקנים מחולקים בנוקשות לפי גילים שיכולים להיכנס אליהם מבחינת התאמה לתכנים שלהם, ומתקנים שמחולקים לפי גובה וגיל. אם אתם באים עם ילדים בכמה גילים כדאי להציץ ברשימת המתקנים לפני כן, לחלק את היום שלכם שם לפי המתקנים שמותרים לכל גיל ולהסביר לקטנים שיש להם אפשרות רק למתקנים בטוחים עבורם ושכל השאר מסוכן להם. בסופו של דבר הם יבינו למרות האכזבה. אם הילדים הגדולים יכולים ללכת לבד קבעו נקודת מפגש ודרך לתקשר לשעת חירום. אם אתם הולכים יחד תנו לילדים הקטנים ליהנות קודם כדי שיתעייפו ואחר כך לכו עם הגדולים ובינתיים פנקו בהמתנה את הקטנים עם חטיפים.  להצטייד במזון ובשתייה בהנחה שהכל יקר בכל מקום בחו"ל, וגם בדיסנילנד יהיו תורים למזון ולשתייה, הכינו לכם מזון ושתייה קלה מראש וחלקו את החטיפים על פני כל היום כדי למנוע עצבנות בגלל חוסר סוכר והתייבשות. אם יישאר לכם זמן ותרצו מאוד מאוד לאכול שם, שמרו לכם את התור לזה רק לסוף הביקור. אל תבזבזו זמן עם אוכל שאפשר לקנות בחוץ בל יתור ויותר בזול. דיסנילנד ידידותית לילדים ולתינוקות לכן לא יהיה מחסור במתקני שירותים ועמדות החתלה, כך שמהבחינה הזאת אין לכם מה לדאוג. 

למאמר המלא
GREY

באיזה גיל נגמלים ממוצץ?

אין תגובות מערכת עגליס 05/11/2020

אין ספק שבעיני הורים (ופעוטות) רבים, המוצץ הוא המצאה נפלאה. הוא מסייע לקטנטנים להירגע, וידוע גם כאמצעי המצמצם את הסיכוי למוות בעריסה. אך בגיל מסוים, המוצץ כבר אינו מועיל ולעיתים אף יכול להזיק. הוא יכול לפגוע בחניכיים ובשיניים, וכשיש מוצץ בפה קשה לעיתים להבין מה הילד אומר. אז באיזה גיל כדאי להיגמל ממוצץ ואיך עושים את זה? כל הפרטים מייד. האם יש "גיל נכון"? בתחום רפואת הילדים נהוג לחלק את תקופת הינקות והילדות לשלבי התפתחות שונים. במסגרת זו הילד נדרש להשיג אבני דרך מסוימות, אך כידוע – לכל ילד הקצב שלו. גם כאשר מדובר בגמילה מחיתולים או ממוצץ, כל פעוט עשוי להיות בשל לצעד הזה בגיל שונה. לכן, חשוב לזכור כי אין בהכרח גיל "נכון" אחד עבור כל הילדים. עם זאת, ישנו גיל מומלץ שבו ניתן לנסות לגמול את הילד ממוצץ ולעודד אותו להיפרד ממנו. גיל שנתיים עד גיל שלוש נחשב לטווח גילים סביר לגמילה, וזה גם הגיל שבו ההורים מתחילים להכין את הילד לקראת ההשתלבות בגני העירייה. כאן בדיוק טמונה הנקודה החשובה – הגמילה ממוצץ היא רק חלק ממכלול שלם של מטרות התפתחותיות, והשגתן של מטרות אלו תסייע להכין את הילד לקראת האתגרים הבאים בחייו. כיצד תדעו שהילד מוכן? ראשית, על מנת לגמול את הילד ממוצץ, חשוב לוודא שהוא בשל לכך מבחינה רגשית והתפתחותית. בדרך כלל יהיו לכך סימנים מוקדמים כגון עצמאות גדולה יותר, יכולת הבעה במילים ויכולת מסוימת לדחיית סיפוקים. כשהילד לדוגמה מנסה לעשות פעולות שונות בכוחות עצמו, למשל להתלבש לבד, וכאשר הוא מסוגל להתמודד עם תסכולים קטנים, ייתכן כי יהיה מוכן להיגמל מהמוצץ. חשוב לציין, שגם בשלב זה, אין צורך להיפטר מהמוצץ כל כך מהר. אם אתם יוצאים לטיול מהבית עם תיקי גיטה, ודאו שהמוצץ האהוב עוד שם. שלב ביניים זה ילווה אתכם לזמן מה עד שהילד לא ירגיש צורך במוצץ כלל. איך נגמלים? אם החלטתם שהפעוט מוכן, ואם הוא עצמו מביע רצון להיפרד מהמוצץ, תוכלו להתחיל בתהליך הגמילה. לשם כך ניתן להיעזר בטיפים הבאים: ספרים וסרטונים: סיפורים הם חלק משמעותי מהחיים שלנו, והם מאפשרים לנו להבין את המציאות ולהתמודד איתה. בתהליך הגמילה תוכלו להיעזר בסרטונים ובספרים כגון "מוצץ המזל" מאת אורי אורלב או "המוצץ הקופץ" מאת ענת אומנסקי. צעד-צעד: ילדים רבים מתקשים להיפרד מהמוצץ. אחרי הכול, הוא ליווה אותם ברגעים הקשים, הרגיע אותם וניחם אותם. לכן, בתור התחלה אפשר לנסות לעודד את הילד לוותר על המוצץ בחלק מהזמן. כשהילד משחק, משתולל ושמח, אפשר לשים את המוצץ בצד, וברגעים קשים או לפני השינה אפשר לחזור אליו. טקס פרידה: כדי להקל את הגמילה מהמוצץ, ניתן לקיים טקס פרידה. טקס זה יכול לסייע לפעוט לעבד את התחושות שלו ולהבין שכעת, כאשר הוא כבר גדול יותר, יש בידיו הכוחות להיפרד מהמוצץ. תוכלו לתלות את המוצץ על "עץ מוצצים" שקיים ביישוב שלכם, או ליצור טקס מיוחד משלכם בשיתוף עם הילד. ציון האירוע, ואפילו חגיגה קטנה, יכולים לעזור לילד להתמודד עם הפרידה.

למאמר המלא
1885670

לידה בימי קורונה – איך מתכוננים?

אין תגובות מערכת עגליס 29/10/2020

לידה היא מאורע מרגש אך הוא תמיד מלווה בחששות – ובמיוחד עכשיו, כשזה נראה כאילו היקום כולו קצת יותר משליטה. אז מה עושים עכשיו בתקופת הקורונה? איך מתכוננים לקראת הלידה? האם חדרי הלידה עובדים כרגיל? אחת השאלות הכי דחופות עוסקת כמובן באפשרות להגיע לביה"ח, למיון נשים ולחדר הלידה. לאורך כל תקופת הקורונה חדרי הלידה המשיכו לפעול כרגיל ולתת את המענה הרחב ביותר ולאפשר לך ללדת בצורה בטוחה. אבל כן צריך לדעת שיש כמה הבדלים לעומת השגרה והמצב הרגיל. קודם כל כדאי לדעת שיולדת שנחשפה לחולה קורונה וצריכה בידוד, או יולדת שיש חשד שחולה בעצמה או אם יודעים שהיא חולה – פשוט תופנה אל מחלקת הקורונה. הטיפול הוא אותו הטיפול בדיוק, ההפניה למחלקת הקורונה נעשית כדי לשמור על הצוות ולאפשר לו להתמגן בצורה בטוחה. בנוסף יכול להיות שתצטרכי לעבור בדיקת מטוש במהלך הקליטה לביה"ח. הבדיקה לא נעימה, אבל היא לא מסוכנת בשום צורה, לא לך ולא לילוד. במהלך השהייה במחלקה תצטרכי לעטות מסכה, ורק במהלך הלידה הפעילה תוכלי להוריד אותה. האם מבקרים יכולים להגיע? אחד ההבדלים המשמעותיים לעומת זמני שגרה הוא ההגבלה על מספר המבקרים. ברוב בתי החולים מאפשרים היום רק מלווה אחד בכל רגע נתון, ויש בתי חולים שמקפידים מאוד שהמלווה יהיה אותו האדם (או אחד מתוך שניים או שלושה קרובי משפחה). המטרה היא שכמה שפחות אנשים ייכנסו למחלקה, כדי לצמצם את הסיכוי לחשיפה לאדם חולה. זה קשה ודורש התארגנות מראש, למשל כדאי לחשוב מראש איך מארגנים את הציוד הדרוש לך – בגדים להחלפה, מושב בטיחות, עגלות תינוק, חיתולים וכו'. אבל חשוב לזכור שצמצום החשיפה הוא משמעותי מאוד כדי לשמור על הבריאות שלך ושל הקטנטן. האם החנויות פתוחות? כמובן שאחד הנושאים שמשתנים כל הזמן הם ההנחיות לגבי פתיחה של חנויות, וכך גם לגבי חנויות שמוכרות ציוד ובגדים לתינוקות. לרוב החנויות יש היום אפשרות לרכוש דרך האינטרנט ולקבל את המשלוח ישר הביתה, וזו לא בעיה. בכל מקרה אנחנו ממליצים להשתדל ולהזמין מוקדם את הציוד הבסיסי כמו בגדים לשבועות הראשונים, חיתולים, מוצצים, עגלות תינוק, עריסות וכו'. את הפריטים האחרים, קישוטים וכו' – תוכלו להשלים בהמשך וזה בסדר גמור. איך נוכל לחגוג אחרי הלידה? לצד המגבלה על כמות המבקרים שיכולים להיכנס למחלקה, יש גם הגבלות על כמות האנשים שאפשר לפגוש אחרי השחרור מבית החולים. וזה קשה אפילו יותר אם רוצים לחגוג אירוע גדול של ברית או בריתה. זה הזמן להיות יצירתיים, ולחשוב על דרכים שבהן תוכלו לפגוש את המשפחה ואת החברים – אבל בצורה שתהיה בטוחה ונוחה לכולם. למשל אחת האפשרויות הן לארגן כמה מפגשים מצומצמים יותר, לקחת עגלות תינוק ולשבת במרפסת או בגינה הציבורית (כמובן כל עוד מזג האוויר נעים ונוח).

למאמר המלא
goody8

מחשבון הריון – מה זה בדיוק מחשב?

אין תגובות מערכת עגליס 20/10/2020

הריון הוא תהליך נפלא ומרגש אך גם בלתי צפוי. כל אישה חווה אותו קצת אחרת, וגם האורך של ההריון משתנה מאישה לאישה ומהריון להריון. אז איך בכל זאת אפשר להתכונן לקראת הלידה? אחד הכלים הוא מחשבון ההריון. מחשבון זה מאפשר לנו לדעת מהו שלב ההריון שבו האישה נמצאת ומתי היא צפויה ללדת. כיצד כלי זה פועל ואיך הוא יכול לסייע לנו במהלך ההריון ובהכנה ללידה? כל הפרטים מייד. איך סופרים הריון? אם תשאלו אישה הרה באיזה חודש היא נמצאת, אל תתפלאו אם תקבלו חזרה תשובה בשבועות. זאת לא טעות, תקופת ההריון נספרת בשבועות ולא בחודשים, כאשר אורכו הממוצע של הריון הוא 40 שבועות. אך שימו לב למילת המפתח "ממוצע". כאמור, הריון הוא תהליך מאוד אישי וגם האורך שלו משתנה מאישה לאישה. ישנם נשים היולדות בשבוע ה-38, ואילו אחרות "מושכות" את ההריון גם עד השבוע ה-42. את שבוע ההריון תשמעו כבר בעת הבדיקה הראשונה אצל רופא/ת הנשים, ואז תגלו כי כבר בהיותו עובר, עוד לפני התור הראשון לטיפת חלב, התינוק שלכן נדרש לעבור שלבי התפתחות קבועים. בכל שבוע העובר צפוי לגדול ולפתח מערכות שונות, ולכן בהתאם לשבוע נקבע גם מועד הבדיקות הסדירות של ההריון. מחשבון הריון מכיוון ששבוע ההריון נחוץ לנו לצורך קיום מעקב מסודר אחר שלבי ההריון והתפתחות העובר, צריך לדעת איך לחשב אותו. אך זו אינה משימה פשוטה. מרבית הנשים אינן יכולות לדעת בדיוק מתי אירע הביוץ וההפריה, ולכן לא נוהגים לספור את שבוע ההריון מיום ההפריה. במקום זאת, בוחרים ביום שקל יותר לעקוב אחריו – היום הראשון של הווסת. כך, כאשר האישה כבר מגלה שהיא בהריון, היא בדרך כלל תהיה לפחות בשבוע ה-5 של ההריון, כלומר לפחות חודש אחרי קבלת הווסת. כדי לחשב את שבוע ההריון בקלות, ניתן לחפש באינטרנט מחשבוני הריון, להקליד את תאריך היום הראשון של הווסת ולקבל את שבוע ההריון המעודכן. עם זאת, חשוב לדעת כי מחשבונים אלו אינם בהכרח מדויקים; כדי לחשב את שבוע ההריון הם מניחים שמחזור האישה הוא 28 יום, וכידוע – נתון זה אינו נכון לכל אישה. לכן, כדי לקבל מידע מדויק יותר, תמיד מומלץ לפנות לרופאים. תאריך הלידה הצפוי וההכנה ללידה לצד גילוי שבוע ההריון, מחשבון הריון יכול כאמור לתת לנו תאריך לידה משוער. אז נכון, זה לא תאריך מדויק, ומרבית הסיכויים שגם אם כתוב לכן שתלדו ב-2.2.22, אתן תלדו ביום אחר. אך לתאריך הלידה המשוער יש בכל זאת תפקיד חשוב – הוא מאפשר לכן להתכונן לקראת יום הלידה ולהכין את כל הציוד הדרוש לקראת בואו של התינוק. אז הנה הפריטים המרכזיים שכדאי שיהיו בבית עוד לפני הלידה: עגלת תינוק: עגלות תינוק הן אחד המוצרים השימושיים ביותר בחודשי חייו הראשונים של התינוק, ומומלץ לבחור עגלה מתאימה מראש. ריהוט לתינוק: לפני הלידה רצוי לבחור ריהוט בסיסי כגון מיטת תינוק, שידת החתלה ועריסה לחודשי חייו הראשונים של התינוק ביגוד: במסגרת חבילת לידה, תוכלו לבחור ביגוד בסיסי שיתאים לתקופה הראשונה של אחרי הלידה. זוהי כמובן רק רשימה חלקית של הציוד הדרוש לקראת הלידה, ואחרי שתדעו מהו תאריך הלידה המשוער יהיה לכן זמן מספק להתכונן ליום הגדול.

למאמר המלא
xl_cielo

המותגים המובילים כיום בעגלות

אין תגובות מערכת עגליס 14/10/2020

בטיחות מרבית, נוחות עילאית וכמובן – אסתטיקה. כל אלו הם הקריטריונים המנחים את ההורים בבחירת העגלה לתינוק שלהם. זוהי אינה בחירה קלה, בין השאר משום שהעגלה צפויה ללוות את המשפחה בשנות חייו הראשונות של הילד, ולעיתים היא אף תשמש גם את הילדים הבאים בתור. לכן, הורים רבים בוחרים במותגים מבוססים שכבר הוכיחו את עצמם, וכאן ריכזנו לכם את המובילים שבהם. בייבי ג'וגר מותג זה בחר לעצמו בשם המושלם – עגלה מאיכות מעולה שמצליחה לשמור על קלילות וזריזות, ואם תרצו, תוכלו גם לרוץ איתה (בזהירות, כן?). זאת עגלה אידאלית גם למי שמעוניין בעגלת תינוק נוחה לתפעול שקל מאוד לנייד ממקום למקום. היא ידועה בין השאר בזכות הקיפול הקל שלה – משיכה אחת והעגלה מקופלת ומוכנה לאחסון בתא המטען של הרכב. לצד הקיפול הנוח עגלת הבייבי ג'וגר כוללת גם מקום אחסון מתחת למושב, וגגון שיבטיח להגן על ראשו של הילד מפני אור השמש. סייבקס לאט אך בטוח הפכה סייבקס לאחד המותגים המבוקשים ביותר בתחום עגלות התינוק. היא מצליחה לעשות את זה בזכות היכולת שלה לשלב בין עיצוב וגימור מדויקים לבין בטיחות ונוחות. גם היא, בדומה לבייבי ג'וגר, מותאמת להתנהלות זריזה ונוחה בעיר, וגם אותה מקפלים בקלות ביד אחת. מותג סייבקס אף מציע מושבי בטיחות וסל-קל לרכב שאותו אפשר לחבר בקלות לשלדת העגלה, וכך לעבור במהירות מהרכב לעגלה מבלי להעיר את הקטנים. ספורט ליין לנבחרת המותגים המובילים הצטרף לאחרונה מותג ספורט ליין. עגלות התינוק של המותג תוכננו מתוך כוונה להציע גם לילדים וגם להורים בטיחות, נוחות ועיצוב ללא פשרות. לרך הנולד ניתן להתאים "אמבטיה" רחבה ומרופדת, ובהמשך ההורים יכולים לחגור את הפעוט בעזרת רצועת בטיחות בעלת 5 נקודות. כדי להבטיח שגם להורים יהיה נוח, ניתן לכוונן את ידית העגלה ל-3 מצבים שונים, ובתחתית העגלה תמצאו סל קניות נוח לשימוש. מותגים מובילים לעגלות תאומים כל עגלות התינוק מהמותגים המובילים נדרשות לעמוד בתקנים מחמירים, אך הבטיחות חשובה עוד יותר כאשר צריך לרכוש עגלות תאומים. בשל האילוצים, עגלות כאלו יהיו בדרך כלל רחבות יותר, וכבדות יותר, ולכן חשוב לוודא שאתם בוחרים בעגלה שנוחה לכם. המותגים הבאים מצליחים להשיג את האיזון הנדרש בין בטיחות לבין נוחות ואסתטיקה: עגלת תאומים של בייבי ג'וגר: גם כאן, כאשר מדובר בעגלות תאומים, בייבי ג'וגר מצליחה ליצור עגלה נוחה וקלילה. מלבד העיצוב הקומפקטי היא מאפשרת לשלוט בנפרד בזווית ההטיה של משענת הגב וכך מבטיחה נוחות מקסימלית לכל תאום בנפרד. עגלת קוקו: זוהי אחת העגלות המאובזרות ביותר, והיא כוללת כיסויי רגליים, ריפודיות וגגון נפרד לכל תאום. בעגלה יש גם אפשרות לזווית שכיבה מלאה, כך התאומים יזכו לנוחות מקסימלית גם כשהם נרדמים בעגלה. עגלת Tween Peaks: עגלת תאומים זו מעניקה לפעוטות סביבה בטוחה ונעימה בזכות מגן תומך ראש, כיסוי רגליים וגם מזרן נוסף. משענת הגב שלה ניתנת לכוונון לארבעה מצבים, וגם אותה ניתן לקפל ולאחסן בקלות.

למאמר המלא
lamaze-spin-baby-mat-2

פעילויות ביתיות לתקופת הסגר עם הילדים

אין תגובות מערכת עגליס 04/10/2020

הרבה לפני הטאבלט והמחשב, הורים נדרשו לחשוב על תשובות יצירתיות לתלונה הנפוצה ביותר של כל ילד – "משעמם לי!". כעת, בעיצומו של הסגר השני שתאריך סיומו אינו ידוע, הורים רבים מרגישים כי מיצו את כושר ההמצאה שלהם. אז אם חסרים לכם רעיונות לדרכים שונות להעסיק את הילדים, תוכלו להיעזר בטיפים הבאים. במטבח עם הילדים שעמום ורעב הם חברים קרובים, אז מדוע לא לשלב את שניהם וליצור במטבח ביחד עם הילדים? הנה כמה הצעות לפעילות משותפת במטבח: סלט מחייך: לא כל הילדים אוהבים סלט, אבל אפשר לנסות לעודד אותם לאכול ירקות באמצעות משחק. תוכלו לחתוך מלפפון, עגבניות ופלפלים וליצור בעזרתם תמונות ופרצופים מצחיקים. משחק בבצק: עזבו את הסליים – יש בצק! גם אם לא תצא לכם מזה בסוף עוגה או חלה עדיין תוכלו ליהנות מהמגע עם הבצק, ואם תרצו ניתן גם להוסיף עניין למשחק באמצעות צבעי מאכל. קישוט מאפינס: אפייה היא מיומנות מורכבת יחסית, אך יצירתיות היא בחלט הצד החזק של ילדים רבים. לכן, תוכלו לאפות עבורם עוגיות או מאפינס ולאפשר להם לקשט את המאפה כראות עיניהם. כמובן שמומלץ להשגיח על הילדים ולוודא שאת הקרם והסוכריות הם מורחים על המאפינס ולא על הקירות לדוגמה. מכניסים את הגינה הביתה אם אי אפשר לצאת עם טיולונים לטיולים בטבע, תוכלו להביא קצת מהטבע הביתה. לשם כך לא צריך גינה גדולה, וגם לא חובה שתהיה לכם מרפסת מרשימה, מספיק חלון הפונה לשמש. לפעילות זו תצטרכו כמה עציצים או מכלים וזרעים לשתילה. אם תרצו, תוכלו כמובן לרכוש ערכות שתילה מוכנות ולהכין ביחד עם הילדים גינת ירק קטנה. הילדים היצירתיים מוזמנים גם לצבוע את העציצים וכך בסיומה של הפעילות תוכלו להכניס קצת צבע לבית. לילדים יצירתיים בכל בית ניתן בדרך כלל למצוא פק"ל לערכת יצירה – ניירות, צבעים, דבק ומספריים. המצרכים הבסיסיים האלו יכולים לסייע לכם להכין עם הילדים יצירות שונות ומגוונות: שרשרת ניירות: תוכלו לגזור רצועות של נייר צבעוני (גם נייר עיתון יתאים למטרה הזו) ולהכין מהן שרשראות נייר. מסכות: לילדים שלנו דמיון עשיר שבאמצעותו הם גם מתמודדים עם רגשות של תסכול. תנו להם "להוציא" את התסכול על הנייר, להכין מסכות מפחידות ומצחיקות, ובסוף תוכלו גם להרכיב הצגה משעשעת לכל המשפחה. קיפולי נייר: מלאכת האוריגמי יכולה להיות דרך נפלאה ליצירה מרגיעה. הצורך להקפיד על הקווים המדויקים והריכוז שיש לרתום למשימה יסייעו לחזק את המוטוריקה העדינה של הילדים ויעניקו להם תחביב חדש לשעות הפנאי. חותמות תוצרת בית: גם אם אין לכם חותמות מוכנות, תוכלו ליצור בבית חותמות מותאמות אישית באמצעות צבעי גואש ותפוחי אדומה. קחו תפוח אדמה, חתכו אותו לצורה הרצויה, טבלו אותו בצבע והטביעו את הצורה בדף. למתקדמים – ניתן לחרוט בתפוח האדמה צורות נוספות כיד הדמיון הטובה עליכם.

למאמר המלא