הטיפים שלנו

Apple_Banana_toothpaste1

איך עוברים את שבוע ההסתגלות של ילדים בגן?

אין תגובות מערכת עגליס 10/09/2020

אולי תתפלאו לשמוע את זה, אך גם הקטנטנים שלכם שמחים מאוד לחזור לשגרת הלימודים בגן. הם התגעגעו לחברים, חיכו כבר לשלל הפעילויות והחוגים שמציע הגן ואפילו השגרה הקבועה והמרגיעה הייתה חסרה להם. אך גם אם הילד מתרגש ומצפה לחזרה לגן, לפעמים בכל זאת קשה להסתגל מחדש לסדר היום בגן או להכיר גן חדש. אז קחו נשימה עמוקה, זכרו שזו תקופה זמנית בלבד, ושימו לב לטיפים הבאים שיסייעו לכם לעבור את השלב הזה בשלום. הכירו לילד את הגן גם אם אתם לא יכולים להיכנס עם הילד לגן לפני תחילת שנת הלימודים, עדיין אפשר להכיר לו את הגן. אם אתם יכולים, טיילו עם הילד באזור הגן, הראו לו את השער שדרכו הוא ייכנס והסבירו לו קצת על השגרה החדשה הצפויה לו. אם ניתן, כאשר מתחילה שנת הלימודים בצעו את המעבר לגן בהדרגה, ובימים הראשונים הגיעו לאסוף אותו מעט מוקדם יותר. מפגשים עם חברים אם הילד שלכם צפוי להתחיל את שנת הלימודים בגן חדש לגמרי, מומלץ לפעמים להכיר לו מראש את החברים שיהיו איתו בגן. בדרך כלל כמה ימים לפני תחילת שנת הלימודים כבר יזמינו אתכם לקבוצת הווטסאפ של הגן, ודרכה תוכלו להכיר את ההורים החדשים ולהציע להם לקיים מפגש קצר בין הילדים. אם באזור הגן יש גן משחקים, ניתן ללכת לשם עם הילד לפגוש את החברים, ואם לילד יש אח קטן, קחו עגלת תינוק וצאו עם שניהם לגן השעשועים. כך הילד יוכל להתגאות בתפקידו כאח גדול, וגם להכיר לחברים החדשים את המשפחה שלו. סרטונים ושיחות זום עם הצוות בשנים הקודמות, צוות הגן היה יכול להזמין את הילדים לפגישה מקדימה בגן. בפגישה זו הילדים הכירו את אנשי הצוות, פגשו את החברים החדשים, שוטטו ברחבי הגן והכירו את הפינות השונות שלו. פגישה מקדימה מעין זו עשויה להקל על הילד ביומו הראשון, אך כיום מרבית הגנים אינם יכולים לקיים אותה. עם זאת, האמצעים הטכנולוגים המתקדמים מעניקים לנו אפשרויות אחרות; צוות הגן יכול לצלם סרטונים אישיים ולהציג את הגן בפני הילדים, כך שיהיה לפחות קצת מוכר להם. ניתן גם לקיים שיחות זום עם הצוות כדי שהילד ידע מי ילווה אותו לאורך השנה. מכינים יצירות לכבוד הגן הורים רבים מעודדים את הילד לקחת איתו משהו קטן מהבית לרגל היום הראשון בגן. זה יכול להיות צעצוע קטן, ספר או כל דבר אחר שיכול לשמש מעין "חפץ מעבר". אך לצד אפשרות זו ניתן גם לבחור, בשיתוף עם הצוות, בגישה יצירתית יותר. ניתן להציע לילדים להכין ציור אישי משלהם שבו הם יביעו את התחושות לקראת המעבר לגן החדש, או יציירו כל דבר שמוצא חן בעיניהם. את הציורים ניתן לתלות על קיר שהוכן לצורך מטרה זו בגן, וכך לקיים מעין טקס קבלת פנים שיאפשר לילד לחוש שהוא חלק מהגן החדש כבר מהיום הראשון.

למאמר המלא

ספרים מומלצים לילדים קטנים

אין תגובות מערכת עגליס 06/09/2020

הילדים שלנו לומדים כמעט מכל דבר. הם לומדים לדבר דרך התקשורת עם בני משפחה וחברים, הם לומדים איך להתנהג מתוך חיקוי של מחוות והבעות הפנים, והם לומדים להכיר את סביבתם באמצעות חוש הראייה, המגע והריח. אך מלבד הדרכים המיידיות הללו, הם גם יכולים ללמוד דברים רבים בעזרת ספרים, ואולי תתפלאו לגלות שאפשר להתחיל לחשוף אותם לעולם המופלא הזה כבר בגיל צעיר. אז אלו ספרים מומלץ לבחור לילדים ולמד חשוב לשים לב – במדריך הקצר הבא תמצאו את כל הפרטים. ספרי מישוש אז אומנם אפשר להתחיל כבר בגיל הרך, אך עד גיל שנה נהוג לחשוף את הפעוטות בעיקר לספרי מישוש ומשחק. ספרי מישוש עשויים בדרך כלל מבד או מקרטון עמיד והם כוללים מרקמים שונים שמאפשרים לגרות את מערכת הוויסות החושי של הפעוטות ולעודד אותם להתנסות בתחושות שונות. ספרים מסוג זה יהיו גם מעוצבים באופן מושך בצבעים עליזים, והם יעניקו להורים הזדמנות ללמד את הפעוטות על צורות וצבעים. ספרי משחק בשלב הבא, כשהפעוטות קצת גדלו, תוכלו לחשוף אותם בפני ספרי משחק, שלהם יש יתרון אחד משמעותי – הם מאפשרים לילדים להכיר את השפה, אך גם מערבים אותם בחוויית הקריאה ובזכותם הילדים יכולים ללמוד תוך כדי משחק. דוגמה מצוינת לספרים מסוג זה הם ספריו של אמי רובינגר כגון "אין אריות כאלה" או "האו עד עשר". ספרים אלו, הצבועים בצבעי פסטל נעימים לעין, כוללים בדרך כלל משפט אחד בכל עמוד והם מעודדים את הילדים להשלים את המשפטים וללמוד קצת חריזה. מיומנות זו נחוצה מאוד לשם בנייה תקינה של השפה, והיא גם מהנה מאוד עבור הילדים. הספרים הקלאסיים הקטנטנים גדלו, כושר הריכוז שלהם טוב יותר, וזה הזמן לחשוף אותם לקלאסיקות. בדרך כלל, חנות מוצרי תינוקות תחזיק מלאי של ספרים מסוג זה, כאשר לרוב רצוי להתחיל עם ספרים שנכתבו במקור בשפה העברית, ולכן גם מתאימים יותר לצורך לימוד השפה לפעוטות. בין הקלאסיקות ניתן למנות את הספרים מעשה בחמישה בלונים ותירס חם מאת מרים רות, דירה להשכיר של לאה גולדברג ואליעזר והגזר של לוין קיפניס. לכל אחד מספרים אלו יתרונות משלו. ספרם של רות וקיפניס מאפשר לילד להכיר את המקצב של השפה העברית ולהתרגל לניגון שלה, וספרה של גולדברג מאפשר גם שיחה עם הפעוט על ערכים כגון שכנות טובה ואכפתיות. ספרים לילדים קצת יותר גדולים אחרי שמיציתם את מדף הספרים הקלאסיים, תוכלו להכיר לילדים ספרים ארוכים יותר שגם אתם, המבוגרים, תיהנו מהם. ספריו של מאיר שלו, כגון "אבא עושה בושות" עשויים להיות משעשעים מאוד וגם ספריה של נורית זרחי, כגון "נמר בפיג'מה של זהב" יסייעו להורים לדבר עם הילדים על נושאים מורכבים כגון זהות אישית והתמודדות עם רגשות. לצד ספרות המקור הנחוצה מאוד לילד, ישנם גם ספרים מתורגמים שניתן להכיר לו. אחד מהם הוא לדוגמה הזחל הרעב של אריק קרל, הכולל ציורים מרהיבים ומסייע ללמד את הילדים את יסודות החשבון הפשוט, וכמובן שמומלץ מאוד לקרוא עם הילד את סדרת הספרים האהובה של דוקטור סוס. כך או כך, תמיד מומלץ לבחור ספר שגם אתם תאהבו כי סביר להניח שהילד יבקש שתקראו אותו שוב, ושוב ושוב.

למאמר המלא
Portrait of happy family preparing food in kitchen

איך תדעו אם הילד שלכם סובל בגן?

אין תגובות מערכת עגליס 31/08/2020

פתיחת שנת הלימודים היא מאורע מרגש, גם לילדים וגם להורים. אבל היא גם מעלה תמיד חששות ותהיות – האם טוב לילד שלי בגן? האם הוא משתלב? האם הצוות אכפתי, דואג ואוהב? כולנו שולחים את הילדים שלנו למסגרות מתוך אמונה בכך שהצוות יעשה תמיד את הכי טוב בשבילם, ויאפשר להם ליצור חברויות חדשות, ללמוד ולהתפתח. אך נדמה כאילו בכל יום שומעים על פרשיה חדשה של גננות ומטפלות שהתעללו בילדי הגן ופגעו בהם. וזו הנקודה שבה כל הורה שואל את עצמו איך אפשר לדעת אם הילד שלי סובל בגן. כדי לעזור אספנו כמה סימנים שחשוב לשים אליהם לב. הם לא בהכרח מעידים על התעללות מצד הצוות, אבל הם כן צריכים להדליק נורה אדומה שדורשת בדיקה מעמיקה יותר. הסימנים שמופיעים אצל תינוקות ופעוטות עד שהילד לומד לדבר ולבטא את עצמו, הרבה יותר קשה להבין מה עובר עליו, מה מפריע לו ומה בדיוק הוא צריך. ולכן עד סביבות גיל שנתיים חשוב לשים לב בעיקר לשינויים התנהגותיים. למשל אחד הסימנים הבולטים הם שינויים קיצוניים בשינה – תינוק שמתקשה להירדם או שישן המון, תינוק שמתעורר המון במהלך הלילה וכו'. סימן נוסף הוא חוסר שקט, תינוק שכל הזמן מביט סביבו ונחרד מכל רעש הכי קטן או תזוזה פתאומית. לפעמים זה יכול לבוא ביחד עם היצמדות לאחד ההורים וחרדת נטישה מוגברת. גם התנהגות הפוכה של תינוק שקופא בכל פעם שהוא שומע רעש – הוא גם סימן מחשיד. כדאי לשים לב האם התינוק מביע רצון להישאר עם אנשים אחרים, או שהוא ממש לא מעוניין בכך. ולבסוף חשוב לשים לב גם לסימנים גופניים – חבלות, פריחה, נפיחות וכדומה.  חשוב לנו לציין שוב כי הסימנים הללו לא בהכרח מעידים על התעללות מצד הצוות. תינוקות הם סקרנים מטבעם, הם משחקים ובוחנים את העולם שסביבם, ולפעמים תוך כדי הם גם נופלים ונחבלים, או מקבלים בטעות מכה מפעוט אחר שאיתו שיחקו. ולכן כדאי כמובן לבחון כל אירוע בפני עצמו. הסימנים שמופיעים אצל ילדים בגילאי הגן ילדים בגילאי גן טרום חובה וחובה הם כבר גדולים יותר והיכולות הוורבליות שלהן מפותחות יותר. ולכן בגילאים הללו יש יותר אפשרות לנהל שיחות ולשמוע מהילדים האם קרה משהו חריג בגן. כדאי לשים לב במיוחד לאמירות שמתייחסות לכך שאנשי הצוות עשו "פצע" או "כואב" לילד שלכם או לילדים אחרים. גם תחושה של חוסר אכפתיות וחוסר אונים מול הצוות היא דבר שצריך להיות עירניים כלפיו. למרות שילדים בגילאים הללו כבר יכולים לבטא חלק מהמחשבות והחוויות במילים, חשוב לשים לב גם לשינויים בהתנהגות. למשל התפרצויות זעם, שינויים בהרגלי השינה וחוסר רצון ללכת לגן. גם כאן לא בהכרח הדבר מעיד על התעללות – אך חשוב להיות עירניים לכך.

למאמר המלא
Chicco_ToyFD_My_First_Nest2

סכנת טביעת פעוטות בבריכה פרטית

אין תגובות מערכת עגליס 20/08/2020

בימים החמים של הקיץ, בילוי בבריכה פרטית הוא תענוג של ממש. המים הקרירים, הילדים שמשתוללים וצוחקים וזמן האיכות של ההורים ביחד – כל אלו הם פינוק אמיתי לכל המשפחה. אך אם במשפחה יש פעוטות קטנים או ילדים שלא למדו לשחות, חשוב גם להכיר את סכנות הטביעה ולדעת כיצד למנוע מקרי חירום שעלולים להסתיים באסון. טביעה – לא מה שחשבתם בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא תמיד פשוט להבחין בפעוט הנמצא בסכנת טביעה. כאשר פעוט טובע הוא אינו יכול לקרוא לעזרה, ובדרך כלל לא יוכל כלל לצעוק או לסמן להוריו שיגיעו. לכן, ההורה נדרש להשגיח על הפעוט בשבע עיניים ולשים לב במיוחד לנקודות הבאות: גם במים רדודים! ההשגחה על פעוטות חשובה מאוד גם במים רדודים. פעוט עלול לטבוע כאשר דרכי הנשימה שלו מכוסות במים, ולכן אם בטעות החליק בבריכה או קיבל מכה קטנה הוא עלול למעוד ופניו יתכסו במים. חוסר מודעות לסכנות: פעוטות אינם מודעים לכל הסכנות שסביבם. לכן, הם עשויים להתרחק מהוריהם וללכת לעבר הבריכה בלי לבדוק שהוריהם שומרים עליהם. לכן, חשוב מאוד לוודא שאתם נמצאים בקרבת הפעוטות בזמן השהות בבריכה. תגובה מהירה מצילה חיים: כאשר פעוט טובע, הוא מאבד את ההכרה בתוך כשתי דקות. ככל שזמן השהות מתחת למים מתארך, כך הסכנה לחייו והחשש לפגיעה נוירולוגית הולכות וגדלות. לכן, השגחה על הפעוט ותגובה מהירה יכולות להציל את חייו. כיצד ניתן למנוע מקרים של טביעה בבריכה הפרטית? לצערנו תאונות טביעה עלולות להתרחש בכל גיל. אך כאשר מדובר בבריכה ביתית, שבה אין גלים והגובה של המים נותר קבוע, פעוטות עד גיל 4 נחשבים למי שנמצאים בסיכון הגבוה ביותר. לכן, כדי למנוע מקרים של טביעה בבריכה הפרטית, כדאי לשים לב להמלצות הבאות: תמיד תשהו עם הפעוט במים: אל תשאירו את הפעוט לבד ללא השגחה! שימוש במצופים ובאפודי הצלה: כדי להגן על הפעוט ניתן להיעזר במצופים או באפודי הצלה, אך חשוב לזכור שאמצעי הגנה אלו אינם מבטלים את הצורך בהשגחה הורית מתמדת. גישה לבריכה: אם הבריכה נמצאת בחצר הבית, מומלץ להיעזר באמצעי הגנה מתאימים כגון שער ננעל. אם ניתן – רוקנו את הבריכה אחרי השימוש, ואם אתם משאירים את הבריכה מלאה, ודאו שהפעוט אינו יכול לגשת אליה בכוחות עצמו. לשים לב גם למתרחש סביב הבריכה: כאשר אתם מבלים עם בני המשפחה בבריכה הפרטית, חשוב לדעת כי כל ילדי הבית בטוחים. אם למשל יש לכם פעוט היושב בתוך עגלת תינוק, חשוב לוודא כי העגלה מאובטחת ומרוחקת כנדרש מן הבריכה והתינוק אינו נמצא בסיכון של נפילה אל תוך המים. לימודי שחייה: לימודי שחייה יכולים להתאים לבני 5 ומעלה, והם עשויים להציל את חייו של הילד.

למאמר המלא
Playmat1

בייבי סנס – מה צריך לדעת?

אין תגובות מערכת עגליס 17/08/2020

הורים טריים מתמודדים עם אתגרים רבים, והמשמעותי שבהם הוא כמובן השמירה על בריאות גופו ונפשו של התינוק שלהם. לתפקיד הזה ההורים אחראים 24 שעות ביממה, ולכן, גם כאשר נראה כי הרך הנולד ישן סוף-סוף שנת ישרים, ההורים עלולים לחשוש שמא יתקשה חלילה לנשום. כדי להעניק להורים קצת שקט נפשי וכדי להקל עליהם לישון טוב בלילה, אפשר להיעזר בבייבי סנס. אז מהו מכשיר זה ומה צריך לדעת עליו לפני הרכישה? כאן תמצאו את כל הפרטים. מה זה בייבי סנס? השנה הראשונה לחיי התינוק נחשבת בדרך כלל למורכבת ביותר. בתקופה זו מערכות הנשימה של התינוק עוד לא מפותחות לגמרי, וגם המערכת החיסונית שלו עוד לא התפתחה דיה. לכן, כל תינוק חשוף לסיכונים בריאותיים שונים, אך בשעות השינה סיכונים אלו עלולים להיות משמעותיים יותר. בעת השינה, דרכי האוויר של התינוק עלולות להיחסם בשל תנוחה מסוימת, ובמקרים אחרים יכולים להיות ליקויים שימנעו מהתינוק להתעורר כאשר הוא זקוק לחמצן.  כדי להתמודד עם סיכונים אלו, ניתן להיעזר במכשיר הבייבי סנס הזמין בחנויות כגון חנות למוצרי תינוקות. מטרתו המרכזית של מכשיר הבייבי סנס היא לנטר את נשימתו של התינוק ולהתריע בפני ההורים על קשיי נשימה ודום נשימה. מכשיר רפואי זה כולל גלאי המותקן בעריסת התינוק, וגלאי זה משדר את נתוני הנשימה ליחידת המוניטור של המכשיר. כך ההורים יכולים לקבל התרעה במקרה של קשיי נשימה אצל התינוק. בייבי סנס – יתרונות וחסרונות כמו לכל מכשיר, גם לבייבי סנס יתרונות וחסרונות משלו, וכדאי להכיר אותם היטב לפני הרכישה. יתרונות: התמודדות עם מצבי חירום: זהו כמובן היתרון המשמעותי ביותר – התקנת בייבי סנס יכולה להתריע על מצבי חירום ותאשר התערבות מהירה ומצילת חיים. שקט נפשי: הדאגה לתינוק עלולה להקשות על ההורה לישון בלילה. השימוש בבייבי סנס יכול להעניק להורה שקט נפשי ולהניח לו ליהנות מהשינה שהוא כה זקוק לה. חסרונות: התרעות שווא: קחו בחשבון כי מדי פעם ייתכנו התרעות שווא שיגרמו לכם להתעורר בלילה למרות שהתינוק ממשיך ליהנות משינה נפלאה. תקלות: גם מכשיר הבייבי סנס (בדומה למכשירים אחרים) עלול להתקלקל או לא לפעול כשורה. אם אתם חושדים בתקלה כלשהי, פנו לנציג שירות לסיוע. בייבי סנס – למה חשוב לשים לב מכשיר הבייבי יכול להציל את חיי התינוק שלכם, אך לפני הרכישה, שימו לב לדברים הבאים: עמידה בתקנים: בייבי סנס של חברת Hisense נחשב לאחד המותגים המובילים בתחום ניטור שינה אצל תינוקות. אחת הסיבות להצלחתו היא עמידתו בתקן האירופי EEC/93/42. עם זאת, כיום ישנם מותגים תחליפיים אחרים, ולא כולם בהכרח עומדים בתקן המבוקש. לכן, לפני הרכישה בדקו אם המכשיר שבחרתם אכן יעיל ובטוח לשימוש. תינוקות בסיכון: ישנם תינוקות המצויים בסיכון בשל מצבים רפואיים שונים. במקרה זה, יש להתייעץ עם הרופא המטפל ואין להסתמך על הבייבי סנס בלבד. התקנה נכונה: לפני תחילת השימוש, יש לקרוא היטב את הוראות השימוש ולוודא שההתקנה מתבצעת כשורה. רק כך תוכלו ליהנות מיתרונותיו המשמעותיים של מכשיר זה.

למאמר המלא
chicco-bilingual-teddy-4

משלוח פרחים ליולדת

אין תגובות מערכת עגליס 19/07/2020

לידת תינוק הוא אחד מהאירועים המרגשים ביותר שיכולים להיות. נשמה חדשה שיורדת מהשמיים בגוף זעיר ורך שכל כולו אומר טוהר. לאחר ההתרגשות מהתינוק, אסור לשכוח כי מאחוריו עומדת אימא שלו, האישה שסחבה אותו במשך תשעה חודשים בבטנה, סבלה, התאמצה למענו וכעת, כשהכול מאחוריה, צריך לדאוג לפנק אותה. מה היא לא תקבל? החל מסידורי בלונים צבעוניים, מארזי טיפוח לאם ולתינוק, בגדים לרך הנולד, שוקולדים, צעצועים ודובונים וכמובן, משלוחי פרחים ססגוניים, אגרטלים וזרים מסוגים שונים. למה לבחור דווקא במשלוח פרחים ליולדת? מגוון המתנות ליולדת הוא גדול מאוד כפי שכבר הוזכר קודם, וכאשר מעוניינים להוסיף למתנות נופך טבעי ורענן, ניתן לשלב אותן בתוך מארז פרחים. זרי פרחים ליולדת אינם מכילים סתם פרחים, בעת בחירת הפרחים לצורך הרכבת הזר, שמים דגש מיוחד על בחירת פרחים טריים שיישמרו לאורך זמן, הן בבית החולים והן בבית לאחר השחרור. כמו כן, מורכבים הזרים מפרחי העונה מה שמוסיף רבות לנראות ולתוחלת החיים שלהם. בנוסף לזאת, ניתן לבחור את הפרחים בהתאמה אישית על פי טעמה האישי של היולדת אליה ממוען המשלוח וכן להוסיף למארז מגוון תוספות משמחות כמו בלוני הליום, שוקולדים משובחים, צעצועים רכים כמו דובוני פרווה או צעצועים אחרים לתינוק. ניתן גם לבחור דווקא לשלב מוצרים לתינוק כגון בגדים ראשוניים, כובע או שמיכה, מוצצים, בקבוקים וכן הלאה. הזמנת משלוח פרחים ליולדת – לא חייבים להגיע לחנות בדרך כלל, כאשר נודעים על חברה או בת משפחה שילדה, מעוניינים להפתיע אותה במשלוח כמה שיותר מהר, ולעיתים, אין את הזמן והפניות לגשת לחנות לרכוש מארז מתנה ליולדת ולנסוע אליה לביקור. בדיוק לכן קיימת האפשרות של הזמנת מארזים ליולדת בצורה מקוונת.  רכישת משלוחי פרחים ליולדת אונליין יכולה לחסוך הרבה זמן, מצד אחד. ומצד שני, גם לאפשר לכם לשלוח לה אותו על ידי שליח מבלי שתאלצו לטרוח יתר על המידה ולהיטלטל עד לבית החולים בכדי להביא לה את המשלוח. משלוח ליולדת על ידי שליח כאשר מבצעים רכישת משלוחים באונליין ובוחרים שהמשלוח יגיע אל מחלקת היולדות על ידי שליח, ניתן להבטיח כי הוא יתקבל בברכה על ידי היולדת בכל שלב בה הוא יגיע אליה. וזאת, מכיוון שלא תמיד נמצאת היולדת במצב שבו היא יכולה לארח אנשים וכשהיא מקבלת משלוח על ידי שליח, היא יכולה פשוט לראות אותו, ליהנות מהיחס ומתשומת הלב וכאשר היא תאזור כוחות, להתקשר למי ששלח אותו ולהודות לו. מלבד זאת, אנחנו הרי בעידן חדש, בחודשים האחרונים מאז התפרצה מגפת הקורונה, הוטלו הגבלות שונות על ביקורים במחלקות היולדות ולא בכל בתי החולים מאפשרים לאורחים להיכנס ולבקר במחלקה. על כן, יש צורך למצוא פתרונות אחרים כיצד לשמח יולדת שקרובה לליבכם ומשלוח פרחים תמיד יוכל להגיע עד אליה לחדר.

למאמר המלא
chicco-billy-bigwheels-6

צעצועים ממונעים לילדים

אין תגובות מערכת עגליס 19/07/2020

חלומו של כל ילד הוא שיהיה לו איזה צעצוע ייחודי ומיוחד יותר משאר החברים. חלום זה אינו מתגשם לעיתים קרובות כל כך, אם בשל הגבלות תקציביות של ההורים או סתם כי "לא הכול מגיע לו..."  אחת מקבוצות הצעצועים המיוחדים שקיימים לילדים, אלו הצעצועים הממונעים. צעצוע ממונע שמאפשר לילד לחוות מקרוב את עולמם של המבוגרים אך בהתאמה למידות הגוף שלו ובהתאם לגילו. צעצועים ממונעים – לאיזה גיל זה מתאים? קיימת קשת רחבה של סוגי צעצועים ממונעים לילדים כשכל אחד מהסוגים מותאם לטווח גילאים אחר. במחשבה ראשונה ניתן להסיק כי צעצועים אלו אינם מיוצרים עבור תינוקות או ילדים בגיל הרך, אך לבטח תופתעו לשמוע שכיום מייצרים כלי רכב ממונעים בעלי עוצמה נמוכה שמתאימים לילדים בגיל הרך – עד שנתיים. כמובן שיש את הצעצועים המשוכללים יותר ובעלי עוצמה חזקה שלא מתאימים לגילאים אלו, אבל ניתן בהחלט לרכוש צעצוע ממונע לילדים בכל גיל. הצעצועים הממונעים בעלי וולט נמוך, יתאימו לילדים צעירים עד גיל שנתיים שהם בעלי משקל נמוך ולעומתם, אלה בעלי רמת וולט גבוה יותר, יתאימו לילדי בוגרים עם משקל יותר גבוה. כמו כן, חשוב מאוד להביא את הילד למקום הרכישה על מנת שיתנסה בהפעלת הצעצוע בכדי לוודא שהוא אכן מתאים למידות הילד והוא מצליח להפעיל אותו כמו שצריך ולשלוט בו בצורה מלאה. טווח המחירים של צעצועים ממונעים בבואכם לרכוש צעצוע ממונע לילדכם, חשוב שתקציבו לכך סכום מוגדר מראש על מנת שלא תתפתו לרכוש צעצועים במחירים שהם מעבר ליכולת הכספית שלכם. טווח המחירים של הצעצועים הממונעים הינו גדול מאוד ונע בין כמה מאות לכמה אלפים. כן, כן, מחירו של צעצוע ממונע לילד יכול להגיע אף לעשרת אלפים שקלים ויותר. ובדיוק לכן, חשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים בבואכם לחנות הצעצועים, ולהתכונן לכך כמו שצריך. מחירם של הצעצועים הממונעים מושפע משלושה פרמטרים עיקריים –  סוג הצעצוע – מכונית, טרקטורון, ג'יפ או אופנוע.  רמת הספק המנוע – שמהווה למעשה את מקור האנרגיה וההנעה של הצעצוע.  רמת הוולט – הפרמטר שמשפיע על מהירות הנסיעה, עוצמת הצעצוע ואף מציין את גודל הרכב. בנוסף, ישנו גם את פרמטר המיתוג. צעצועים ממותגים נמכרים במחירים גבוהים בהרבה לעומת צעצועים מחברות פשוטות ולא ממותגות. היכן תמצאו את הצעצועים הממונעים? את הצעצועים הממונעים ניתן לרכוש בחנויות הצעצועים השונות ולמעשה אפשר לומר כי כל חנות צעצועים גדולה שמחשיבה את עצמה ליוקרתית, תחזיק ברשותה מלאי של צעצועים ממונעים למכירה. אך עם זאת, חשוב לזכור כי צעצוע ממונע חייב להיות איכותי ובטיחותי כדי למנוע מצב של התהפכות כלי הרכב, התלקחות המנוע וכיוצא באלו. ולכן, יש לשים לב כי הצעצועים שאתם רוכשים הינם מיצרנים מוכרים, בעלי תו תקן וכמובן מגיעים עם תעודת אחריות.

למאמר המלא
Baby_Dino_With_Music_Light3

לבחור את הצעצועים הנכונים לילדכם

אין תגובות מערכת עגליס 30/06/2020

ידוע לכל שצעצועים מאוד חשובים להתפתחות הילד. הצעצועים מסייעים לילד ללמוד על מגוון מצבים, מאפשרים לייצר אינטראקציה עם ילדים אחרים, מעוררים עניין, מלמדים את הילד אודות יכולות והעדפות אישיות וכמובן שהם מסייעים להרחיק את הילד מהמסך, פעולה שבדור הנוכחי אינה כה פשוטה. עם זאת, ממש כשם שידוע שהורים רבים מבקשים מהסבים והסבתות לא להביא לנכד צעצוע רועש (או מלכלך), כך גם ידוע שלא כל צעצוע מומלץ - לא עבור כל ילד ולא עבור כל גיל. כיצד אם כן נכון לבחור צעצוע לילד? להלן רשימת טיפים שתמיד מוכיחה את עצמה: הביטו בילד ואז בהיצע חשוב לזכור שכל ילד הוא עולם ומלואו ועל כן מה שנכון עבור ילד אחד אינו בהכרח נכון עבור ילד שני, גם אם שני הילדים אחים. מכאן שזה בסדר גמור אם ילד אחד נמשך לעולם היצירה וילד שני רק מחפש להוציא אנרגיה ואף חשוב לשתף את הילד בתהליך הבחירה, לצד הנחייה הורית כמובן. הילד בוחר בצעצוע שאינכם חושבים שהוא חינוכי או מתאים לו? מדובר בהזדמנות נהדרת ללמד שלא כל מה שרוצים מקבלים.  גם ויטמין D וגם מתרחקים ממסכים כל עוד הקיץ פה, מוטב לנצל את שעות האור כמה שניתן - להתרחק מהמסך שבבית ולאפשר לילדים ליהנות מהמרחבים הפתוחים. כיצד מושכים את הילדים להישאר בגינה או לצאת לטיול בשכונה? הציעו להם משחקים מתאימים! משחק מעין זה יכול להיות כדור, בועות סבון, עפיפון ואיך לא - כלי תחבורה. אם כבר ציינו כלי תחבורה, נחדד שמדובר במשחק אידאלי שגם מאפשר להוציא אנרגיה ולפתח יכולות מוטוריות וגם מדובר במשחק שמשלב דמיון ומעולה עבור משחקי תפקידים. בנקודה זו נמליץ לבקר במחלקת הממונעים לילדים ולבחון מה מתאים מבחינת גילאים ולאיזה כלי רכב הילדים יותר מתחברים.  מדמיינים ופותרים בעיות חלק מסוד הקסם של ילדים טמון בעובדה שהם נעים בין עולם הילדות לעולם המבוגרים. מצד אחד הם אוהבים לדמיין - ממציאים חוקי משחק ומחלקים תפקידים, ומצד שני הם רוצים לחוש כמו מבוגרים, לחוש שהצליחו בכוחות עצמם לפתור בעיות ולעמוד במשימות. אי לכך משחקים שמשאירים מקום לדמיון מאוד חשובים ואף משחקים שמעמידים מול הילדים מטרה (מותאמת גיל כמובן) גם כן אידאליים. מכאן שניתן להבין מדוע תחפושות כה אהובות על ילדים (מאפשרות ליצור עולמות) ואילו פאזלים ומשחקי קלפים גם כן מאוד פופולאריים. היכן אנחנו ההורים נכנסים לתמונה? אם נסכם, נציין שעלינו ההורים להיות קשובים לצרכים, לשלבי ההתפתחות ולעולמו הפנימי של הילד, בהתאם לאופיו ולגילו, ובו זמנית עלינו לעמוד על המשמר - לוודא שהמשחק אינו מסוכן או מעביר מסר בעייתי, ולו כי הוא מכיל חלקים קטנים מדי או דוחף לאלימות. מה עוד? אל תעמיסו על הילדים משחקים - עומס יתר עשוי לבלבל.

למאמר המלא

לא שוכחים תינוק ברכב! איך אפשר להימנע מכך?

אין תגובות מערכת עגליס 24/06/2020

עונת הקיץ מביאה עמה חוויות והרבה כיף והנאה: ים, בריכה, חופשות, טיולים, ובעיקר פנאי רב והזדמנות לבילויים משפחתיים מגוונים. משפחות רבות מתארגנות מוקדם בבוקר, מעמיסות את הרכב בכל מה שצריך – אוכל, ציוד טיולים, בוסטר לילד, כיסא בטיחות לתינוק – ויוצאות לטיול וזמן איכות משפחתי. לצד כל הכיף, צריך לזכור כל הזמן לשמור על הבטיחות ולהימנע מסיטואציות אשר עלולות להיות מסוכנות ממש – כמו למשל שכחת תינוק ברכב.  כמובן שסיטואציה כזו עלולה לקרות במהלך כל השנה, בימים רגילים לחלוטין בהם ההורים מסיעים את התינוק או הילד למסגרת החינוכית; למרבה הצער, אנו שומעים על מקרים כאלה בכל שנה. כאשר יש שינויים – כמו למשל כאשר אחד ההורים נוהג ברכב לעתים רחוקות ואינו רגיל להסעת הילדים, או אפילו כאשר מחליפים לרכב חדש – כמות המקרים עלולה לעלות. בעונת הקיץ, שכחת תינוק ברכב עלולה להיות מסוכנת במיוחד – מאחר ורכב סגור מתחמם במהירות רבה והדבר מוביל לשינויים פיזיולוגיים מהירים עד כדי סכנת חיים. ישנן מספר פעולות לא מסובכות אשר ניתן לנקוט על מנת להימנע לחלוטין מסיטואציה כזו.  באילו פעולות כדאי לנקוט על מנת להימנע מהסיטואציה? העלאת מודעות – הידיעה ששכחת תינוק ברכב היא דבר שעלול, למרבה הצער, לקרות לכולם – היא הצעד הראשון למניעה.  שימוש באביזרים מתאימים – בחנויות אשר קונים בהן מוצרי תינוקות, ניתן למצוא כמעט תמיד אביזרים ועזרים שונים אשר יזכירו לכם לבדוק את הרכב בסוף הנסיעה. למשל - מחזיקי מפתחות בולטים אשר נתלים על מראת הרכב הקדמית. או מכשירים אשר מתחברים למפתחות הרכב, ומשמיעים קול או צפצוף עם סיום הנסיעה והוצאת המפתח; הצפצוף מזכיר לבדוק את הרכב לפני שיוצאים ממנו שימוש באפליקציות – ניתן למצוא היום מגוון אפליקציות אשר אפשר להוריד ישירות למכשיר הסלולרי, ולתזמן אותן כך שיפעילו תזכורת (בדמות הודעה, צלצול וכו') עם סיום הנסיעה. התזכורת גורמת לנהג לבדוק את הרכב ולוודא שחלילה לא נשכח מאחור תינוק או ילד. הנחת חפץ ליד התינוק \ הילד – למשל, להניח את התיק של הנהג ליד בוסטר אשר נמצא במושב האחורי ועליו יושב הילד. כאשר רגילים לצאת עם התיק מהרכב, החיפוש אחריו יגרום לבדוק את המושב האחורי בהכרח. שכחת תינוק ברכב היא סיטואציה שאף פעם לא נעים לחשוב עליה, ובוודאי שאף מבוגר לא היה רוצה לחשוב שעלולה לקרות לו. דווקא בשל הסיבה הזו, כדאי לזכור כי זו סיטואציה אשר עלולה לקרות לכולם; הגברת המודעת לכך היא זו שתמנע מקרים כאלה. בשנים האחרונות צצים פתרונות, אביזרים, עזרים, תזכורות ואפליקציות אשר נועדו לסייע למבוגר אשר נוהג ברכב לבדוק ולוודא שלא נשכח כלום, ושימוש באחד (או יותר) מן הפתרונות הללו בהחלט יסייע להפחתת כמות המקרים של שכחת תינוקות וילדים ברכב. 

למאמר המלא