הטיפים שלנו

האם משתלם לשכור עגלת תינוק?

אין תגובות מערכת עגליס 04/09/2018

ההכנות לקראת בואו לעולם של תינוק חדש מעוררות התרגשות רבה. בני המשפחה מצפים לפגוש את החבר החדש, ומשתדלים להכין עבורו את הטוב ביותר. במסגרת זו מותאמת להורים ולתינוק חבילת לידה הכוללת את הריהוט הבסיסי, את הלבוש ההתחלתי לתינוק, מוצרי היגיינה טיפוח, כיסא בטיחות וכמובן גם עגלה. כפי שניתן לשער, מדובר בהוצאה לא קטנה, אך החדשות הטובות הן, שבכל הנוגע לעגלת תינוק – ניתן לצמצם באופן משמעותי את ההוצאות. על כך – במאמר הבא.

עגלת תינוק – חשוב לדעת

כיום, שוק העגלות הוא מגוון מאוד וכולל מוצרים שונים העונים על דרישות שונות. חשוב לדעת כי ישנה הבחנה גם בין מוצרים המיועדים לגיל הרך לבים מוצרים המיועדים לפעוטות ולילדים. עבור תינוקות עד גיל 3 חודשים, נהוג בדרך כלל להשתמש ב"אמבטיה". מדובר למעשה במעין מיטה קטנה שאותה יש להתקין על השלדה של העגלה. אמבטיה זו נועדה לשרת את התינוק לזמן מוגבל בלבד, בעיקר לשלב שבו אין לו שליטה מלאה על שרירי הצוואר שלו. בגיל זה (עד 3 חודשים) התינוק גם ישן חלק גדול מהזמן, והוא זקוק בעיקר למקום נוח ורגוע ללא גירויים מיותרים. עם זאת, לאחר שהתינוק גדל מעט הצרכים שלו משתנים, ויש לבצע התאמה בעגלה. בגיל ארבעה חודשים לערך נהוג להוציא את האמבטיה משימוש, ולעבור להתנייד בעזרת טיולון. הטיולון, בניגוד לאמבטיה, מאפשר לפעוט מבט טוב יותר על הסביבה, חושף אותו לגירויים שונים ומאפשר לו ליצור קשר עין עם האנשים שמסביב לו.

נוחות וגמישות

עגלות לתינוקות הן מוצר שישמש את ההורים ואת הפעוטות מספר שנים. על כן חשוב מאוד לבחור בדגם שיהיה נוח להורים מבחינת האחיזה וההתניידות. לפני בחירת הדגם כדאי לנסות את העגלה בחנות, לוודא כי השימוש אכן נוח וכי קיפול העגלה אינו מסורבל. עם זאת, לעיתים מתגלה באיחור כי העגלה אינה עונה על הצפיות. במקרים אלו החלפת העגלה אינה תמיד דבר פשוט, בייחוד אחרי שההורים כבר השתמשו בה זמן מה. זאת אחת הסיבות לכך שהורים רבים בוחרים ליסינג עגלות, המאפשר גמישות רבה יותר לעומת רכישה. כאשר מבצעים רכישה של מוצר משקיעים מראש את כל הסכום בעגלה ולרוב לאחר השימוש, אין אפשרות להחליף אותה במידה שהיא אינה נוחה. ליסינג לעומת זאת הוא גמיש הרבה יותר, וגם הסדר התשלומים מאפשר היערכות נוחה יותר מבחינה כלכלית. יתרון נוסף לליסינג, היא האפשרות לשכור את השימוש באמבטיה, בלי שיהיה צורך לרכוש אותה. האמבטיה כאמור משמשת את התינוק לזמן מוגבל בלבד, ועל כן, ההשכרה שלה משתלמת הרבה יותר.

מנסים ורוכשים

שיטת הליסינג נפוצה היום בתחומים רבים, ואחד היתרונות המרכזיים שלה היא האפשרות לרכוש את העגלה בסיום תקופת ההשכרה. ההשכרה כאמור נעשית באמצעות תשלום חודשי קבוע לחנות, ובמידה שההורים מעוניינים לרכוש את העגלה בסיום, כל הנדרש מהם הוא להשלים סכום כסף בהתאם לדגם שבו בחרו. כך למעשה, במקום להתחייב מראש על רכישת העגלה, ניתן להחליט רק בסיום התקופה אם אכן מעוניינים לרכוש אותה במחיר מלא. אם בני הזוג כבר אינם נדרשים לעגלה הם יכולים להחזיר אותה בסיום תקופת ההשכרה, או לרכוש אותה ואף להעביר אותה לבני משפחה אחרים שאולי זקוקים לה.

בסיכומו של דבר, רכישת עגלה מחייבת השקעה של סכום כסף קבוע, ואילו השכרה מאפשרת גמישות רבה והסדר תשלומים נוח. בסופה של תקופת ההשכרה, יחליטו ההורים האם לרכוש את העגלה או האם למצוא מוצר אחר בהתאם לצרכים המשתנים שלהם.

מערכת עגליס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *