הטיפים שלנו

האפקטיביות של נשכנים לתינוקות

אין תגובות מערכת עגליס 07/02/2013

 

החודשים הראשונים בחייו של התינוק רצופים בשינויים רבים שלעתים כרוכים בכאבים פיזיים לא קלים. מדובר על כאבי בטן לא מוסברים, כאבים של צמיחת שיניים ועוד. אחד האביזרים המצוינים שמסוגלים להקל על התינוק בתקופה הקריטית של הצמחת השיניים הוא נשכנים עבור תינוקות. מדובר על מעין צעצוע שניתן להכניס לפה ולנשוך ובכך להקל על החניכיים הדואבות. נשכנים מסוימים ניתן אף להכניס לקירור טרם השימוש. קירור המוצר מסייע בצורה טובה להקלה על הכאבים בחניכיים.

מה יש לבדוק לפני הרכישה?

לפני רכישת נשכנים יש לוודא כי הם מותאמים לגיל של התינוק שלכם. כמו כן חשוב לוודא כי הם נושאים תו תקן של בטיחות. אחד הדברים החשובים ביותר הוא לאשר כי הם לא מכילים את החומר ביספינול בשום צורה כיוון שחומר זה נחשב למסוכן. מדינות מסוימות כמו קנדה למשל הוציאו אותו מחוץ לחוק. באופן עקרוני עדיף לרכוש מוצר זה מאשר להעביר מתינוק אחד למשנהו – לא רק בשל העובדה שמדובר על מוצר אינטימי יחסית אלא גם מכיוון שלרוב מדובר במוצר שעלותו נמוכה באופן יחסי.

הקלה על הסבל ופיתוח המוטוריקה

השלב בו צומחות שיניים לראשונה מאופיין בכמה תסמינים. ניתן למנות למשל הכנסת אגרוף לפה, הפרשה מוגברת של רוק, בכי לא מוסבר וכיו"ב. ניתן לרכוש נשכנים החל מגיל שלושה חודשים לערך, באזור התקופה בה התינוק מצליח להחזיק עצמים בידיים בכוחות עצמו. חשוב מאוד שלא להכניס נשכנים למקפיא כיוון שטמפרטורה נמוכה מדי עלולה להסב לתינוק כוויות קור. על ידי הכנסת הנשכן למקרר ניתן להסב לתינוק עונג והקלה על הסבל באופן מידי. הורים רבים מעידים על בכי שנפסק תוך שניות ברגע שהוכנס הנשכן לפיו של התינוק שמצמיח שיניים.

נשכנים במקום משככי כאבים

הורים רבים שהתינוקות שלהם נמצאים בשלב הצמחת השיניים ממהרים להשתמש במשככי כאבים לתינוקות. רופאים רבים מזהירים מהאפקט השלילי שיש לאותם משככי כאבים בשימוש ארוך על בריאותם של התינוקות. נשכנים יכולים לסייע בהקלה על הכאבים עד היעלמות הכאב לחלוטין וכך למנוע שימוש מיותר במשככי כאבים שהינם תרופות לכל דבר. תרופות אלו יוצרות לעתים קרובות עומס על מערוכת גופו של התינוק הרך.

דברים שחשוב להבין

על מנת שהשיניים יוכלו לפלס את דרכן החוצה הן נאלצות לעבור דרך החניכיים. מדובר במבצע מסובך וכואב מאוד. אי לכך התינוק יכול להתעורר לעתים תכופות, לבכות בכי תמרורים והחדשות הרעות הן שהתהליך יכול לקחת מספר חודשים עד שיושלם. ההורים מצדם נדרשים לכמויות בלתי נדלות של סבלנות. מומלץ להימנע מלהביע כעס או תסכול ולהבין כי מדובר על תהליך טבעי ובלתי נמנע. סבלנות והבנה היא מילת המפתח. הרוגע הנפשי שלכם וכמובן שימוש באותם נשכנים יכול להקל על סבלו של התינוק שמצמיח שיניים. בהצלחה.

מערכת עגליס