הטיפים שלנו

הולך להיות אבא בקרוב? מזל טוב! כך תוכל לעזור עם הרך הנולד

אין תגובות מערכת עגליס 28/11/2014

 

האבות של היום מעורבים יותר מתמיד בגידול הילדים. העזרה של האבות מתחילה כבר בימים שבהם מדובר על תינוק קטן ורך. מסתבר שמשפחות שבהן האב מעורב יותר ומסייע יותר, הילדים מרוצים יותר וגם הזוגיות מרוויחה מכך.

בשורות הבאות נספר על כמה דרכים שבהם אבות צעירים יכולים לעזור עם הרך הנולד. בין היתר נדבר על החשיבות של קימה בלילה, מתן חופש למנוחה לאישה וקבלת החלטה מושכלת בבחירה של עגלת הילדים הנכונה.

כולם מרוויחים

מעורבות של האב הטרי חשובה מאוד וכולם מרוויחים ממנה. האב עצמו, האם וכמובן גם התינוק. באמצעות כמה צעדים פשוטים מקבלת העזרה אופי מוחשי. בין היתר מדובר על:

  • קימה בלילה כאשר התינוק בוכה – כדאי לחלק את המטלה הזאת בין שני בני הזוג. כך קל יותר לשניהם לתפקד במשך היום.
  • לבלות זמן איכות עם התינוק – כדאי למצוא לכך את הזמן גם בתקופות עמוסות. התינוקות גדלים מהר יותר מכפי שנדמה וזמן שחולף – לא חוזר.
  • חופש לאם – כדאי מאוד לסכם על יום מסוים שבו האב נותן לאם "חופש" יזום שבו היא ממלאה את המצברים הנפשיים.
  • בחירת עגלת תינוק מתאימה – לאב אחריות רבה גם בסיוע בבחירה בעגלת ילדים נכונה. על כך, ראוי להרחיב מעט את הדיבור.

בוחרים עגלה

ישנה חשיבות רבה מאוד בבחירת העגלה החדשה לתינוק. לכן, חשוב מאוד שגם בנושא זה תתקבל החלטה משותפת, של האם והאב יחד. בבחירת העגלה חשוב לשים לב לכמה מאפיינים חשובים:

  • נוחות לתינוק – עגלה איכותית, עם עדיפות למותג ידוע ומוכר תהיה על פי רוב נוחה יותר לתינוק. יש לשם לב שתהיה אפשרות לשיכוך זעזועים ולמאפיינים בעלי חשיבות אורתופדית.
  • עמידות – עגלה איכותית חייבת להיות נוחה וגם עמידה. חוזק מבני יבטיח גם את בטחונו של התינוק ויאפשר לשאת את משקלו ואת משקל הציוד הנלווה באופן בטוח וללא בעיות.
  • קלת משקל – חשוב לבחור בדגם שהוא נוח ועמיד ועם זאת גם קל משקל. עגלה מסוג זה תהיה נוחה לנסיעה ולהובלה גם עבור האב וגם עבור האם. מאפיין זה חשוב במיוחד להורים שמעוניינים להשקיע בטיולים מספקים, לרווחתו של התינוק.
  • נוחות להורים – חלק מהאחריות של האב היא לוודא שמאפייני העגלה, גובהה, משקלה, ידיות האחיזה וקלות השליטה והכיוון נוחים גם במקרה שלו וגם עבור בת זוגו.

עגלת בוגבו

כעת נבקש להפוך את ההמלצות בדבר בחירה בעגלה הנכונה, לרווחת שני ההורים ותינוקם גם יחד, למוחשיות יותר. נעשה זאת על ידי דוגמא של אחת מהעגלות הפופולריות כיום, בקרב הורים צעירים.

העגלה, בוגבו שמה, נחשבת למותג חזק, מעוצב היטב ובעל מאפיינים בריאותיים. דגם בי פלוס, למשל, כולל בולמי זעזועים משובחים ביחד עם אפשרות קיפול נוחה במיוחד. בנוסף, המבנה של טיולון דו צדדי שמתאים כבר מגיל לידה מאפשר ליהנות מהמוצר לאורך תקופה ארוכה. יש לציין שהדגם כולל גם גגון ייחודי ומגן מגשם וכן אפשרות להוסיף אביזרים נלווים מותאמים, על פי בחירה.

 

 

מערכת עגליס