הטיפים שלנו

הולכים לים עם התינוקות? ככה תגנו עליהם

אין תגובות מערכת עגליס 23/07/2017

הקיץ כבר התחיל ואיתו הבילויים האופייניים לו. אין כמו שמש טובה, בגדים קצרים ומצב רוח בכדי לצלוח אותו, והוא מציע אין סוף אטרקציות כיפיות בשבילכם ובשביל הילדים שלכם. אחד מהבילויים הפופולאריים ביותר הוא הליכה לים עם הילדים, לקחת טיולונים להעמיס אותם לאוטו ואת הילדים על כיסא הבטיחות ויאללה לדרך… אך רגע לפני שנוסעים לבלות בים, רגע לפני שמעבירים עוד יום של קיץ בכיף חשוב לזכור מהן הסכנות שיש בים במיוחד עם ילדים, סכנות בתוך המים ומחוצה להם.

סכנת טביעה

טביעה היא אולי הסכנה שהכי מודעים אליה בכל הקשור לים אך היא כמובן לא היחידה… הליכה לים עם התינוקות והילדים מצריכה השגחה כל הזמן, וצריך לזכור את זה בעיקר בעידן המודרני בו יש לנו אין סוף הסחות דעת בדמות סמארטפונים ומכשירים דיגיטליים אחרים. ילדים יכולים ברגע להיעלם ולהיכנס לים ומהר מאוד הם עלולים להיות בצרה. בנוסף, חובה להישמע להוראות המציל ולשים לב איזה דגל מונף, וחשוב לזכור שגם ים שנראה רגוע וגם כניסה אליו סמוך לחוף מצריכה זהירות מרבית. תמיד יכולה להפתיע איזו מערבולת וצריך להיות ערניים כל הזמן. חשוב להיות צמודים לילדים בכל זמן השהייה בתוך המים.

הסכנה מהשמש

כבר דובר לא מעט על הסכנות ששמש חזקה יכולה להביא עימה. היום כבר ידוע שחשיפה לא זהירה לשמש וללא הגנה על העור עלולה לגרום לסרטן העור, וזה רלוונטי עוד יותר כשמדובר על ילדים. לכן, חשוב קודם כל לא להגיע לים בשעות החמות וזה אומר לפני 10 בבוקר ואחרי 4 אחר הצהריים, וכשנמצאים בים חובה למרוח קרם הגנה. כל חנות מוצרי תינוקות תספק לכם קרם הגנה שמתאים להם, וחובה להצטייד מבעוד מועד בקרם כזה.

חפצים בחוף

לצערנו החופים בישראל הם לא דוגמא טובה לניקיון והיגיינה, וחשוב לזכור את זה בעיקר עם ילדים ותינוקות. יש חפצים שפזורים על החוף כמו שברים של בקבוקי זכוכית וחפצים חדים אחרים, וצריך לפתוח עיניים כל הזמן ולוודא שהילד לא נוגע בהם. כשמדובר על תינוק, צריך גם לוודא כל הזמן שהוא לא מכניס שום דבר לפה, ויש לא מעט דברים על החוף שעלולים אף להיות רעילים שלא לדבר כמובן על סכנת החנק.

טרקטורונים ורכבים על החוף

טרקטורונים הם עוד צרה שכל הורה צריך להתמודד איתה כשהוא הולך עם הילדים שלו לחוף הים. יש בני נוער שנכנסים אל החוף עם רכבים או טרקטורונים וצריך לוודא שהילד לא מתקרב אליהם. מומלץ כמובן לקרוא לפקח או לשוטר מכיוון שזה אסור על פי חוק.

אפשר ליהנות בים עם ילדים ותינוקות ורצוי אפילו לעשות את זה, אך בילוי בים מצריך תשומת לב מרבית ושליטה על הילדים בכל שלב שהוא.

מערכת עגליס