הטיפים שלנו

הורים בפעם הראשונה? דברים שחייבים לדעת…

אין תגובות מערכת עגליס 01/10/2014

 

אחד השינויים המשמעותיים ביותר בחייו של כל גבר וכל אישה מתרחש עם הבאת ילד ראשון לעולם. התרחבות המשפחה משפיעה על כל הרבדים של החיים ובהתחלה השינוי הזה יכול להיות מפתיע במידה ולא מוכנים אליו. למה צריך להיות מוכנים כשהולכים להיות הורים בפעם הראשונה? את השאלה הזו שואל את עצמו כל מי שמצפה לילד ראשון והתשובה היא לשינוי הכי משמעותי בחיים. ילד מביא עימו שמחה גדולה וגם התמודדות רבה, הפתעות נעימות יותר ונעימות פחות, הרבה תחושות ורגשות חדשות שלפני זה לא הכרנו והדבר הכי משמעותי כנראה הוא השינוי הדרמטי בסדר היום ובהרגלים יום יומיים אותם נדרשים לעשות כל מי שהופך להיות הורה. במידה ותתכוננו מראש ותיקחו בחשבון כי השינויים הללו הם בלתי נמנים, כך יהיה לכם קל יותר לעשות אותם.

מה מצפה לכם מהפן הנפשי

מהפן הנפשי, מצפה לכם כמובן התרגשות גדולה שמחה והרבה רגשות מעורבים. אמהות טריות חוות את כל זה בעוצמות גבוהות הרבה יותר מהאבות בשל השינויים ההורמונאליים שעובר הגוף שלהן לאחר הלידה. אבות לעומת זאת, נדרשים פתאום להתמודד עם הפחתה משמעותית בתשומת הלב של האישה כלפיהם, מכיוון שרוב הזמן היא עסוקה עם התינוק. חשוב להבין את השינוי הזה ולהיות מוכנים לו, לתמוך אחד בשני רגשית ולשתף זה את זו במה שעובר עליכם, מכיוון שביחד קל יותר להסתגל לשינויים.

למה תצפו מהפן הפיזי

את השינויים הפיזיולוגיים הכי קיצוניים חשה כמובן האם לעתיד שנושאת ברחמה את התינוק. גופה משתנה ללא הפסקה ומתכונן לדבר הכי נפלא, הלידה. בשלבים האחרונים של ההיריון היא תרצה לראות עגלות לתינוק, לסדר את החדר שלו ולעסוק במשימות הקינון מכיוון שזהו היצר הטבעי שלה. לאחר לידתו של התינוק השינויים הפיזיים בגופה של האישה יצריכו ממנה להתמסר לתקופת החלמה של כמה שבועות ומהאב הטרי זה ידרוש לסייע לאמא לטפל בתינוק הקטן. שעות שינה מועטות ועומס רגשי ופיזי, נשיאת התינוק הקטן על הידיים רוב שעות היום והתעסקות בלתי פוסקת בו יכולים לגרום לעייפות במיוחד בשבועות הראשונים. ההמלצה שלנו היא לנצל את כל הזמן שניתן למנוחות על מנת למלא את המצברים הפיזיים והנפשיים להמשיך ולטפל בתינוק. תנוחו כמה שאתם יכולים במהלך היום על מנת להיות ערניים ולהיות מסוגלים לספק לתינוק את הטיפול הטוב ביותר ואת תשומת הלב והאהבה להם הוא זקוק בימים הראשונים שלו מחוץ לרחם.

שינויים מהפן הכלכלי

גם מהפן הכלכלי צפויים לכם שינויים גדולים בחיים עם הופעת התינוק. תתחילו לחוש בכך כנראה כבר בסוף ההיריון כאשר תתחילו לרכוש את המוצרים הדרושים לטיפול בתינוק. תיערכו להוצאה ניכרת בשבועות הראשונים לאחר הלידה עבור התמרוקים והמוצרים הבסיסיים אותם נהוג לרכוש בבתי המרקחת או בחנויות הפארם. לאחר מכן ההוצאה החודשית תתאזן ותהיה קבועה לפחות בחצי השנה הראשונה במידה ולא תתפזרו ותבחרו היטב היכן לרכוש את המוצרים לתינוק.

 

מערכת עגליס