הטיפים שלנו

החורף בפתח – ביגוד הכרחי לתינוקות

אין תגובות מערכת עגליס 26/10/2017

החורף בפתח ובחנות מוצרי תינוקות כבר אפשר למצוא את הקולקציות החדשות של בגדי חורף רכים ומחממים. רגע לפני שממהרים לשלוף את כרטיס האשראי כדאי לשים לב לנקודות הבאות.

חמים ונעים

אחד השיקולים המרכזיים ברכישת ביגוד לתינוקות הוא הנוחות. אין כל פסול ברכישה של חליפה יפה שתשמש את התינוק בחגים, אך בחיי היום יום השיקול העיקרי הוא הנוחות. חשוב שתנועתיות של הילד לא תיפגע. אם הגזרה של הבגד מקשה על התינוק לזוז ולהתנועע בחופשיות, הדבר עלול לפגוע בהתפתחות שלו. מלבד הגזרה, חשוב לא פחות הוא החומר שממנו עשוי הבגד; כדאי שבגדי התינוק יהיו עשויים מ-100% כותנה ולא מחומר סינטטי. חומרים סינטטיים מגרים לעתים את עור התינוק ואינם מאפשרים לעור "לנשום". במקרים שמדובר בתינוק שזוחל, או שוכב על הבטן והגב, יש לוודא כי בבגד אין כפתורים רבים העלולים ללחוץ על גופו בעת השכיבה או הזחילה. יש גם לשים לב לגילו של הרך הנולד. תינוקות שאך זה נולדו מומלץ לקנות עבורם חליפות מעטפת שאינו מחייבות להעביר את הבגד מעל לראש. לאחר שחלפו החודשים הראשונים ניתן לרכוש בגדים המתאימים ללבישה מעל הראש, אך מומלץ לוודא כי לא מדובר בבגדים הדוקים מדי.

שיטת השכבות

מאחר שבחורף הישראלי הטמפרטורות עשויות להשתנות, הלבוש צריך להיות בהתאם. בחורף קר, אך החורף הישראלי אינו מאוד קר, ולכן אין להפריז בלבוש התינוק. כששוהים עם התינוק בתוך הבית כדאי לדאוג למיזוג מתאים, כך שלא יהיה צורך בבגדים חמים מדי. כשמעמיסים על התינוק שכבה ועוד שכבה הוא יתקשה להניע את גופו ועלול לחוש חוסר נוחות. כשיוצאים מהבית,  כדאי להלביש את הילד על פי שיטת השכבות – כך אפשר לשמור על טמפרטורת גוף תקינה. בשיאו של החורף, כיוצאים מהבית בעגלות לתינוקות, אפשר להלביש את התינוק באוברול מבודד הניתן להסרה בקלות. כך, לאחר שנכנסים שוב לבית ניתן להוריד את האוברול במהירות.

שמירה על חום הגוף

שמירה על חום הגוף של התינוק מחייבת התייחסות גם לכפות הרגליים שלו. יש מי שבוחר להלביש את התינוק ברגליות (מכנסיים הכוללים כיסוי גם לרגל) ויש המעדיפים מכנסיים רגילים שלהם מצרפים גרביים. תינוקות קטנים שעוד לא זוחלים אפשר להלביש ברגליות, אך ככל שגיל התינוק עולה, יש להעדיף מכנסיים, ולצרף להם גרביים חמות. עבור ילדים שמתחילים לעמוד ניתן גם לרכוש גרביים מיוחדות המונעות החלקה. מלבד הרגליים חשוב לשמור גם על ראשו של התינוק, ולכן יש לחבוש לו כובע מחמם ונעים שיסייע לו לשמור על חום גופו.

לצד כל הביגוד ההכרחי, יש גם מקום לפינוקים. ההורים יכולים לרכוש עבור התינוקות פריטים משלימים בחנות למוצרי תינוקות שיסייעו לחמם את העונה הקרה. אפשר למשל לבחור בנעלי פליז נעימות לבית או במגפי פוף רכות, ואת מיטת התינוק כדאי גם כן לצייד בשמיכה מלטפת. שיהיה חורף חם!

 

 

 

 

 

 

מערכת עגליס