הטיפים שלנו

הכל אודות עיצוב חדרי תינוקות

אין תגובות מערכת עגליס 16/11/2015

לדרך שבה מעוצב חדר התינוק שלכם יש השפעה מכרעת על רמת התפתחותו. על כן חשוב מאוד לעצבו באופן שישלב בין נוחות ומרחב אך גם לשלב דמיון, צבעים ואביזרים שיצרו גירוי התפתחותי פיזי ומוטורי. את הסגנון העיצובי תוכלו לבחור על פי שיקול דעתכם וטעמכם האישי, אך בנושא הבטיחות לא ניתן להתפשר. לכן, בכל מה שקשור ברהיטים לחדרי תינוקות, חשוב מאוד לבחון ברמה הבטיחותית כל מוצר שאתם מכניסים לחדרו של התינוק. אצלנו בעגליס תוכלו למצוא מגוון רהיטי בסיס ורשות, במחירים הוגנים וטובים, וכמו כן, מגוון אביזרים, צעצועים ופתרונות אחסון יצירתיים ובטיחותיים שיעניקו לכם מקסימום חופש יצירתי.

אז איך מעצבים את חדר התינוק

בבואנו לעצב את חדר השינה של התינוק שלנו, חשוב שניקח בחשבון שהחדר ישמש אותו בנוסף לשינה גם למשחק והתפתחות. לכן, חשוב ליצור אווירה נעימה וחלל מספק לפתוח יכולותיו הקוגניטיביות של התינוק שלנו. צבעים רבים מידי עשויים ליצור גירוי יתר ומעט מידי צבע עשוי ליצור שעמום וחוסר עניין. לכן, יש צורך לשלב צבעוניות מספקת אך לא מוגזמת.

חשוב ליצור אווירה מזמינה ורגועה עבור התינוק, לכן עדיף לצבוע את קירות החדר בגוון בהיר, שמנת או לבן. על הקירות של החדר ניתן לשלב תבליטים, צבעוניות או קישוטים שונים. בשוק יש אין ספור מדבקות וטפטים מגוונים אשר מותאמים באופן ספציפי לחדר התינוק, בהם גם מותגים כגון : הלו קיטי, בוב הבנאי, דמויות דיסני וכו'. אך חשוב לזכור שלתינוק מה שבאמת חשוב זה הצבעוניות והעניין ופחות מותג זה או אחר. בנוסף שילוב וילונות רכים ומצעים נעימים יכולים להוסיף לאווירה הרגועה של חדר התינוק. כמו כן, גם אהיל נעים ובטיחותי יכול להעניק תאורה נעימה ורכה שתעניק אווירה של רוגע ונעימות בחדר כולו.

יש לקחת בחשבון שהחדר יהיה מיועד לתינוק גם לזחילה. על כן יש להתאים ברמה העיצובית גם את ריהוט החדר בהתאם לגודלו ולמרחב המצוי בו. במידה והמחרב בחדר אינו גדול, רצוי לבחור ברהיטים דו שימושיים החוסכים מאוד מבמקום, כמו שידת החתלה גדולה שתשמש גם כארון הבגדים של התינוק וכו'. כמו כן חשוב מאוד לתכנן מבעוד מועד מהו מרחב הזחילה, להגדיר ולתחום אותו באמצעות שטיח התואם לשפה העיצובית של החדר כולו.

חשוב להוסיף צעצועים רכים ונעימים לחדר השינה של התינוק, אך גם חשוב מאוד לא להעמיס בצעצועים. עודף צעצועים יכול להוריד את רמת התעניינותו בהם בשל הסחות דעת מרובות מידי, בדיוק כפי שאדם בוגר יכול לאבד עניין בחנות עמוסה מידי. רצוי להחזיק צעצועים מעודדי זחילה בעיקר בשלב שבו התינוק לומד לזחול, צעצועים אלו יכולים להיות כדורים מתגלגלים, זחלנים שונים וצעצועים בעלי גלגלים אשר יעודדו אותו לתפוס אותם על ידי הזזת הגפיים ולימוד של פעולת הזחילה.

עיצוב חדר לתינוק

הדרך הטובה ביותר להחליט על עיצוב חדר הבן היא לחשוב על נושא קונספטואלי שאותו אנו אוהבים, ורצוי שיהיה נושא שיש בו מגוון, לדוגמא : דמויות דיסני – יש בדמויות דיסני סוגים שונים של חיות ולכל אחת מהן צבעים מגוונים, פו הדוב – גם כאן יש המון דמויות חביבות בצבעים שונים, חיות הים ודגים – להעניק עניין וחזות נעימה של רקע כחול לחדר עם קונספט מעניין, חיות הבית והמשק – כלבלבים חתולים, סוסים וכו', חיות הג'ונגל , לילה ויום- עננים ושמיים ומולם כוכבים וירח – כאן אפשר לשלב גם כוכבים נופלים ולשחק עם גדלי הכוכבים והצבעים שלהם, מותגים כגון : מכוניות, בוב הבנאי וכו'. ניתן לשלב בין רעיונות שונים, אך חשוב לעשות זאת בטעם. כמו כן, למרות הגיוון בצבעים, נסו להחליט מה יהיה הגוון השולט ולתת לו להוביל.

עיצוב חדר לתינוקת

כאשר אנו מעצבים את חדר הבת, האופציות גדולות ומגוונות יותר. האפשרויות הצבעוניות רבות יותר והכל פשוט יותר "ורוד". פיות, נסיכות, פרפרים, פרחים ולבבות הם רק קצה הקרחון של האפשרויות. גם כאן ניתן לבחור קוסנפטים מאוד מגוונים : דיסני, פו הדוב – הם תמיד מתאימים לתינוקות, הלו קיטי – משום מה כובשת את לב כל התינוקות, נסיכות דיסני, דובונים וארנבונים, חיות הבית, לילה ויום וכו. תוכלו לבחור קונספט של דמות אחת, למשל טינקרבל אחת יכולה למלא חדר שלם ברוך ילדי ונשי. מדבקות צבעוניות ורודות ואדומות, טפט צבעוני על אחד מקירות החדר, ציפורים וחסידות הם רק חלק מהחגיגה.

אז כאשר אתם מגיעים לשלב העיצוב חשוב להיסגר על הקונספט תחילה, על הצבע השולט, סוג הטקסטיל, גודל המרחב והרהיטים ורק אז להתחיל לתכנן. בכל מקרה שהוא הוספת שם הילד בכניסה לחדר או אחד הקירות מוסיף המון ונותן תחושה של מרחב אישי של התינוק. חנות עגליס כאן כדי לסייע לכם לבחור והצוות שלנו תמיד מוכן לשירותכם.

מערכת עגליס