הטיפים שלנו

הכל לתינוק בסתיו/חורף 2014-2015

אין תגובות מערכת עגליס 23/10/2014

התקופה הנוכחית, היא תחילת הסתיו, מצריכה מכם, ההורים לתינוקות, היערכות מיוחדת – בייחוד כאשר גם חודשי החורף הקרים נמצאים במרחק נגיעה. ברור לכם שאינכם יכולים אפילו לחשוב על להכין את התינוק לחודשים אלה מבלי לרכוש עבורו מגוון רחב של פריטים חיוניים. אז מה צריך להימצא ברשימת הקניות שלכם? ואילו הכנות נוספות אתם צריכים לבצע? על כך ועוד במאמר הבא.

הכול מתחיל בביגוד

תקופת הסתיו, על כל שכן החורף, מצריכה שינוי משמעותי במלתחה של התינוק, כאשר מרבית ההורים יחלו בהליכי החיפושים עוד קודם לכן. מהבחינה הזו, ברור מדוע לא ניתן להתפשר כלל וכלל: התינוקות רגישים מאד לטמפרטורה נמוכה, ובהיעדר מערכת חיסונית חזקה יתר על המידה עלולים לחלות בקלות.

המלצה יעילה היא להלביש את התינוק בשכבות, בהתאם לטמפרטורה בבית או מחוצה לו בכל רגע נתון, כאשר כובע הוא אחד מהפריטים החשובים ביותר. סכנה מרכזית היא הלבשתו של התינוק בבגדים שאמנם מחממים אותו, אך מגבילים את תנועתו, ולכן עלולים לגרום לו לאי נוחות, לבכי או לכאבים.

רכישת פריטים ואביזרים

מעבר לסוגיית הביגוד, אין צל של ספק שצריך לרכוש גם אביזרים שונים עבור התינוק לתקופת החורף. אם לוקחים לדוגמא עגלת תינוק, אחד הפריטים החשובים ביותר עבורו, מדובר כאן על פריטים שיכולים להפוך אותה לבטוחה יותר, בעיקר מבחינת תנאי מזג האוויר. צילון להגנה מפני הגשם או הרוח הוא דוגמא נפוצה במיוחד, ורכישה כמעט מובנית מאליה עבור לא מעט הורים. גם מאפייני העגלה עצמה יכולים לסייע, למשל בכל הנוגע לבידוד התרמי או לחימום המובנה אשר דגמים שונים שלה מציעים.

תקופות המעבר, ובכלל זה הסתיו, הן גם הזדמנות מצוינת עבור לא מעט הורים לחדש את המלאי של הילד שלהם – מבחינה כלכלית, בתקופה זו גם ניתן למצוא הנחות משמעותיות, בגובה של עשרות אחוזים. רכישת עגלה חדשה בחודשים אלה, למשל, עשויה להוכיח עצמה כהחלטה כלכלית נכונה.

ומה עם הבית?

עם כל הכבוד לפריטים שאתם רוכשים עבור התינוק שלכם, תשומת לב ניכרת בהכנות שלכם צריך לקבל הבית בו אתם מתגוררים, עם דגש על החדר של התינוק עצמו. המטרה העיקרית שלכם צריכה להיות, איך לא, הפיכת החדר לחמים ולנעים ככל האפשר. מבחינה מעשית, המדובר הוא על טמפרטורה של כ-22-24 מעלות צלזיוס. ואגב, גם טמפרטורה גבוהה מדי עלולה לגרום לאי נוחות לתינוק, ולכן מומלץ שלא לחרוג מהטמפרטורות האלה. על הבית, בהמשך לכך, להיות מאוורר במידה ראויה, ולכן כדאי מאד להשאיר לפחות חלון אחד פתוח משך כל התקופה, לתחלופת האוויר הכל כך חיונית.

דגש נוסף צריך להיות מושם על המכשיר החשמלי באמצעותו נעשה החימום הלכה למעשה. באם נעזרים במזגן, כמו מרבית המשפחות הישראליות, מומלץ להעדיף מזגנים הכוללים תוכניות לוויסותה של הלחות, כאשר השמה של מכשיר אדים בחדר, להפצת לחות, יכולה לסייע גם כן.

 

 

מערכת עגליס