הטיפים שלנו

הכנה ללידה בקיץ

אין תגובות מערכת עגליס 18/05/2015

 

האסימון בדרך כלל נופל מתישהו בשבוע ה-30, אז נוחתת הידיעה שבקרוב תהיה הלידה, שתשנה את החיים מקצה לקצה. זוהי גם התקופה הטובה ביותר להתחיל קורס הכנה ללידה שבו מכירים את תהליך הלידה מההתחלה ועד הסוף, על מנת לדעת לקראת מה הולכים ולמה לצפות. כמו כן, בקורס הזה מתרגלים נשימות שמאוד חשובות למהלך תקין של הלידה. מלבד ההשתתפות בקורס כזה ישנה הכנה ללידה שכל אישה עוברת עם עצמה. זה מתחיל מהכנת כל הציוד ובחינת עגלות תינוק מהממות ונגמר בהכנת הבית לקראת הגעתו של חבר משפחה חדש. חוץ מההרשמה בזמן לקורס הלידה על מנת לעשות אותו בתאריכים הרצויים, חשוב להתחיל בזמן את הכנת הגוף ללידה ובקיץ הרבה יותר כיף וקל לעשות זאת.

למה קורס הכנה ללידה הוא מרכיב חשוב בהכנה

הדבר המשותף היחיד בין הלידות בעונות השנה השונות הוא קורס לידה שתכניו לא ישתנו בין אם האישה יולדת בקיץ או בחורף. הקורס הזה נועד להכין את היולדת ואת בן זוגה גם נפשית וגם פיזית לקראת אחד האירועים המשמעותיים ביותר בחייהם. יש כאלה שיגידו כי מדובר על אופנה אינה נחוצה כי גם נשים שלא עוברות קורס כזה מצליחות ללדת, אך חשוב להבין, כי לקורס יתרונות רבים ובו ניתן לפגוש זוגות נוספים שנמצאים באותו השלב בחיים. זה יאפשר לשאול אחד את השני שאלות לגבי עגלות לתינוק, להתייעץ לגבי בחירת בית החולים או לקבל המלצות לצילומי היריון.

נצלי את הקיץ כהכנה ללידה

תהליך הכנה ללידה הוא נפשי ופיזי ובמהלכו חשוב להכין את הגוף בצורה האופטימאלית. בקיץ הרבה יותר כיף לעשות זאת כי אפשר לעשות הליכות בים שיסייעו לגוף לעבור יותר בקלות את שלבי ההיריון האחרונים וישפרו את זרימת הדם, מה שימנע הופעת בצקות. אוויר צח ופעילות גופנים מאוד חשובים כהכנה ללידה כי ככל שהאישה פעילה יותר בחודשי ההיריון האחרונים, כך הלידה עוברת בצורה קלה כי הגוף מוכן יותר. נצלי את הערבים עם מזג האוויר הנעים וצאי לטייל והכי חשוב תיפגשי עם אנשים שאת אוהבת, כי בתקופה הראשונה לאחר הלידה, לא תהיה פנויה כל כך לבילויים.

מה כדאי לקחת לבית חולים ומה חשוב שיהיה בבית

כמו בכל מקום שממוזג בקיץ, גם בבית חולים יכול להיות קריר מדי ולכן חשוב להכין בתיק שלוקחים בגד ארוך או משהו שאוהבים להתעטף בו. כדאי גם לדאוג לבגדים ארוכים עבור התינוק, כי במהלך תהליך השחרור מבית החולים הוא יחווה מעבר מבית החולים הממוזג, לחום הקיצי שבחוץ ממנו הוא יעבור לרכב הממוזג אף הוא שבאמצעותו הוא יגיע הביתה. גם גרביים חמות יעזרו מאוד להנעים את השהייה בבית החולים ובעת החזרה הביתה יהיה צורך לדאוג לכך שתהיה בבית הטמפרטורה הנכונה לתינוק. לשם כך יש להצטייד  במד חום בכל חדרי הבית ובמיוחד במד חום למקלחת. כמו כן, כדאי שתהיה גם כילה נגד יתושים שמתאימה לעגלה המהממת שקניתם  במידה ותרצו לצאת איתו לטיול ערב שמאוד משפר את שנת הלילה.

 

 

מערכת עגליס