הטיפים שלנו

המאפיינים הכי חשובים להשוואת עגלות תינוק

אין תגובות מערכת עגליס 20/12/2012


לעיתים זה נשמע כמעט לא הגיוני. איך אפשר למצוא עגלות תינוק שמתאימות לנו ועומדות בכל התנאים שהצבנו בתוך כל המבחר הבלתי נגמר הזה? ובכן, זו בהחלט משימה לא פשוטה, שלא לומר קשה ואף מייגעת לעיתים.

כאן ננסה לעזור לכם, ולו במעט, על ידי הצגת הפרמטרים אשר לדעתנו הם העיקריים. כמובן שאפשר להיכנס לפרטים הקטנים ולבחון עשרות גורמים, מרכיבים ומאפיינים בעגלה. אך אם אתם עוד בשלב ה'בלבול' הראשוני, עדיף להתרכז בעיקר ולדבוק בו.

אם כך, 4 המאפיינים החשובים ביותר לבדיקה והשוואה של עגלות תינוק הם אלו:

משקל –  המלצתנו היא כי משקל העגלה יהיה לא יותר מתשעה ק"ג. יתכן שבעת ביקור בחנות ובחינת העגלה גם עגלה השוקלת 12 ק"ג לא תיראה לכם כבדה במיוחד. יחד עם זאת בל נשכח שהעגלה אינה נותרת ריקה ועליה נוסף משקל התינוק הנע בין שלושה או ארבעה ק"ג ועד לכתשעה או עשרה ק"ג בשלבים מתקדמים יותר וכן נוסף משקל התיק של כשלושה עד חמישה ק"ג. כך בקלות הגענו לאיזור עשרים הק"ג, מה שעלול בהחלט להיות למעמסה במיוחד אם יש לכם צורך בעליית מדרגות או בהליכות ארוכות עם העגלה.

קיפול עגלות קל ופשוט

קיפול העגלה הינו פעולה שאותה תבצעו לא מעט. לכן ישנו דגש על נוחות וקלות קיפולן של עגלות. איך אמרו כבר פעם "אין חכם כבעל ניסיון" – אל תסתמכו על המוכר בחנות או על סרטונים שראיתם באינטרנט. נסו אתם בעצמכם לקפל את העגלה ולראות כיצד אתם מסתדרים. במידת האפשר, העדיפות היא לעגלות שניתן לקפל ביד אחת בלבד. קיפול ביד אחת הוא נוח הרבה יותר, ביחוד כאשר יד אחת 'תפוסה' עם התינוק ושאר שקיות ותיקים.

נוחות התינוק

משפט המפתח פה הוא – האם הייתם אתם רוצים לנסוע בעגלה שכזו. אולי קשה לכם לדמיין את עצמכם נדחקים אל עגלות תינוק קטנטנות, אך נסו לבדוק את הפרמטרים שהיו חשובים לכם אילו העגלה היתה מיועדת עבורכם. בתוך כך בדקו את הריפוד – האם הוא נעים ונוח והאם הוא ניתן להוצאה ושטיפה, בדקו את בולם הזעזועים על ידי מספר לחיצות חזקות על מושב העגלה, ודאו איזו הגנה העגלה מספקת לילד מפני גשם או שמש חזקה  ולבסוף בדקו את מספר הדרגות\זוויות במשענת העגלה.

ומה לגבי המחיר ?

בתור הורים, תמיד נרצה להעניק לתינוקינו הקטן את הכי טוב, הכי יפה והכי יקר שיש לעולם להציע. בתחום עגלות התינוק, עם זאת, אמירה מעין זו עלולה להכניס אתכם להוצאה כלכלית לא קטנה. תוכלו בקלות למצוא עגלות המגיעות גם לסכומים של שבעת אלפים או שמונת אלפים ש"ח.

זכרו, אין זו תחרות וגם לא תצוגת אופנה ואין כל חשיבות לקניית הדגם האחרון, החדיש והיוקרתי ביותר של עגלות תינוק אם אין לכם בכך צורך אמיתי. החשיבות האמיתית  בעת רכישתן של עגלות תינוק היא  הקפדה על המאפיינים שחשובים לכם, לנוחיותכם ולנוחיותו של התינוק וחלילה לא ניקור עיניהן של הורים אחרים.

מערכת עגליס