הטיפים שלנו

המדריך לקניית ביגוד לאביב ולקיץ

אין תגובות מערכת עגליס 21/04/2013

 

הימים הופכים ארוכים, השמים הופכים בהירים והאוויר הופך חם מיום ליום. כן, האביב כבר כאן ועוד מעט גם הקיץ, וזה בדיוק הזמן להכין את הארון או את מגירות השידה של התינוק לקראתם. אז לאיזה ביגוד זקוק התינוק בימים החמים? האם הוא שונה מאתנו המבוגרים? האם בקיץ חם לו יותר או קר לו יותר? האם האביב מחייב הצטיידות בסוודר באופן קבוע? כל התשובות במדריך לקניית ביגוד לאביב ולקיץ עבור התינוק.

ביגוד שמותאם לגיל התינוק

גיל התינוק משמעותי בעת בחירת ביגוד לאביב ולקיץ. תינוק בחודשיו הראשונים עדין ורגיש יותר לכל שינוי במזג האוויר. גופו עדיין לא מסוגל לגמרי לווסת את עצמו, ובשל היותו קטן, חום גופו בדרך כלל מעט נמוך מהרגיל. לכן, תינוק בן יומו ועד גיל חודשיים וחצי לערך, יש להלביש שכבה אחת יותר מאשר הלבוש בו אנו מתלבשים. כלומר אם קיץ בחוץ ואנו מסתובבים בחולצה קצרה, את התינוק נלביש בשתי שכבות כותנה דקות ארוכות. יחד עם זאת, הטמפרטורה הרצויה לתינוק נעה בין 23-26 מעלות צלזיוס כך שאם בחוץ שרב כבד, ואתם מסתובבים עם תינוקכם בחוץ, ניתן להוריד שכבה אחת מהתינוק.

תינוק גדול יותר, החל מגיל שלושה חודשים בערך, כבר יודע לווסת את חום גופו ובדרך כלל מה שאתם לובשים יספיק גם לו. לכן אם אתם לובשים קצר – הלבישו אותו גם בחולצה קצרה. רק שימו לב – אם מדובר בתינוק זוחל, הקפידו להלביש לו מכנסיים ארוכות דקות שיחצצו בין הרצפה הקרה (במקרה של רצפות קרמיקה ומזגן פועל) וגם יגנו יותר על ברכיו.

אביב

האביב הוא עונת מעבר המאופיינת בשינויים רבים במזג האוויר. יתכן יום בו יהיה חמסין ויומיים לאחר מכן גשם. אולם ברוב תקופת עונת האביב, גם בימים הקרים מעט יותר, מדובר בטמפרטורות נוחות ביחס לחורף או לקיץ. כבר לא קר מאד ועדיין לא חם מאד. לכן אפשר להלביש את התינוק בבגדים קלילים וארוכים, ובימים קרים מעט יותר להוסיף סוודר או חולצת פוטר מעל. כדאי להכין כמה חולצות קצרות לאביב, לימים חמים במיוחד.

קיץ

הקיץ הישראלי ידוע בטמפרטורות הגבוהות שלו ובאחוזי הלחות הגבוהים, בעיקר באזור מרכז הארץ, ואזור חיפה. כאמור, אם מדובר בתינוק מעל גיל שלושה חודשים, ובתנאי שרב כבדים גם מתחת לזה, ניתן להלביש את התינוק בגדים קצרים וקלילים. הכינו הרבה בגדים קצרים וקלילים אשר יהיו נוחים לתינוק בזמן העונה החמה. בנוסף, בקיץ קיימת קרינת שמש חזקה ואם יוצאים עם התינוק לטיול בחוץ, גם אם הוא קצר, יש להצטייד בכובע שיגן על ראשו ויסוכך על פניו, מאחר והתינוק רגיש במיוחד לקרינה וחשיפה לשמש עלולה לסכן את בריאותו לגרום לו להתייבשות ולכוויות שמש.

מערכת עגליס