הטיפים שלנו

הפעלות ביתיות לילדים בבית בזמן הקורונה

אין תגובות מערכת עגליס 05/04/2020

תקופת הקורונה מאתגרת את כולנו, ואת ההורים היא מאתגרת עוד יותר. מלבד דאגות הפרנסה ולצד הצורך להכין 3 ארוחות כל יום, ההורים אף נדרשים לגלות יצירתיות רבה ולבנות מערכי בידור לילדיהם. זה הזמן להזכיר – שעמום אינו בהכרח דבר שלילי, וכל עוד הילד אינו מסכן את עצמו או את הסביבה אפשר בהחלט לאפשר לו למצוא דרכים לשעשע את עצמו. עם זאת, הקורונה היא גם הזדמנות לבלות ביחד כמשפחה, וזה הזמן ליהנות מהפעלות ביתיות שיסייעו לכם להעביר עוד שעה מהיום. בואו נתחיל.

מכינים משחק זיכרון

לפעילות הבאה תזדקקו לדברים הבאים: מדפסת ביתית, דפי A4, צבעים, קרטון, דבק ומספריים.

כל אלו יסייעו לכם להכין משחק זיכרון משלכם בכמה שלבים קצרים:

 

  • חפשו באינטרנט תמונות שאתם אוהבים. ניתן לדוגמה לחפש דפי צביעה לילדים הכוללים דמויות ללא צבע.
  • העתיקו את התמונות לדף חדש בקובץ word, ושנו את גודל התמונה כך שתתאים לקלף משחק קטן. שימו לב שכדי להכין משחק זיכרון, כל תמונה צריכה להופיע פעמיים.
  • הדפיסו את התמונות, ותנו לילדים לצבוע ולגזור אותן. בסופו של התהליך הזה צריכים להיות בידכם כמה זוגות של תמונות (הכמות של הזוגות תלויה בכם…).
  • את הדפים שגזרתם הדביקו על הקרטון, ואחרי הייבוש חתכו את הקרטון לחלקים שווים.

בסיום הפעילות יש לכם משחק זיכרון משלכם, ואפשר להתחיל לשחק. אם יש לכם מדפסת צבעונית בבית, תוכלו גם להכין משחק זיכרון מתמונות בני המשפחה, ו"על הדרך" אולי גם לעשות קצת סדר בקובצי התמונות שלכם.

נינג'ה בבית

תקופת הבידוד שנכפתה עלינו שונה מאוד מכל משבר שעברנו. גם בתקופות משבר כלכלי או ביטחוני, יכולנו לקחת עגלת תינוק, לאסוף את הילדים ולצאת לטייל בחוץ. כיום לעומת זאת, אנחנו נדרשים להישאר בבית, ובכל זאת – גם בין קירות הבית כדאי להקפיד על פעילות גופנית. בחנות מוצרי תינוקות תוכלו למצוא צעצועים המעודדים לתנועה, אך הגדולים זקוקים למשהו קצת שונה. אז לצורך פעילות זו ייתכן כי תצטרכו להקריב מעט את הסדר בבית – אל דאגה, בסוף הפעילות אפשר להחזיר הכל למקום. כדי להפוך את הפעילות הגופנית למשהו כיפי, תוכלו לבנות בבית מסלול נינג'ה באמצעים העומדים לרשותכם; כיסאות, אוהלים, ושמיכות – אפשר להשתמש בכולם וניתן גם לשלב פעילות של קליעת צעצועים מפוזרים בחזרה לארגז שלהם.

משחקי קופסה – בענק

זוכרים את סולמות וחבלים? המשחק האהוב הזה מלווה אותנו כבר דורות שלמים, ואולי הגיע הזמן קצת לרענן אותו ולצאת מהקופסה. קחו בריסטול ענק (אפשר גם לצרף שניים), חלקו אותו למשבצות, הוסיפו מספרים וציירו נחשים, סולמות או חיות אחרות לבחירתם. בסיומו של התהליך הזה (הנה כבר עבר לו אחר צוהריים שלם) תקבלו משחק ענקי שבו אתם הופכים להיות החיילים. כל מה שנשאר לכם זה רק לגנוב איזו קובייה ממשחק קופסה אחר ולהתחיל לשחק!

מערכת עגליס