הטיפים שלנו

הפתרונות המומלצים להורים לתאומים

אין תגובות מערכת עגליס 18/12/2013

 

 

תינוק הוא אחד הדברים המשמחים ביותר לכל הורה. כאשר מדובר על שניים, השמחה כפולה אך גם התכנון חייב להיות חכם כפליים. במאמר זה יובאו מגוון טיפים שיעזרו לכל הורה שמצפה לתאומים.

 

עגלת אחים

 

עגלות תאומים נקראות לעיתים עגלות אחים. אלו משמשות גם תאומים וגם ילדים בהפרש גילאים קטן. הבחירה של עגלה היא סיפור לא פשוט עבור כל הורה, נכון להיום יש סוגים שונים של עגלות, אך כאשר מדובר על תאומים, עגלות אחים מהוות את הפתרון המומלץ לכל הורה. הדברים החשובים אותם יש לוודא טרם בחירת עגלת תאומים הם:

  • משקל- חשוב לבחור בעגלה יציבה אך גם כזאת שאינה כבדה. לא לשכוח כי התאומים יגדלו מהר מאוד וההורה יידרש לטייל איתם וכן לקפל ולפתוח את העגלה כל פעם מחדש, דבר שיכול להיות סבל כאשר מדובר על עגלה במשקל לא קטן. רוב עגלות האחים שוקלות בין 12-14 קילוגרמים.
  • סל- תמיד יש לוודא כי בחלק התחתון של העגלה יש סל רחב שבו ניתן יהיה לשים שמיכות, צעצועים ואוכל.
  • זווית- חשוב לוודא כי ניתן לכוונן את הזווית של העגלה למצב של ישיבה, שכיבה וחצי ישיבה.
  • מנגנון נעילה- חשוב לוודא כי לעגלה יש מנגנון נעילה כאשר היא מקופלת וכאשר היא עומדת.
  • קיפול ופתיחה- חשוב מאוד לנסות לקפל ולפתוח את העגלה טרם רכישה. אם הדבר אינו פשוט ומהיר ההמלצה היא לוותר על העגלה ולעבור לדגם הבא.
  • רוחב- הרוחב של העגלה צריך להיות לפחות 75 סנטימטרים.
  • סוכך- חשוב לוודא כי יש בעגלה סוכך שמש ומגן מפני רוח.

חשיבותו של מנשא לתינוק

כל הורה מודע לעובדה כי חשוב שהילד יחוש את חום גופו של ההורה. כאשר מדובר על תינוק יחיד רוב ההורים בוחרים מנשאים, אך במקרה של תאומים רוב ההורים אינם יודעים כי יש גם מנשא המותאם לתאומים. אמנם המשקל הוא כבד כפליים ולכן הברירה הטבעית היא לעיתים להרגיל את שני התינוקות לשכב בעגלה, אך אם בכל זאת מעוניינים להחזיק את הילדים קרוב ללב, ניתן לרכוש מנשא כפול. המנשא הוא צידי ומיועד לתאומים עד 9 קילוגרמים (4.5 קילוגרמים כל תינוק).

אוכל, קדימה, אוכל

 

  • הנקה- אמהות שהחליטו להניק בוודאי ישמחו לדעת כי כיום ניתן לרכוש כרית הנקה המיועדת לתאומים. כרית זו מאפשרת להניק בו זמנית את שני התינוקות. כלומר, הבחירה היא של האם ולא נוצר מצב בו האם מעוניינת להניק אך הדבר אינו אפשרי משום שהתינוק האחר בוכה כאשר היא מנסה להאכיל את אחיו או אחותו.
  • אכילה- כל הורה לתאומים מודע לעובדה כי משימת האכלה של שני תינוקות במקביל היא משימה לא קלה כלל וכלל. לשם כך יש כמה פתרונות המומלצים להורים של תאומים. הראשון הוא מגש מיוחד אותו ניתן להחזיק ביד אחת והוא יכול להאכיל מזונות של שניים. בנוסף, יש אביזר מיוחד שמחזיק את שני הבקבוקים יחדיו וניתן להאכיל את התינוקות במקביל

מערכת עגליס