הטיפים שלנו

הצטיידות לחדר לידה

אין תגובות מערכת עגליס 01/04/2018

ייתכן מאוד ששבוע 36 נשמע לך כמו יעד רחוק ולא מושג, אך המציאות היא ששבוע רודף שבוע, וגם את תזכי להגיע לרגע בו תתחילי לחשוד שכל רגישות בבטן היא סימן לצירים, לרגע שבו יהיה לגיטימי להכין את תיק הלידה עם תחושת גאווה, כי הזמן של הקטן שלך עומד להגיע, ושניכם ביחד עומדים למהר לביה"ח על מנת לעבור חוויה מדהימה. אי לכך, רגע לפני שהתאריך מגיע, טוב לדעת שמלבד שק מלא אהבה, גם יש להכין מגוון מוצרים יותר מוחשיים, שלמרות שהם מאוד בסיסיים, עבור חדר הלידה הם עשויים להיות קריטיים, וכיוון שאין כמו ניסיון של אנשים אחרים, אגדנו עבורכן את הרשימה המלאה.

ראשית מסמכים

לא מעט נשים אוגרות במהלך ההיריון שלל מסמכים, אך ברגע האמת שמתעורר הצורך לעבור עליהם, מגלים שהם נשארו בבית. מכאן שחשוב להכניס לתיק הלידה גם את הקלסר עם סך הבדיקות, וזאת בנוסף לתעודות זהות של שני בני הזוג, כרטיס מגנטי של קופת החולים, ערכת דם טבורי (בהנחה ויש) ואת הדף מפורט עם תוכנית הלידה הרצויה.

בגדים

כל אישה אוהבת לארוז בגדים, אך כאשר מדובר בלינה בבית חולים, יש צורך ברשימה מעט שונה, כאשר כפכפים יש להציב בראש הרשימה (ולו לטובת המקלחת המשותפת), ולאחר מכן גם חולצה ומכנסיים נוחים, חזיית הנקה, תחתונים חד פעמיים, מגבת, שמיכה לבעל וכמובן סט בגדים, כובע ושמיכה לרך הנולד.

כלי היגיינה

למרות שיש שירות חדרים, עדיין אין לטעות שמדובר במלון, ועל כן אין לצפות לפינוקים, אלא יש להביא שמפו ושאר דברים נוספים שגורמים להרגיש יותר טוב לאחר כמה שעות מתישות, בין אם מדובר בבושם וקרם גוף ובין אם מדובר באיפור ומראה קטנה. בנוסף גם רצוי להביא מגבונים, אסלונית, מברשת ומשחת שיניים, מסרק, גומיות לשיער ומקלוני אוזניים.

תקשורת

הימים הראשונים שלאחר הלידה הם ימים שעמוסים בשיחות טלפון, אם כי אנשים רבים מבקשים לאחל מזל טוב ואם אם כי חברים ובני משפחה מבקשים לתאם ביקורים. אי לכך אין לשכוח פלאפון ומטען, ומי שאוהבת, גם טאבלט, לפטופ, מצלמה, נגן מוזיקה ואוזניות.

תינוק קטן רשימה גדולה

אומנם הרך הנולד יהיה רק בן כמה ימים, אך הוא יצטרך לא מעט דברים, במיוחד כאלו שאין בנמצא ויש לרכוש במיוחד, או לחלופין כאלו שניתן לקבל במסגרת "חבילת לידה". במה מדובר? ובכן רצוי להביא לבית החולים מוצץ, טיטולים, חיתולים, מושב לרכב, חומר חיטוי לטבור, משחה לטוסיק וצמר גפן. אומנם בבתי חולים רבים, כגון בית חולים לניאדו יולדות, ניתן לקבל חלק נרחב מהרשימה, אך תמיד מומלץ להגיע מוכנים. נשאר מקום בתיק? הוסיפו כמה שקיות ריקות (לבגדים המלוכלכים), בקבוק מים שניתן למלא, מעט כסף קטן ואף ספר טוב, כי מי יודע, אולי בכול זאת יישאר לכן זמן לעצמכן.

מערכת עגליס