הטיפים שלנו

ויטמינים ותוספי תזונה לילדים

אין תגובות מערכת עגליס 06/03/2018

העולם המודרני בו אנו חיים הוא עולם עם לא מעט דברים טובים, אך בצידם גם דברים לא טובים. אחד מהם הוא השפע הרב שיש בכל הקשור למזון אותו אנו צורכים, שפע שאולי נותן מענה מבחינת כמות אך לאו דווקא מבחינת איכות. חלק ניכר מהילדים סובלים ממחסור בוויטמינים ומינרליים, מחסור שעלינו ההורים להשלים להם כמו גם לספק להם תוספי תזונה שיספקו להם את כל הרכיבים החיוניים להם.

הילדים במאה ה-21 לא אוכלים ארוחות מסודרות, לא צורכים תמיד את כל אבות המזון ואוכלים המון מזון מעובד ויחד עם אי חשיפה מספיקה לשמש ודברים נוספים, הילדים הללו עלולים לסבול מגדילה לא תקינה ולא מספיק בריאה.

חשיבות הוויטמינים והתוספים

בתקופת הילדות גופם של הילדים מעצב את עצמו ובונה את עצמו לקראת העתיד. בתקופה זו יש התפתחות מואצת של מערכות הגוף השונות בהם המוח ומערכת העצבים, תקופה מכרעת בכל הקשור להתפתחותם המנטאלית, האינטלקטואלית והפיזית שלהם. כשיש חוסר תזונתי וחוסר ברכיבים שונים אותם הם צריכים, צריך להשלים אותו עם ויטמינים ותוספי תזונה המותאמים לילדים ותינוקות.

דוגמאות לתוספי מזון:

  • אומגה 3 – חוסר של מרכיבים חשובים עלול לגרום בין השאר לבעיות זיכרון גם אצל ילדים. אומגה 3 הוא תוסף מזון שיכול להשלים את החסר, יכול לסייע בבעיות זיכרון כמו גם להקל על תסמינים של בעיות קשב וריכוז מה שחלק ניכר מהילדים סובלים מהן, והוא מפחית את הסיכון למחלות שונות בעתיד.
  • פרוביוטיקה – פרוביוטיקה אלו החיידקים הידידותיים, שהם מיקרואורגניזמים שיכולים לסייע לבריאות טובה יותר. הם מסייעים בהתמודדות ומניעת מחלות שונות ובעיקר בעיות עיכול, כמו גם חיזוק של המערכת החיסונית ופירוק טוב יותר של מזון שומני.
  • ויטמין סי – את הויטמין סי רובינו מכירים מפירות ההדר, ויטמין שמחזק את המערכת החיסונית בעיקר. רוב ההורים מכירים את הבעיה בעיקר בחודשי החורף, כשהילדים חולים האחד אחרי השני ומדביקים האחד את השני, מה שיכול להיות בעייתי ומאוד לא נוח להורים. תוסף מזון בצורת ויטמין סי יזרז בדרך כלל תהליכי החלמה בעיקר אם הוא ניתן במינון גבוה, והוא יכול להגיע גם בדרכים "ידידותיות" כמו סוכריות מציצה.
  • ויטמין די – זהו ויטמין המיוצר מחשיפה של העור לקרני השמש והילדים של היום כידוע פחות נחשפים לקרני השמש אלא נמצאים יותר במקומות סגורים ובעיקר במסכים. כשלא צורכים אותו מספיק בדרך טבעית צריך לצרוך אותו כתוסף מזון והיום חלק ניכר מהילדים סובלים מחוסר שלו.

איך מזהים חוסרים?

כל מה שמטריד את הילדים מבחינה פיזית מצריך בדיקה אצל רופא ילדים אך יש סימנים אותם ניתן לראות גם באופן חיצוני. לדוגמא, נשירה של שיער עלולה להעיד על חוסר כלשהוא כמו גם חיוורון, כתמים על העור, סימנים לבנים על הציפורניים וכדומה. רופא הילדים ישלח בדרך כלל לבדיקת דם וזו תאשש את החוסרים שישנם מה שיצריך צריכה של ויטמינים ותוספי תזונה.

עלינו ההורים להקפיד בעיקר בעידן המודרני על תזונה מספקת שכוללת את כל המרכיבים החשובים, אך מעבר לכך כדאי גם להתייעץ עם רופא ולצרוך תוספי תזונה וויטמינים שונים שיחזקו את גופם של הילדים שלנו וישלימו להם את אותם חוסרים.

מערכת עגליס