הטיפים שלנו

חבילת לידה 2020 – מה הכרחי באמת?

אין תגובות מערכת עגליס 24/06/2020

כל הורה לעתיד המצפה לילד מוצף כל העת בהמלצות להצטיידות לקראת הלידה. גם הביקור בחנויות למוצרי תינוקות עשוי להיות מבלבל מאוד; ההורים יכולים למצוא בחנות פריטי חובה בסיסיים, אך גם אין-ספור צעצועים התפתחותיים, מוצרי טיפוח, בגדים, מצעים ואפילו קישוטי קיר לחדר של הילד. אז כיצד בוחרים מבין כל השפע הזה את מה שאתם באמת צריכים לחודשים הראשונים? במדריך הקצר הבא תמצאו את מוצרי הבסיס שכדאי שיהיו בכל חבילת לידה.

כיסא בטיחות

מזל טוב! ילדתם בשעה טובה את הילד המתוק שלכם. כעת, אחרי ה"מנוחה" בבית החולים, מגיע הזמן ללכת הביתה. אך כדי שתוכלו לנסוע עם הקטן שלכם ברכב, עליכם להגיע למחלקת היולדות עם סל-קל תקני המתאים לשימוש במכונית. כאשר אתם בוחרים בסל-קל שימו לב לאופן הקיבוע שלו ברכב, וזכרו – עד גיל חצי שנה מומלץ להושיב את התינוק במושב האחורי כשפניו נגד כיוון הנסיעה.

עגלת תינוק

אם אין ברשותכם רכב, תוכלו לאסוף את התינוק ממחלקת היולדות גם באמצעות עגלת תינוק. בחרו עגלה זו בקפידה, שכן מהר מאוד יתברר לכם שזה הפריט הכי שימושי בכל חבילות לידה שיוצעו לכם. תינוקות בני יומם יש להשכיב בעגלה בתוך "אמבטיה" המתחברת לשלדת העגלה, אך אחרי כשלושה-ארבעה חודשים, ניתן לעבור לטיולון רגיל. על כן, שימו לב כי חנות למוצרי תינוקות מציעה לעיתים קרובות אמבטיות להשכרה, וכך מאפשרות לכם חיסכון משמעותי בכסף.

ריהוט לחדר הילדים

גם אם עוד לא סיימתם לעצב את חדרו של התינוק, מומלץ לוודא שיש לכם פרטי ריהוט בסיסיים לחודשים הראשונים. חבילות לידה כוללת בדרך כלל שני פריטים מרכזיים – שידת החתלה ומיטת תינוק. כאשר אתם בוחרים רהיטים אלו רצוי לשים לב לחומרי הגלם שמהם הם עשויים, ולבדוק גם את רמת הבטיחות ואת נוחות השימוש. שידת החתלה צריכה לאפשר לכם לחתל את התינוק בעמידה, ואילו מיטת התינוק כדאי שתכלול גלגלים ואפשרות להנמיך ולהעלות את המזרן, בהתאם לגילו של הפעוט. אל תשכחו גם לצייד את המיטב במצעים מתאימים!

ביגוד

בכל חנות למוצרי תינוקות תמצאו גם בגדים, וכדאי לוודא שיש לכם מספיק חליפות לחודש הראשון. תינוקות נוטים לפלוט, והבגדים שלהם עלולים להתלכלך לעיתים קרובות. לכן, ודאו שיש לכם לפחות 3 חליפות ליום. בדרך כלל, מכיוון שהראש של התינוקות הוא אזור רגיש, יש לרכוש עבורם חליפות מעטפת המאפשרים הלבשה נוחה ללא צורך להעביר את הבגד מעל הראש. שימו לב שבחודש הראשון שרוולי הבגדים יהיו ארוכים, ויש להעדיף כותנה בלבד, וכמובן – לכבס את הבגדים היטב לפני השימוש הראשון.

הזנה

ההמלצה הכללית לרוב היא להזין את התינוק בחלב אם. עם זאת, לא כל אישה בוחרת להניק, ולא תמיד קיימת אפשרות כזאת. מלבד זאת, האכלת הילד בונה את הקרבה בין ההורה לילד, ולכן כדאי לרכוש לפחות שני בקבוקים שיאפשרו גם לאב להאכיל את ילדו. הבקבוקים צריכים להיות סטריליים, וניתן לעקר אותם במים רותחים, או לרכוש סטריליזטור פשוט לשימוש.

זה הכל? לא ממש… לקראת הלידה חשוב גם לדאוג שיהיו בבית פריטים נוספים כגון אלכוהול רפואי לחיטוי, חיתולים, אבקת כביסה לבגדי תינוקות ומוצצים, ובהמשך גם ניתן לבחור תיק עגלה ומנשא נוח. אך לפחות בתור התחלה – ודאו שהכנתם לתינוק סביבה בטוחה ונעימה.

מערכת עגליס