הטיפים שלנו

חדרי תינוקות בטוחים

אין תגובות מערכת עגליס 09/02/2015

 

 

לידה הינה בין החוויות המרגשות והמשמעותיות ביותר בחייה של כל אישה. אין ספק כי הלידה הינה רבת משמעות עבור שני ההורים ומצריכה אותם לאחריות מרבית. בן רגע הופכים שני אנשים בוגרים לאחראיים לחייו של פעוט אשר אינו מסוגל לדאוג לעצמו בכוחותיו הוא. אין ספק כי בשלב זה ישנה חשיבות לכל צעד ולו הקטן ביותר, אשר ישפיע על חייו של הילד. מרגע זה ועד בגרותו, ההורים הם האחראיים ליצור עבורו את התנאים המקסימליים לתחושות בטחון ושלווה, רוגע ויציבות.

 

בכוחם של ההורים להשפיע על כל חייו של ילדיהם באמצעים הנכונים. תמיכה פיזית בשינה, בישיבה, שכיבה ואכילה, הלבשה בבגדים חמים בחורף ובגדים נושמים בקיץ, יצירת תנאים נוחים בחדר השינה שיאפשרו שינה נכונה ושקטה למשך שעות ארוכות, הענקת המזון הנכון והעשיר לגופו הפעוט של הילד ועוד. אולם לא רק הפן הפיזי הוא האחראי על יצירת תחושת בטחון בחייו של הילד. ליטופים וחיבוקים, אינטימיות ומגע אוהב, מענה בעת שהתינוק בוכה – כל אלו הינם אמצעים הכרחיים ליצירת תחושת בטחון.

 

הכנה לקראת הלידה כוללת בעיקר את הכנת חדר התינוק. חדר התינוק הינו המקום בו יבלה את שנותיו הראשונות, בו יתפתח ויגדל, בו יישן ויבלה את רוב שעות היממה. לפיכך, על חדר השינה של התינוק להיות מגונן ומכיל, אוהב ומעניק את כל הפתרונות הדרושים לו. אלו כוללים מיטה חמה, מצעים איכותיים, בגדים נוחים, רהיטים בטיחותיים ועוד. ערכנו רשימה של כל האלמנטים המשמעותיים עליהם יש להקפיד בבחירת חדר השינה לתינוק.

 

מיטה בטיחותית

 

המיטה הינה המקום החשוב ביותר מבחינות רבות עבור התינוק. תפקידה הוא לתמוך בתינוק פיזית ונפשית ולהעניק לו את כל מה שהוא זקוק לו על מנת להתפתח בצורה בריאה. לשם כך עליה להיות בעלת תו תקן רשמי – ישראלי ואמריקאי כאחת. כמו כן עליה להיות מיטה התומכת בגופו של התינוק ומעניקה לו את ההגנה המלאה מפני מפגעים שונים. אלו יכולים להיות מכות מפינות חדות של המיטה, חלקי עץ עקומים או לא ישרים במיטה, חורים או נקבים מסוכנים דרכם יכול הילד להשחיל את ראשו ולהיתקע ועוד. בדיקה בטיחותית של הלול או המיטה  שנבחרה לילד תבטיח את אמינות המיטה למשך שנים רבות.

 

חלונות בטיחותיים

 

חלונות מהווים אלמנט משמעותי ביותר בחדרו של התינוק. פתחי אוורור מספקים, כניסת אור שמש ואוויר מספק הינם בין האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב חדר התינוק. על מנת להבטיח כי התינוק יגדל באווירה טובה חשוב לוודא כי החלונות מאפשרים כניסה מספקת של אוויר.

 

ארונות אמינים

 

ארונות חדר הילדים יכולים להיות בטיחותיים או הרסניים. במידה ונבחרים ארונות לא בטיחותיים, עלול התינוק לקבל מכה מפינה חדה או מחלק בעייתי בארון. בחירת ארון איכותי מחייבת אחריות אישית של שני ההורים.

 

 

 

מערכת עגליס