הטיפים שלנו

חדרי תינוקות – העיצובים החדשים 2014

אין תגובות מערכת עגליס 29/09/2014

בקרוב מאד, זה יקרה: אתם תהיו הוריו הגאים של תינוק חדש, וההתרגשות כבר בשיאה. אלא שיחד עימה גם ההכנות חייבות להיעשות במלוא המרץ. תכנון של חדר תינוקות נכנס לתמונה בנקודה הזו בדיוק, וזוהי משימה שהיא הכל חוץ מפשוטה. אז איך בדיוק בוחרים כיום חדר תינוקות? כדי לענות על כך, חשוב להזכיר מספר עיצובים ומגמות שנחשבים לפופולאריים במיוחד בשנת 2014.

חשיבותו של צבע

את הסקירה מתחילים עם אחד האלמנטים הבולטים ביותר בחדרי תינוקות באשר הם: הגוון שיאפיין אותם. בכוחו של הצבע ליצור את האווירה האידיאלית, והרגועה ביותר, עבור התינוק, ולכן הבחירה נוטה להיות כיום בגוונים הנחשבים לבהירים ולנעימים במיוחד. את ה"טוויסט" אפשר ליצור באמצעות מספר כתמי צבע בגוון אחר, או בהתבסס על טרנד משמעותי נוסף בעולם עיצוב הפנים כיום – מדבקות קיר.

המטרה: בד נעים

את הנוחות של התינוק בחדר החדש שלו אפשר בהחלט ליצור באמצעות מתן תשומת לב ראויה לחומרי הגלם שירכיבו את האביזרים השונים שבהם. בדים נכנסים לתמונה בנקודה הזו בדיוק, וחדרי תינוקות כיום מבוססים בעיקר עליהם: זאת מכיוון שהם מצליחים להיות רכים, נעימים ולהישמר לאורך זמן (וגם אחרי לא מעט כביסות). הבחירה כיום היא בבדים הנחשבים ל"נושמים" ככל האפשר, מה שמאפשר התמודדות עם תנאי האקלים השוררים בישראל, ומגדיל את הנוחות עוד יותר.

איך אפשר בלי האביזרים?

הלב הפועם של חדרי תינוקות הוא בוודאי האביזרים השונים, שצריכים ללוות את התינוק למשך חודשים ארוכים: החל מהריהוט, דרך השטיחים או הווילונות ועד לצעצועים. הדגש בבחירה צריך להיות על פריטים שימושיים, אך כאלה המצליחים לשלב את זה עם מימד אסתטי לא מבוטל.

אילו דגמים נחשבים לפופולאריים, נכון לנקודת הזמן הנוכחית? ובכן, אפשר להזכיר את שידה ליאור, המגיעה בגווני שמנת או ענתיק, ואשר משתלבת היטב עם מיטה 2090. שילוב מוצלח אחר הוא בין שידה גיא (77 ס"מ מלמין), בגווני לבן, שמנת או ענתיק, לבין מיטה 2050, או כורסת ההנקה "קמפורט". באשר ללולי העץ, פריט אופנתי מאד הוא לול העץ מדגם ארז, תוצרת רהיטי הטל, אשר עשוי מחומר גלם איכותי (עץ אשור מלא), ניתן לקיפול בצורת אקורדיון ונחשב לחסכוני במיוחד במקום. וכמובן שניתן למצוא עוד דוגמאות רבות אחרות.

לכל חדר, יש את האווירה שלו

בנקודה הזו, חשוב להדגיש שלכל משפחה תהיה בוודאי את התפיסה שלה לגבי חדר התינוקות שלה, וזו עשויה לחרוג מכל אותם טרנדים ואופנות: ישנן משפחות המעוניינות בחדר ילדים עדין, למשל, בעוד אחרות בסגנון צבעוני ומאסיבי מעט יותר. הנקודה המרכזית היא שבכל אחד מהמקרים, חדר התינוקות צריך לשלב בצורה הטובה ביותר בין ההיבט האסתטי לפרקטי שלו, מה שיוצר שלם הגדול מסך החלקים שלו. ואגב, את הרהיטים והפריטים השונים אפשר גם לחדש, באופן הפשוט במיוחד (למשל, באמצעות צביעה), מה שמאפשר לרענן את החדר כאשר רואים לנכון.

 

 

מערכת עגליס