הטיפים שלנו

חדרי תינוקות סתיו/חורף 2014

אין תגובות מערכת עגליס 22/10/2014

כמו בכל שנה, הסתיו והחורף מגיעים בהפתעה, כאשר לפתע השמיים סגריריים יותר, וטפטוף ראשוני ובתולי של גשם מלטף את העולם שסביבנו. בליווי הצלילים של הטפטוף העדין נולדים   בעונות אלו תינוקות רבים בישראל, ועימם מערך התמיכה בתינוקות ובהורים, עם מגוון עיצובים ופתרונות מודרניים חכמים לעיצוב המרחב החדש בבית.

חדרי תינוקות הם מרחב ייחודי, ואולי החדר עליו משקיעים את כמות המחשבה והתכנון הגדולים ביותר בבית. כל הורה רוצה את הטוב ביותר בשביל הילד שלו, והמגוון הרחב בצורה מפתיעה מאפשר לכל אחד ואחת למצוא את המענה המתאים ביותר לטעם ולצרכים שלהם, הן מבחינת מין התינוק, הגיל, גודל החדר, הטעם האסתטי, וכיו"ב.

לפניכם סקירה קצרה של דגשים החשובים לתכנון חדרי תינוקות, כדי שגם לתינוק שלכם יהיה רק את הטוב ביותר.

חשיבות עליונה לנוחות מרבית

בעיצוב של חדר תינוקות ישנם מספר אלמנטים חשובים, אך ללא ספק החשוב מכולם הוא הנוחות הגבוהה. בחודשים הראשונים לחייו, התינוק שלכם יבלה את רוב שעותיו בשינה או באכילה, והתנועה המוגבלת שלו תלויה אך ורק בכם, הוריו. מהוצאה והכנסה למיטה, דרך החלפת החיתולים, ועד להאכלה, כל ספקטרום העשייה שלנו בחודשים אלו צריך להיות בנוחות מרבית.

מסיבה זו עיצוב חדר התינוק שלכם צריך להתאים בעיקר לצרכים שלכם, או מוטב לומר לצרכים המשותפים שלכם, כהורים ותינוק גם יחד, בכדי לאפשר ביצוע פעולות הכרחיות אלו בצורה הנעימה ביותר לכולם.

בחרו כורסת הנקה והאכלה נוחות בזויות המאפשר ישיבה נוחה מאוד, עם תמיכה לגב ולזרועות. הבחירה במיטת החתלה הנוחה לאם ולאב היא לעיתים מאתגרת, בגלל הפרשי הגובה הממוצע, ובכל זאת, מוטב לזהות מי ההורה שמחליף חיתולים באופן תדיר יותר, ולרכוש מיטת החתלה בגובה המתאים, לשמירה על בריאות הגב שלכם.

כל פריט עיצוב שאתם בוחרים צריך לתמוך בבריאות שלכם דרך ארגונומיה חכמה, בכדי לאפשר לכם לשמר כוחות ולטפל בצורה הטובה ביותר בתינוק.

הבחירה של החורף – עיצוב לעונה הקרה

מעבר לרמת הנוחות החשובה, ישנם מספר אלמנטים שמוטב לזכור כשניגשים לעיצוב חדר תינוקות לחורף, כשהראשון הוא כמובן הקור. מיקום מיטת התינוק הוא אלמנט מפתח, ומוטב להניח את המיטה בסמוך לקיר פנימי, תוך התרחקות מהחלון והקירות החיצוניים. בצורה זו התינוק שלכם יימנע מחשיפה לקור במהלך השינה ובמהלך השהות במיטה.

העריסה המועדפת בחורף היא עריסת עץ, וניתן להשכיר עריסת עץ מתקפלת ודקורטיבית לחודשי החורף הקצרים, ולאחר מכן לרכוש עריסה קלה יותר לחודשי הקיץ הרבים של ישראל.

הטרנד של החורף בעיצוב חדרי תינוקות מביא עימו שידות עם מגירות רחבות במיוחד כמו דגם גולן של עגליס, המציע לכם שידה בציפוי מלמין לבן צחור או בצבע שמנת נעים, ברוחב של 110 ס"מ. בצורה זו ניתן למקם בצורה נוחה את בגדי החורף העבים והגדולים יותר, לנגישות גבוהה ונוחות מרבית.

 

 

מערכת עגליס