הטיפים שלנו

חורף 2020 – איך מומלץ להגן על הילדים?

אין תגובות מערכת עגליס 25/12/2019

החורף הישראלי אינו נחשב לקשה במיוחד. פה ושם יורד גשם, מדי פעם מתחוללת סופה, ובשיא העונה שורר לעיתים כפור עז שחולף מהר יחסית. אך למרות החורף המתון, אנחנו בכל זאת מוצאים את עצמנו מופתעים בכל שנה מחדש. כך, לעיתים קרובות החורף "תופס" אותנו לא מוכנים, ובמצב זה הנפגעים העיקריים עלולים להיות הילדים שלנו. לכן, רגע לפני שהחורף מעלה הילוך, ודאו שאתם מוכנים לעונה הקרה ושימו לב לדברים הבאים.

מכינים את הבית

החורף מתקרב, והדבר הראשון שחשוב שתעשו הוא להכין את הבית שלכם. בסופו של דבר, נעים מאוד להתחפר מתחת לפוך ולשמוע את הגשם בחוץ, אבל כשהגשם הזה נכנס הביתה, זה פחות נחמד.

חושבים שאתם מוכנים? הנה שאלון קצר:

  • איטום: האם גג הבית שלכם אטום? אם אתם לא זוכרים מתי לאחרונה ביצעתם איטום, ייתכן כי הגיע הזמן לבדוק את הנושא.
  • חימום ומיזוג: ילדים רכים רגישים לשינויי טמפרטורות. לכן, נקו את המסננים של מערכת המיזוג, וודאו שהיא פועלת כשורה.
  • בטיחות: מכשירי חימום חשמליים עלולים להיות מסוכנים. ודאו כי המכשירים שברשותכם נמצאים במצב תקין.
  • מטפה: גם בחורף תיתכן סכנת שריפה, בייחוד אם בבית יש ברשותכם תנורים. בשל כך, מומלץ להחזיק בבית מטפה כיבוי אש, ליתר ביטחון.

שומרים היטב מחוץ לבית

החורף מביא עימו גשמי ברכה, אך הללו לא תמיד מעוררים שמחה רבה בקרב הורים לתינוקות ולפעוטות.

לא תמיד קל להתנייד עם עגלות תאומים -או בשמם המוכר עגלות אחים -בזמן שבחוץ מטפטף עלינו גשם. רק תנסו ללכת ברחוב כשאתם מחזיקים עגלת תינוק ביד אחת ומשתדלים איכשהו לכסות את העגלה באמצעות המטרייה שאתם מחזיקים ביד השנייה. ועוד לא אמרנו מילה על הגשם שלא מפסיק לרדת עליכם בזמן שאתם ממלאים את חובתכם ההורית להגן על הילדים. אך אל דאגה! חנויות למוצרי תינוקות מציעות היום מגן מפני גשם וכיסויים שונים לעגלות שיאפשרו לשמור על הקטנים יבשים ומוגנים. אם תרצו, תוכלו גם לבחור שמיכה רכה ומפנקת או כיסוי לעגלה שיחמם את הילדים.

מחזקים את מערכת החיסון

לגוף שלנו יש יכולת מדהימה להגן על עצמו. לאורך החיים שלנו, אנחנו "נפגשים" עם חיידקים ווירוסים, והגוף שלנו לומד להכיר אותם ומפתח כנגדם חיסון. אך תינוקות רכים שאך זה נולדו חסרים את אותה שכבת הגנה קריטית. בחודשי חייהם הראשונים, תינוקות יונקים עוד עשויים לזכות בהגנתה של מערכת החיסון של האם, אך לאחר הגמילה הם נאלצים לפתח את מערכת החיסון העצמאית שלהם. עם זאת, לשמחתנו הרפואה המערבית מאפשרת לנו לחסן את הילדים שלנו מפני מחלות קשות העלולות לגרום לסבל ולנזק בלתי הפיך. לכן, לקראת העונה הקרה, מומלץ מאוד לוודא כי ילדיכם אכן מחוסן ומוגן ככל הניתן. זאת גם ההזדמנות לבקר את רופא הילדים, לערוך בדיקות שגרתיות ולוודא כי הילד אינו סובל מחוסרים תזונתיים העלולים לפגוע בו או במערכת החיסונית של הגוף.

מערכת עגליס