הטיפים שלנו

חיסכון בהשכרת אמבטיה לעגלת תינוק

אין תגובות מערכת עגליס 09/06/2014

 

כל הורה עוקב, בהתרגשות רבה, אחר ההתפתחות של התינוק שלו. אחד השלבים המהותיים בתהליך הזה מתרחש לאחר כשלושה או ארבעה חודשים: התינוק, כאשר יושב בתוך העגלה, מתחיל "לחקור" את הסביבה המקיפה אותו. מבחינה מעשית, זהו השלב שבו הורים רבים מבינים שעליהם לעבור מעגלת התינוק הראשונית לטיולון.

צעד שכזה מכניס לתמונה סוגיה כלכלית חשובה: אותה אמבטיה לעגלת תינוק – סל שכיבה, למעשה –  שרכישתה מוערכת בלמעלה מאלף שקלים, פתאום לא נדרשת, ולכן רכישתה הופכת לכדאית הרבה פחות. החדשות הטובות הן שיש בנמצא פיתרון, וקוראים לו השכרת אמבטיה לעגלת תינוק.

קווים לדמותה של האמבטיה

אמבטיה, בניגוד למה שניתן להסיק משמה, אינה מיועדת כלל וכלל לרחצה של התינוק – בשביל זה, מיותר אולי לציין, עומדות הגיגיות המסורתיות. האמבטיה למעשה היא סל שכיבה, או אפילו מיטה ניידת עבור התינוקות. היא עוטפת את התינוק כולו, ומאפשרת לו מנוחה מלאה ונוחה במיוחד, לפחות עד הרגע בו צריך למצוא לו כבר פיתרון אחר.

נקודה חשובה נוספת, שתאפשר להבין בהמשך מדוע ההשכרה הופכת כמעט לכורח המציאות, היא שאמבטיות לתינוקות, בייחוד אלה להן אחראית היצרנית המובילה בעולם, בייבי ג'וגר, מגיעות עם תג מחיר גבוה במיוחד: בחלק מהמקרים, המחיר דומה לזה של העגלה עצמה, או אפילו עולה עליו. תנאים אלה הם אידיאליים להשכרת האמבטיה, כפי שנראה מיד.

כך זה מתבצע

העיקרון הבסיסי של השכרת אמבטיה לעגלת תינוק פשוט במיוחד: ההורים מזמינים מחברה הפועלת בתחום מוצרי התינוקות עגלה, על פי תאריך הלידה המשוער, ומשלמים עליה על בסיס חודשי (סכום של כמאה שקלים, לרוב). לאחר שהתינוק כבר לא זקוק לאמבטיה – וכאמור, לרוב זה יקרה לאחר מספר חודשים – הם משיבים אותה לחברה. מכאן, שניתן לחסוך מאות רבות של שקלים, ביחס לאופציה של אפשרות הרכישה, ואף למנוע מהצורך למצוא פיתרון אחסון לאמבטיה, שמצטיינת גם במימדים גדולים.

ברוב המקרים, השכרת עגלת התינוק תתייחס לאחד הדגמים של בייבי ג'וגר, הלא היא העגלה הנמכרת ביותר בעולם. בהתאם לכך, האמבטיה מתאימה גם לדגמים השונים של בייבי ג'וגר, לרבות סיטי מיני שלושה גלגלים, סיטי מיני ארבעה גלגלים, GT, קלאסיק ועלית. חשוב להדגיש שהשכרת אמבטיות בכלל, ואמבטיות בייבי ג'וגר בפרט, מתבצעת לרוב רק לאחר שהחברה המשכירה מנקה את המוצרים באופן יסודי, מה שמבטיח שהם יעברו ללקוחות "כמו חדשים". כמו כן, האמבטיות מגיעות בכל המקרים עם כל המתאמים הנדרשים לצורך חיבורם לעגלת התינוק, מה שמונע רכישה של אלה.

נקודה חשובה נוספת היא שעל מנת להבטיח שמירה על מצבן של העגלות משך כל תקופת ההשכרה שלהן, יש חברות הדורשות, ובצדק גמור מבחינתן, מתן צ'ק ביטחון מצידם של ההורים. תנאי משמעותי אחר הוא ההתחייבות להשכיר את העגלה לשלושה חודשים לפחות, הזמן המינימלי בו היא תידרש בדרך כלל.

מערכת עגליס