הטיפים שלנו

טיולון – במה הוא שונה מעגלת תינוק ולמה כדאי לרכוש טיולון

אין תגובות מערכת עגליס 18/07/2013

 

עולם מוצרי התינוקות הוא כה רחב עד כי בקלות אפשר להתבלבל מכל המונחים והמושגים הקשורים אליו. אמבטיה, קיפול מטריה, משתלבות, מורכבות ועוד, הם רק חלק מהמושגים המאפיינים עגלות של תינוקות. הורים, במיוחד לילד ראשון, לא תמיד מבינים את ההבדלים והניואנסים הקטנים המאפיינים כל מוצר ומה עדיף לקנות?

מעגלים פינות

עגלת תינוק משמשת אותו לשהייה מחוץ לבית. בחודשי חייו הראשונים יש להשכיב את התינוק שכיבה מלאה. לצורך כך מורכבת מעין עריסה על שלד העגלה. עריסה זו לא ניתנת לקיפול ולתזוזה ואף שומרת על התינוק מפני רוחות המגיעות מבחוץ. עגלת תינוק זו נקראת גם עגלת אמבטיה, בשל צורתה.

טיולון הוא עגלה שבה מתאפשרים כמה מצבי ישיבה ועד שכיבה, כמעט מוחלטת. הוא משמש את התינוק בסביבות גיל ששה חודשים. בהתאם לגילו ויכולותיו של התינוק, ניתן לכוון את הטיולון, כך שהתינוק יוכל להיות גם במצב ישיבה. הטיולון אינו מתפרק, בניגוד לאמבטיה, אותה ניתן לשלוף משלד העגלה. הוא מתקפל ביחידה אחת והוא קל משקל, ביחס לעגלת אמבטיה או עגלות תינוק אחרות. הוא פרקטי וגם מחירו זול יותר מעגלות תינוק. בחלק מהטיולונים ניתן להרכיב אותם, כך פני התינוק יהיו מול ההורה שדוחף אותם. ישנם טיולונים עם אופציה אחת בלבד והם פונים כלפי חוץ. אם יש חשיבות לנושא, וודאו בחנות את האפשרויות הקיימות.

מטיילים בנוחות

בטיולון אין מצב שכיבה של מאה ושמונים מעלות. מה שהוא כן מאפשר הוא מצב של כמעט שכיבה ומצבי ישיבה שונים שיכולים להגיע גם עד לזוויות של כ- 175 מעלות. תינוקות בני מספר חודשים כבר אוהבים לשבת ולהביט על העולם המעניין שסביבם, ואת זאת מספק הטיולון בקלות, גם עם זווית הראייה שלו, שהיא רחבה יותר מאשר זו הקיימת בעגלות תינוק.

בחנויות תמצאו גם עגלות תינוק משולבות. הכוונה היא לעגלה שמכילה בתוכה את האופציה לאמבטיה ובהמשך הופכת לטיולון. עגלות אלו הן יקרות יותר וכבדות יותר מאשר טיולון. הן גם מעט יותר מסורבלות ותופסות מקום רב יותר בתא המטען.

החלטות ברומו של עולם

הורים רבים, בעיקר לילד שהוא שני או שלישי, בוחרים בטיולון שישמש את התינוק מרגע היוולדו. למרות שהטיולון לא מאפשר שכיבה מוחלטת, הסברה היום היא כי אין כל צורך בכך ואין מניעה אם ראשו של התינוק יהיה מוגבה מעט. הורים לתינוקות חדשים שעדיין חוששים ומעדיפים שכיבה מוחלטת של התינוק, יבחרו בעגלת אמבטיה לתקופה הראשונה.

ההמלצה היא להשכיר עגלת תינוק, אמבטיה, שתשמש אותו בחודשים הראשונים לחייו. בהמשך מומלץ לרכוש טיולון שישמש את התינוק עד לרגע בו לא יהיה יותר כל צורך בעגלה והתינוק, או הפעוט, יתנהל כבר בכוחות עצמו.

 

מערכת עגליס