הטיפים שלנו

טיפים – חובה לשבוע הראשון שלך עם תינוק

אין תגובות מערכת עגליס 13/07/2015

 

חיכית לו במשך תשעה חודשים וציפית בכיליון עיניים לראות את פניו, להביט לתוך עיניו ולקרוא לו בפעם הראשונה בשמו. במציאות אמהות רבות מעידות על קושי רב בשבוע הראשון שבו הכול נראה ומרגיש בלתי מוכר. על מנת להרגיש בנוח, לדעת כיצד לטפל נכון בתינוק ולהבין מהם צרכיו, צריך להכיר אותו, לפתח אינטואיציה אימהית ולרכוש ביטחון, דברים שאינם קוראים ביום אחד ובטח שלא בשבוע הראשון. מה חשוב לעשות ולא לעשות בשבוע הראשון, אילו מוצרים לתינוק חובה שיהיו בבית כבר מהיום הראשון וכיצד להבטיח את הסביבה הנעימה ביותר עבורו, את המידע על כך תקבלי מרשימת הטיפים שלפנייך.

רחצה וטיפוח

המקלחת הראשונה צריכה להיות נעימה, בסביבה רגועה כשטמפרטורת המים היא 37 מעלות והטמפרטורה בחדר האמבטיה היא 25 מעלות. כבר ברחיצה הראשונה אפשר לרחוץ את כולו כולל חפיפת ראש וגדם חבל התבור תוך כדי שמקפידים על כך שהראש שלו מוטה לאחור. את הניגוב של המים בסיום הרחצה יש לעשות בצורת הספגה, גם בין הקפלים ותוך כדי ווידוי כי גדם התבור יבש לחלוטין. לא מומלץ להוסיף בשבוע הראשון שמן אמבט על מנת למנוע החלקה ואסור לחלוטין להשאיר את התינוק בתוך האמבטיה ללא השגחה ולו לשנייה אחת.

טמפרטורות ובטיחות

כשהוא בתוך הרחם התינוק עטוף במי השפיר החמימים. על מנת לעשות את ההתאקלמות שלו בעולם שבחוץ לנעימה יותר, כדאי לשמור על טמפרטורת החדר שלו על 24-25 מעלות כל הזמן. על מנת להבטיח את ביטחונו, אין להשאיר תינוק ללא השגחה כשהוא על משטח ההחתלה או בכל מקום אחר שהוא גבוהה וללא דפנות תמיכה. במהלך המקלחת, מוצרים לתינוק שמיועדים לרחצה צריכים להיות נגישים על מנת שתשומת הלב תתרכז בתינוק.

ההלבשה הנכונה

מאותה הסיבה שבגללה מומלץ לשמור על טמפרטורת החדר תמיד על 24-25 מעלות, יש לשמור על חום גופו של התינוק שמערכת הוויסות של העור שלו עדיין לא הותאמה לסביבה שמחוץ לרחם. במידה ומדובר על קיץ, יש להלבישו בשתי שכבות ביגוד מכותנה הכוללות חולצה עם שרוול ארוך ומכנסיים עם רגליות. לתינוקות שנולדים מתחת למשקל 2.5 קילו מומלץ גם להוסיף כובע כותנה. בחורף יש להוסיף שכבת בגדים נוספת, עבה יותר וגם שמיכה וגרביים מעל המכנסיים עם רגליות. זכרו, עורו רגיש יותר למעברי החום והוא חש בצורה שונה את החום ואת הקור.

מוצרים לתינוק שהם חובה בשבוע הראשון

רשימה של מוצרים לתינוק שכדאי להכין מראש כוללת את כל האביזרים הדרושים לטיפוח האכלה רחצה ושינה. לשם כך יש להצטייד בסבון תינוקות ובכמה בקבוקים המתאימים לשלב הראשון, בסטריליזטור למיקרוגל, במתקן לייבוש ובמוצץ. כדאי שיהיו בבית גם כמה חיתולי פלנל וטטרה וגם חבילת טיטולי ניו בורן, מגוונים לחים, משטח החתלה נוח ומאובזר ומצעים שמיועדים לעריסה.

 

מערכת עגליס