הטיפים שלנו

טיפים חשובים להורים לתאומים

אין תגובות מערכת עגליס 11/10/2013

אם ילדים זה שמחה, הרי שהורים לתאומים זוכים לשמחה כפולה. עם זאת יש יש גם צד נוסף למטבע. עם שמחה כפולה, הרבה מאוד דברים אחרים צריכים להגיע במנות כפולות – כפליים בגדים, כפליים רהיטים, עגלה לתאומים (עגלה כפולה). מעבר להוצאות הכספיות (שלרוב הן פחות מכפולות, למרבה המזל) צריך להקדיש לתאומים יותר תשומת לב מאשר לילד אחד, צריך לדאוג שאף אחד מהם לא יחוש מקופח, שכל אחד מהם יחוש אהוב במידה שווה. במקביל, יש לזכור שלמרות הטרחה והעומס, והרצון להקדיש ולהשקיע, גם הורים לתאומים הם קודם כל בני אדם עם צרכים ורצונות. חשוב מאוד להתנהל בצורה שתתיר זמן פנוי לאם ולאב, יחד ולבד. דבר זה יסייע במילוי המצברים שמתרוקנים במהירות כפולה.

לדעת להתקדם בשניים

אחד הדברים שחשוב להורים טריים לתאומים לזכור הוא שהמיומנות להתקדם בשניים לא תמיד קלה, אך היא חיונית. להתקדמות בשניים יש כמה מאפיינים:

  • פעילויות משותפות – לצד קיום פעילויות משותפות, שבהם משתתפים שני הילדים כגון משחקים, הקשבה לסיפורים או הליכה לגינת המשחקים, חשוב לקיים מעת לעת פעילויות ביחידות. אמנם במקרה של תאומים יש מקרים שלשניים יש טעמים דומים, אבל כל ילד הוא עולם מלא. לכל אחד יש תכונות שונות וכל אחד חשוב לפעמים להרגיש שהוא לא רק אחד מתוך שניים.
  • שניים זה ביחד – כדי להקל על החיים בזמן ששני התאומים נמצאים ביחד, חשוב להשתמש באביזרים מיוחדים לתאומים. דוגמא טובה לכך ניתן למצוא בעגלות תאומים. שימוש בעגלות תאומים/אחים מאפשר גם להורה אחד לקחת את הקטנים לטיול או לסידורים בקלות ובנוחות.
  • הנחת כמות – תמיד כדאי לרכוש מוצרים לתינוק באריזות גדולות שכן כך ניתן לחסוך בהוצאות השוטפות. בנקודה זו חשוב לזכור שגם כאן אסור להגזים. מוצרים שונים הינם בעלי תוקף מוגבל ועל כן אין טעם לרכוש יותר מדי. מוצרי מזון ותרופות הם דוגמא טובה לכך.

לדעת לנהל זמן

אחד הטיפים החשובים ביותר עבור הורים לתאומים הוא הצורך בניהול זמן. מכיוון שכולנו חיים בתקופה עמוסה, וגידול ילד אחד הוא מסובך דיו, הרי שכאשר מדובר בשניים – ללא ניהול זמן עלולות להיווצר בעיות לא פשוטות. מרבית ההורים בימינו עובדים ולחלקם גם עיסוקים נוספים שנחשבים לזוללי זמן. על מנת להקדיש לילדים זמן איכותי, להספיק לעבוד, לדאוג לסידורים, לנקות את הבית, לא להזניח את הזוגיות ולהספיק לבלות מדי פעם, ניהול זמן יצליח לאפשר להספיק יותר.

לדעת שהם שונים 

הטיפ האחרון להיום סובב בעיקר סביב התחושה של הורים רבים שתאומים (בייחוד אלה הזהים), הולכים תמיד ביחד. למעשה, למרות שפעמים רבות יש לתאומים תכונות דומות, ודמיון חזותי מדהים, והעדפות דומות, וכישורים דומים, הרי שלא תמיד הדבר נכון כל כך כאשר מכירים את הילדים לעומק. גם הורים שנהנים להלביש את הילדים בבגדים זהים צריכים לזכור שכל ילד הוא אינדיבידואל בפני עצמו וחשוב לתת לו להבין שמותר לו להיות שונה, ולפעמים זה אפילו חשוב.

מערכת עגליס