הטיפים שלנו

טיפים לקניית מנשאים

אין תגובות מערכת עגליס 17/05/2018

לידתו של תינוק חדש היא תמיד מרגשת עבור בני המשפחה, אך גם עבור התינוק. אחרי שהתרגל לסביבה הבטוחה והיציבה של הרחם, התינוק נדרש לספוג גירויים רבים ומגוונים מן הסביבה, ותפקידם של ההורים הוא להקל את המעבר הזה ככל האפשר. עבור תינוקות רבים, מנשא משמעותו קרבה מחודשת לאם ומפגש ראשוני עם שאר בני המשפחה. המנשא יכול לסייע להרגיע את הילד וליצור עבורו סביבה שבה ירגיש בטוח. אך המנשא אמור להיות נוח ומתאים גם להורים, והמאמר הבא נועד לסייע להורים לבחור במנשא הנכון עבורם.

לשם מה יש צורך במנשא

כפי שנאמר לעיל, מנשא לתינוק מסייע כמובן בביסוס הקשר הפיזי בין התינוק לבין הוריו, אך מלבד תפקיד חשוב זה, למנשא יש יתרונות רבים נוספים. כל הורה טרי יגלה במהרה כי כל תינוק, במיוחד תינוק שאך זה נולד, אוהב שמחזיקים אותו. זה נפלא עבור התינוק, אך לעתים מדובר במטלה לא פשוטה עבור ההורה שנאלץ לשאת את התינוק על ידיו כל העת. אך אם בוחרים במנשא הנכון, ניתן לבצע חלוקה טובה ומאוזנת יותר של המשקל, ולהקל על ההורה. מנשא הוא גם מצרך נדרש במיוחד כאשר ההורה נאלץ לבצע מספר משימות במקביל וכאשר ישנם אחים נוספים שדורשים אף הם את תשומת ליבו של ההורה. לצד הנוחות והניידות המוגברת, קיים יתרון נוסף, חשוב לא פחות; המנשא מאפשר לילד לבחון את הסביבה מזווית ראייה חדשה וליצור קשר עין עם הסביבה שלו בקלות. בחודשי חייו הראשונים של היילוד המנשא עשוי אף להקל את תסמיני העיכול, וההורה יגלה כי בתנוחה זו התינוק גם נרגע בקלות רבה יותר.

נקודות שיש לקחת בחשבון

נכון, מנשאים עשויים להיות פתרון מושלם שבאמצעותו ניתן להרגיע את התינוק במהירות ובקלות, אך  לעתים מדובר במעמסה, וככל שהילד גדל, העומס הזה עולה. במצבים שבהם ההורה חש כי המנשא כבר מקשה עליו יתר על המידה, יש להעדיף עגלות לתינוק, ולבחור בדגם המתאים לגילו של הילד ולצורכי המשפחה. בכל מקרה, כל עוד עושים שימוש במנשא כדאי לשים לב להוראות הבטיחות המוגדרות בעלון לצרכן. חשוב במיוחד לשים לב כי המנשא מותאם למשקלו את התינוק; ישנם מנשאים שאותם יש להתאים בהתאם לגודלו של הילד, וללא התאמה זו המנשא לא ישרת את ההורים ואת התינוק כראוי. יש לשים לב גם כי המנשא מונח באופן ראוי על הגוף וכי הוא מאובטח במקומות הנדרשים. אי הקפדה על הוראות אלו עלולה לסכן את התינוק, ועל כן, יש לוודא כי כל הוראות השימוש ברורות ומובנות היטב.

כיצד בוחרים במנשא הנכון

הבחירה במנשא המתאים היא עניין אישי, אך לרוב ישנם דגשים החוזרים אל עצמם בעת הרכישה. ראשית, יש לבחון את נוחות המנשא עבור התינוק; הורים שלא רכשו מנשא טרם הלידה יכולים להגיע עם התינוק לחנות ולבדוק כי הדגם הנבחר אכן נוח לו. יש לבדוק האם התינוק נכנס למנשא ויוצא ממנו בקלות, וכי התאמת המנשא לגודל התינוק היא נוחה להורים. חשוב גם שהמנשא יהיה נוח עבור ההורים עצמם, ויעניק לגב שלהם תמיכה ראויה. ההורה צריך גם לוודא כי לבישת המנשא ופשיטתו נוחה לו. בחנויות ניתן למצוא דגמים רבים: מנשאים סטנדרטיים המיוצרים במדינות המערב ומנשאי כריכה העשויים בד מלופף. כדי לדעת איזה סוג הוא המתאים עבור ההורה, עליו להגיע לחנות, לקבל ייעוץ ולהתנסות בדגמים השונים. שיהיה במזל!

 

מערכת עגליס