הטיפים שלנו

טיפים לקניית עגלת אחים

אין תגובות מערכת עגליס 24/05/2018

כשמתכוננים לקבל את פניו של תינוק חדש ורוכשים חבילת לידה, אחד הדברים הראשונים המעסיקים כל הורה הוא איזו עגלה מומלץ לקנות. בחירת העגלה מושפעת מקריטריונים רבים, כגון סוג הדגם, אופן קיפול העגלה ונוחות הידיות, אך הבחירה הופכת למורכבת עוד יותר כשמדובר בעגלה שתשרת לא ילד אחד, אלא שניים. עגלה מסוג זה צריכה לתמוך כראוי בילדים, אך עליה להיות גם פרקטית ונוחה לשימוש ההורים. על רכישת עגלת אחים – במאמר הבא.  

כשהפעוט הופך לאח גדול

עוד לפני שדנים בסוג העגלה שיש לבחור ובדגם הרצוי, יש להתייחס לעניין חשוב לא פחות – האח הגדול. למעט מקרים שבהם מדובר בלידת תאומים, במרבית המקרים הילד הבוגר נאלץ להסתגל למצב החדש, ולוותר על העגלה שעד לא מזמן הייתה שלו בלבד. שינוי זה במעמד הוא אומנם לא פשוט, אך לרשות ההורים עומדים אמצעים שונים שיסייעו להם להתמודד עימו. אמצעי מוכר הנהנה ממידת הצלחה מסוימת היא שיווק השינוי החדש כשדרוג. ההורים יכולים להדגיש בפני הילד שכעת יהיה לו תפקיד מרכזי וחשוב במשפחה; אך אין לשכוח כי תפקיד שיש אחריות גדולה בצידו לא תמיד מהווה תמריץ מספק עבור ילדים, ועל כן במידת האפשר מומלץ להדגים את הדברים בפני הילד. כך למשל, הילד יכול להצטרף להורים בעת רכישת העגלה, ויש לאפשר לו להביע את דעתו, ואף לנסות את העגלות השונות, במיוחד אם שוקלים רכישת עגלת אחים. עגלה מסוג זה אף עשויה לקרב בין שני האחים, ולאפשר להם להכיר זה את זה ולשחק זה עם זה.

קודם כל נוחות

כשבוחרים עגלת אחים או עגלת תאומים, אחד הקריטריונים החשובים ביותר הוא הנוחות. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של דגמים, והבחירה ביניהם צריכה להיעשות בהתאם לכמה שיקולים. ראשית, יש לקחת בחשבון את הפרש הגילאים של הילדים, ולנסות למצוא עגלה המתאימה לשניהם. עניין נוסף שיש להתחשב בו הוא אופן הישיבה בעגלה; האם תרצו שהילדים ישבו זה מול זה או ששניהם יפנו קדימה כך שתוכלו לראות אותם? לשני המצבים יתרונות וחסרונות ובסופו של דבר הבחירה תיעשה על פי ההעדפה האישית. בחירת דגם העגלה תלויה כמובן גם במידת הנוחות של ההורים. אין מדובר רק בנוחות השימוש או בנוחות ההחזקה בידיות, אלא גם בנוחות של קיפול העגלה. מומלץ לבחור בדגם שאותן ההורים מסוגלים לקפל בתא המטען של הרכב בקלות ובמהירות.

בטיחותיות ויצירתיות

הורים רבים נעזרים בעגלה אחת בלבד גם כאשר ישנו יותר מילד אחד. כאשר הילד בוגר דיו כדי ללכת בכוחות עצמו, הרי אין כל בעיה; אך כאשר מדובר בילד שהוא בעצמו עודנו פעוט, יש צורך בפתרון הולם. ישנם מקרים שבהם ההורים מושיבים את הפעוט על ידית העגלה (בלתי ברירה), אך במקרים אלו ייתכן כי העגלה לא תוכל לתמוך במשקל הילדים, והיא עלולה חלילה להתהפך. על כן, מומלץ לבחון את הדגמים שונים של עגלות אחים; בחנויות ניתן למצוא עגלות רבות ההופכות בקלות יחסית לשני טיולונים מחוברים, המאפשרים התניידות נוחה וקלה. מי שמעוניין, יכול להיעזר בשלל פתרונות יצירתיים אחרים כגון "טמרפיסט" המתחבר לעגלה ושעליו יכול האח הגדול לעמוד או לשבת.

עגלת אחים עשויה לשמש את המשפחה לשנים רבות. לכן, על מנת לקבל החלטה מושכלת ולרכוש את העגלה העונה על צורכי ההורים והילדים, מומלץ להגיע לחנות, להתייעץ עם אנשי המקצוע ולנסות את הדגמים. שיהיה במזל!

 

 

מערכת עגליס