הטיפים שלנו

טיפים לקניית תיקי החתלה

אין תגובות מערכת עגליס 07/02/2013

כאשר אנחנו הופכים להורים, אנחנו מתוודעים לעולם שלם של חפצים וציוד שלא הכרנו קודם לכן. תיקי החתלה הם מסוג המוצרים שהופכים לחובה כאשר אתם הופכים להורים.

כל תינוק או פעוט מחייב החזקה של ציוד רב. מדובר בין היתר על צעצועים, נשכנים, בקבוקים, חיתולים ועוד. כל מי שינסה להכניס את כל הציוד הזה בתיק גב רגיל שאינו מותאם לנשיאת הפריטים האלו, ייתקל בבעיה רצינית. תיקי החתלה נועדו מלכתחילה לאפשר להורים לשאת את כל הציוד הזה על גבם בתיק אחד ייעודי. הכנו עבורכם מדריך קצר לרכישה.

התאמה עבור הצרכים שלכם

הדבר החשוב ביותר הוא להחליט מראש מה אתם רוצים שהתיקים יכילו. ישנם דגמים רבים של תיקים, כאשר כל אחד מהם מסוגל להכיל באופן ייעודי פריטים אחרים. כמובן שהם לנצח יכילו מקום ייעודי עבור חיתולים מן הסתם, אבל חלקם יכללו גם מקום עבור מגבונים, מוצצים, סינרים, מזון וכיו"ב. חלק מהתיקים אף מכילים משטח מובנה שנפתח בעת הצורך ומשמש להחתלה. הכל בהתאם לצורך האישי שלכם. כמו כן תיקים רבים מגיעים עם כיסים מובנים לטלפונים הניידים, לארנקים, מפתחות ועוד. החליטו מראש כמה ציוד אתם רוצים לסחוב כאשר אתם עוזבים את הבית וכך תוכלו להתמקד בבחירה.

עגלה, יד או גב?

ישנן מספר תצורות שהתיקים מגיעים בהן. ישנם תיקים שמיועדים לנשיאה על הגב, תיקים אלו מצוינים עבור טיולים בחיק הטבע או יציאות קצרות אל מחוץ לבית. כך ניתן לשים את כל הציוד הרלוונטי בתיק אחד ולשמור על הידיים פנויות. אפשרות אחרת היא תיק החתלה מסוג תיקי עגלה – שמותאמים לחיבור לעגלת התינוק. תיקים רבים הם מודולריים או רב שימושיים, כלומר כאלו שניתן לחבר לעגלה, לשאת ביד או על הגב בהתאם לצרכים בזמן המסוים בו עושים בהם שימוש. במידה ובחרתם תיק עגלה, דאגו לוודא מראש כי הוא מתאים לעגלה שברשותכם.

מה יש לבדוק לפני הרכישה?

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבדוק לפני שרוכשים תיקי החתלה היא האפשרות לכבס ולנקות את התיק. תיקים אלו מטבעם נוטים להתלכלך וחשוב מאוד שהניקיון יהיה פשוט ושהתיק יהיה עשוי מחומר שלא צובר כתמים או סופג רטיבות. העמידות של התיק בפני כביסה במכונה תבטיח לכם אפשרות ניקיון פשוטה. כמו כן דאגו לכך שהנוחות בנשיאה תהיה מקסימאלית. עליכם למדוד את התיק לפני הרכישה כדי להימנע מהפתעות לא נעימות אחריה.

תיק גן

דור חדש של תיקי החתלה הוא תיקי גן שהילד יכול לשאת על גבו כאשר הוא הולך לגן. בתיקים אלו יש ציוד שישמש את התינוק או הפעוט כאשר הוא בגנון או אצל המטפלת. בתיקים כאלו ישנה חשיבות עליונה לנעימות של התיק ולכך שיהיה מיוצר מחומר היפו אלרגני שלא יגרד ושיהיה נעים לעורו העדין של הפעוט.

 

מערכת עגליס