הטיפים שלנו

טיפים לתינוק? יש כמה שאפשר להתעלם מהם

אין תגובות מערכת עגליס 01/10/2017

מהרגע שאת עוברת לסטטוס "בהריון", נראה שצומח סביבך ארסנל שלם של נשים (וגברים) שיודעים ה-כ-ל על עולם התינוקות, הם בדרך כלל מגיעים עם איזה מתנת מוצרי תינוקות או חבילות לידה – והם לא מהססים לחלוק את המידע החשוב הזה איתך.

נכון, יש פיסות אינפורמציה שתגלי שהן מועילות מאוד ותרצי לאמץ, אך אל תחשבי שכל מה שאנשים סביבך חושבים על האופן שבו את צריכה להיות אמא – אכן נכון.

אז הנה אנחנו, קבל עם ועולם, מכריזים בזאת על כמה טיפים שתוכלי בכיף לבחור להתעלם מהם:

  1. "אמהות קשוחות לא לוקחות אפידורל" – המון נשים מתנגדות ללקיחת אפידורל, וזכותן המלאה, כמובן, להחזיק בדעה הזו. יחד עם זאת, אם את החלטת להשתמש בזריקה כדי למנוע את הכאבים שיבואו – זו זכותך המלאה גם כן, וזה לא הופך אותך לפחות "קשוחה". למדי את השיקולים לכאן ולכאן והחליטי – את מכירה את הגוף שלך ואת סף הסבל שלך הכי טוב מכולם, הפרמטר היחידי למה טוב הוא בעיקר לפי מה שטוב לך.
  2. "התעוררי לפני שהילדים קמים והרוויחי זמן לעצמך" – שוב, אינדבדואלי. כיף לך שיש לך זמן בבוקר להנאות הקטנות לפני שהילדים קמים? מעולה, אמצי בחום את הטיפ הזה. את ממש לא טיפוס של בוקר? את רוצה לספוג את כל שעות השינה שאת יכולה לקבל לפני שהזאטוטים מתעוררים? נפלא, עשי זאת!
  3. "את תדעי אם התינוק שלך עייף או רעב לפי הבכי שלו" – שקר גס זה מוקדש לכל האימהות שהרגישו כשלון מוחלט בחודשים הראשונים ללידה, כשהן לא ידעו לנחש למה התינוק שלהם זקוק בדיוק לפי דציבל הבכי שלו. ללמוד מדוע התינוק בוכה לפי אופי הבכי זה ידע נרכש. כמה נרכש? אמהות רבות מספרות שרק כשהילד היה בן שנה, הן התחילו לזהות את הרצונות שלו לפי הבכי!
  4. "כשתינוק מושך באוזן שלו – זה סימן שיש לו זיהום באוזן" – טוב, ובכן, זה לא שזה לגמרי לא נכון, אבל זה ממש לא יכול להיות מנוסח ככלל בדוק ומוכח. ואם התינוקי שלך נהנה למשש את האוזן שלו, סתם כי זה נחמד לו? אם זה עוזר לו להירדם טוב יותר? ההצעה שלנו: בדקי עם הרופא האם יש חשש לזיהום ממשי, ואם לא – תני לו למשש בכיף!
  5. "אם תעשי כפיפות בטן – השאריות מההריון פשוט יעלמו!" – נתחיל בכך שמי שאומרת לך את זה (במיוחד אם היא "נופלת" עלייך ביום בו לא ישנת יותר מדי) ראויה לקבל כל מבט נזוף שתחפצי לספק, ונמשיך בכך שלהיכנס למשטר דיאטה וכושר אחרי הלידה תלוי אך ורק בך. אם את מרגישה בנוח, אין שום סיבה שתכבידי על עצמך.

בסופו של דבר, ל"אנשי הטיפים" יש כוונות טובות והם רק רוצים לעזור. יחד עם זאת, סמכי על עצמך ועל האינטואציות שבך – הם יצמיחו ילדים לתפארת!

מערכת עגליס