הטיפים שלנו

טרייד אין מוצרי תינוקות – משתלם?

אין תגובות מערכת עגליס 31/08/2017

אחד הדברים הראשונים שההורים טריים לומדים הוא עד כמה יקרים הילדים שלהם. לפעמים אפילו יקרים מאוד. מחירי מוצרי התינוקות שבשוק עולים מדי שנה, מחירים שנראים גבוהים במיוחד כאשר מדובר בציוד המשמש את המשפחה זמן מוגבל בלבד. אך מלבד רכישת מוצרים חדשים קיימות אפשרויות אחרות. אנחנו נבחן כאן את השיטות הקיימות ונבדוק את כדאיותה של עסקת הטרייד אין שהיא אחד הפתרונות החדשנים המוצעים כיום.

מה זה טרייד-אין

טרייד-אין בתחום עגלות הילדים דומה כמובן לטרייד אין בתחומים אחרים. הורים רבים מקבלים לידם עגלה ישנה מבן משפחה, או שיש בידיהם עגלה שהייתה שייכת לילד הראשון. פעמים רבות עגלה זו ידעה ימים טובים יותר, וההורים מתלבטים אם להשתמש בה בכל זאת, או לרכוש עגלה חדשה. אך לצד שתי אפשרויות אלו קיימת אפשרות שלישית – טרייד-אין. במסגרת עסקה מסוג זה, מחזיר ההורה את העגלה הישנה על כל הציוד שלה (טיולון אמבטיה וחלקים מחברים) והוא מקבל עליה זיכוי לרכישה של עגלה חדשה, עגלה מחודשת או לעתים אפילו רכישה של מוצרים אחרים. הורים הבוחרים בדרך זו, כדאי שיתייעצו עם החנות שבה הם מבצעים את הטרייד-אין על מנת לוודא כי הדגם שברשותם אכן מתאים לצורך מימוש העסקה.

טרייד אין – חסרונות ויתרונות

לעסקת טרייד-אין יש יתרונות רבים. ההורים זוכים להחליף את העגלה הישנה שלהם בעגלה חדשה ואיכותית, ולשם כך הם נדרשים להשלים סכום קטן יחסית שאינו מצריך השקעה רבה. כך גם הילד החדש המצטרף למשפחה זוכה לקבל משהו משל עצמו, במקום לקבל בירושה את העגלה שבה השתמשו כל אחיו הקודמים. למעשה החיסרון היחיד בטרייד-אין הוא שבני הזוג נדרשים להחזיר את העגלה הישנה ואינם יכולים להעביר אותה לשימושם של בני משפחה אחרים. אך לעומת היתרונות הרבים, חיסרון זה נראה זניח לגמרי.

ליסינג עגלות

הורים המעוניינים לחסוך בהוצאה הכספית על עגלת ילדים, מוזמנים לשקול גם את האפשרות של ליסינג עגלות. במסגרת עסקה זו בוחרים ההורים בעגלה חדשה שאותה הם יכולים להחזיר חזרה לחנות בתום השימוש בה. בדרך כלל קיימת גם אפשרות לרכוש את העגלה מהחנות תמורת תשלום נוסף או להחזיר את העגלה ולרכוש עגלה חדשה המתאימה לצרכים החדשים של הפעוט. עבור הורים שאינם בטוחים שיהיה להם צורך בעגלה למשך זמן רב – זוהי יכולה להיות אפשרות מתאימה בהחלט.

עגלות תינוק יד שנייה

אפשרות נוספת היא רכישה של עגלות תינוק יד שנייה. מחירן של עגלות חדשות יכול להגיע היום גם עד לאלפי שקלים, ועל כן, הורים רבים בוחרים באפשרות הזאת. לרוב החנות דואגת לחידוש ולניקוי העגלה כך שפעמים רבות לא ניתן כלל להבדיל בין עגלה יד שנייה לבין עגלה חדשה. מחירה של עגלה תינוק יד שנייה הוא כמובן משתלם הרבה יותר, במיוחד כאשר מדובר במותגים מוכרים כגון בוגאבו, בייבי ג'וגר ועוד.

במה בוחרים?

את הבחירה יש לעשות בסופו של דבר בהתאם לשימוש הצפוי בעגלה. אם מעוניינים בעגלה לזמן מוגבל ניתן כמובן לבחור בליסינג, ואם מחפשים פתרון זול יחסית אפשר לרכוש עגלה יד שנייה. הורים שיש ברשותם עגלה ישנה בבית מעדיפים לעומת זאת את עסקת הטרייד-אין משום שהיא מאפשרת להם גם להזדכות על העגלה הישנה וגם לקבל עגלה חדשה לאחר זיכוי. עסקת הטרייד-אין מאפשרת גם לרכוש את העגלה בהמשך, או להחליף אותה בטיולון. טיול נעים!

 

מערכת עגליס