הטיפים שלנו

מהו יומן הריון – ולמה כדאי לעשות בו שימוש?

אין תגובות מערכת עגליס 18/08/2019

עשית את הבדיקה וגילית לשמחתך שאת בהריון? מזל טוב! כעת את נכנסת לתקופה מרגשת שבסופה תפגשי את התינוק שלו ציפית כל כך. אך הדרך לרגע המאושר אינה קצרה ובמהרה יתברר לך שגם התהליך הלגמרי טבעי הזה הוא למעשה פרויקט לא קטן. הריון, נפלא ככל שיהיה, מצריך תשומת לב לפרטים רבים ומעקב צמוד אחר בדיקות, תורים, תוצאות ותפריט תזונתי. מלבד זאת, ההריון מעורר גם תחושות שונות, מחשבות, רגשות ודאגות, וגם אלו דורשים התייחסות. כדי להתמודד עם כל הטוב הזה, תוכלי להיעזר ביומן הריון שיסייע לך להכניס קצת סדר בבלגן. 

מעקב אחר התפתחות ההריון

תקופת ההריון עלולה להיות זמן מבלבל, מעייף ומתיש. בשליש הראשון גוף האישה נדרש להתמודד עם שינויים רבים וגם המערכת ההורמונלית משפיעה לעיתים על מצב הרוח ועל רמת האנרגיה. בהמשך, בשליש השני ובשליש האחרון, ההריון הופך להיות כבד יותר והאישה מצפה בעיקר לסופו. לכל שליש הקשיים שלו, אך יש דבר אחד משותף לכולם – המעקב רפואי והצורך לעבור אין-ספור בדיקות רפואיות כדי להבטיח את תקינות ההריון וכדי לבדוק את מצבה הבריאותי של האישה. על מנת לוודא שאף בדיקה לא התפספסה, ניתן להיעזר ביומן הריון. ביומן זה אפשר לכתוב את התזכורות לתורים הרבים, לתעד את תוצאות הבדיקות וכך לקבל תמונה מלאה על התקדמות ההריון. יומן זה יכול גם לשמש את הצוות הרפואי ברגע האמת שבו האישה תגיע לחדר הלידה.

במקום פסיכולוג

ההריון הוא כאמור חוויה מטלטלת. ככל שחודשי ההריון מתקדמים האישה לומדת להכיר את התינוק הגדל בתוכה, והיא מתנסה בתחושות ובמחשבות שאולי כלל לא העסיקו אותה בעבר. מלבד זאת, עלולות להתעורר בה דאגות שונות ותהיות לגבי העתיד ולגבי תפקידה החדש כאמא. כל אחת מתמודדת באופן שונה עם העומס הרגשי הזה, אך יומן הריון בהחלט עשוי לסייע. כאן האישה יכולה לנהל רישום של החוויות שעברו עליה, או להשתמש באמצעי הבעה אחרים כגון ציור. למעשה ביומן ההריון ניתן לתעד כמעט כל דבר – רשימת השירים שהאישה אהבה לשמוע בעת ההריון, תמונות אולטרה-סאונד של העובר, וחוויות משעשעות שעברו עליה. אחרי הלידה היומן יכול להיות מזכרת נפלאה שהאישה תוכל להעביר בהמשך לילד שלה. 

מתכוננים לרגע הגדול

נשים רבות בכל העולם מרגישות אותו הדבר; החודשים הראשונים של ההריון עוברים פחות או יותר באותה מהירות, בזה אחר זה. החודש האחרון לעומת זאת, נמתח ונמתח. אולי זאת הציפייה לסוף, אך לעיתים נדמה כי החודש האחרון ארוך בערך כמו תקופת ההריון כולה. גם בשלב זה של ההכנה לקראת הלידה, ניתן להיעזר ביומן הריון. בתקופה זו נשים רבות רוכשות חבילות לידה הכוללת את סל המוצרים הדרושים לחודשי חייו הראשונים של התינוק. סלקל, עגלת תינוק, ריהוט לחדר ילדים וכיוצא בזה – זה הזמן להצטייד בהתאם. כדי לוודא שלא שכחת כלום, הכיני ביומן ההריון רשימה מסודרת, וצייני בה גם את פרטי הקשר של החנות שממנה רכשת חבילת לידה. ביומן ההריון תוכלי לרשום גם פרטי קשר חשובים נוספים שישמשו אותך או את בני משפחתך כאשר תגיעי לחדר הלידה. בהצלחה ושיהיה בשעה טובה!

מערכת עגליס