הטיפים שלנו

יוצאים עם הטיול לתינוק מה חשוב לקחת?

אין תגובות מערכת עגליס 16/08/2018

יציאה ראשונה עם הרך הנולד מהבית עלולה להיות חוויה מלחיצה עבור הורים רבים. לא כולם בטוחים מה כדאי לקחת, מה אסור לשכוח ומה ניתן להשאיר בבית. במקרים רבים הורים מוצאים את עצמם עמוסים בחפצים שאין בהם צורך וכך דווקא כאשר נדרש פריט בדחיפות פריט מסוים, קשה לאתר אותו בין כל הדברים. במקרים אחרים, נשאר בבית דווקא הפריט שאותו היה צריך יותר מכל. כיצד לתכנן את היציאה מהבית ומה יש לקחת לטיול קצר בחוץ – במאמר הבא.

מתכננים את היציאה מהבית

כל הורה מגלה בשלב זה או אחר שיציאה עם ילדים ועם תינוקות מחוץ לבית לא תמיד יכולה להיות ספונטנית. כאשר הילד גדל העניין הופך לפשוט יותר, אך בתחילת הדרך חשוב לתכנן היטב את היציאה מהבית. לרוב מלבד העגלה ישנם מספר דברים שחשוב להצטייד בהם, והדבר תלוי כמובן במשך הזמן שבו ההורים והילדים יעדרו מהבית. אם מדובר בסיבוב קצר בעגלה שמטרתו להרגיע את התינוק, בדרך כלל יידרש רק מוצץ ושמיכה (אם קריר). כשיוצאים לתקופות ארוכות יותר חשוב לוודא כי ישנם אמצעים להאכיל את התינוק; מי שמניקה אינה צריכה בהכרח להתכונן, אך הורים המאכילים את הילד בתמ"ל צריכים לוודא שיש ברשותם בקבוק נקי, תרמוס של מים בטמפרטורה מתאימה וכמובן גם כמה מנות של מזון. במקרים אלו חשוב גם לדאוג לסט נוסף של בגדים להחלפה שכן התינוק עלול לפלוט או להתלכלך, וכמובן שאין לשכוח חיתולים ומגבונים.

מכינים את התיק

כאשר יוצאים מן הבית עם עגלות לתינוקות מומלץ להצטייד בתיק עגלה נוח לשימוש. בחנות מוצרי תינוקות ניתן למצוא היום דגמים רבים, ולפני הלידה ובמקביל לבחירת העגלה, כדאי לבחור את הסוג המתאים ביותר להורים. יש לוודא כי הסידור הפנימי של התאים מאפשר שליפה קלה של הפריטים הנדרשים וכי התיק "מתלבש" באופן נוח על העגלה. על מנת להקל את ההתמצאות בתיק, כדאי לייעד מקום מסוים וקבוע לחיתולים ולמגבונים, מקום נפרד לבגדים ואזור אחר שבו יאוחסן האוכל של התינוק. ישנם תיקים לעגלות הכוללים תאים או תיקים פנימיים בעלי ריפוד תרמי. אלו עשויים להיות מועילים במיוחד כאשר מדובר בפעוט האוכל כבר מזון מוצק. תאים בעלי ריפוד תרמי מאפשרים לשמור על הטמפרטורה של האוכל, וכך מבטיחים את איכותו. עניין נוסף שיש לשקול הוא הקצאה של מקום מתאים ובטוח לפריטים כגון ארנק ומפתחות, ומומלץ לבחור במקום נגיש מצד אחד אך לא גלוי מדי ולא מקום שממנו פריטים אלו עלולים ליפול.

פריטי רשות

כאמור, בעת היציאה מהבית ישנם פריטים שלא מומלץ לוותר עליהם; מזון, חיתולים, מגבונים ובגדים להחלפה, יידרשו בדרך כלל בכל יציאה. אך מלבדם חשוב לעיתים לקחת גם פריטים נוספים, בהתאם לזמן ההיעדרות מהבית ולגילו של הילד. כשמדובר בתינוק שזה עתה נולד לא יהיה בדרך כלל צורך בצעצועים רבים, אך עבור פעוטות מומלץ להצטייד בשניים-שלושה פריטים שיסייעו לשעשע אותם. ניתן לדוגמה לקחת ספר המתאים לגיל הילד או ספר רך הכולל מרקמים שונים לגירוי החושים. ניתן להביא גם רעשן או כל צעצוע אחר שיעסיק את התינוק אם ההורים עורכים למשל קניות באותו הזמן.

לסיכום, את תיק העגלה יש לבחור על פי צורכי בני הבית ולצייד אותו בהתאם למשך ההיעדרות הצפוי ולגילו של הילד. בסופו של דבר כל הורה יסגל לעצמו את ההרגלים המתאימים לו ביותר, בין השאר על פי אופיו של הילד ועל פי הניסיון שצובר ההורה.

 

מערכת עגליס