הטיפים שלנו

מה לעשות עם הילדים בחנוכה 2019?

אין תגובות מערכת עגליס 28/11/2019

תקופת החגים כבר חלפה, והנה נדמה שכבר נכנסנו לשגרה היום-יומית המבורכת. אבל חכו! חג חנוכה נמצא ממש מעבר לפינה, ושוב תמצאו את עצמכם בתפקיד צוות הבידור של הילדים. זהו אתגר לא פשוט, במיוחד אם אתם הורים לילדים בגילאים שונים, ולא תמיד מצליחים למצוא את הפעילויות שיתאימו לבילוי משפחתי ושימצאו חן בעיני כולם. כדי לסייע לכם לצלוח את החג הזה בשלום, הכנו רשימה קצרה של אטרקציות שונות, טיולים ופעילויות לקצת זמן-איכות עם המשפחה.

מטיילים בחנוכה

אומנם כבר מרגישים את הסימנים הראשונים של העונה הקרה, אבל אל תתבלבלו – בישראל, כמו בישראל, החורף לא מאוד מרשים והוא מעניק לנו גם ימים נעימים ונוחים לטיולים. אם אתם באזור הצפון למשל, תוכלו לטייל בפארק המעיינות שבו מסלולים שונים ברמות שונות. אם תרצו, תוכלו גם לרכוב על אופניים או לצאת לטיול ברכב הירוק שיש במקום. אם אתם מעוניינים לטייל אך מחפשים אתר שבו מתקיימת פעילות מיוחדת לכבוד החג, תוכלו להגיע לנאות קדומים. כאן הילדים יוכלו לשמוע על הדרכים העתיקות להכנת שמן זית, לבקר בין הכרמים ואף להשתתף בפעילות יצירה. מי שמחפש מסלול הליכה מרגיע במקום פסטורלי, יכול להגיע לגני הטבע הסמוכים לאבו כביר בתל אביב. כאן תוכלו לטייל בשבילי הגן ולצפות בצבים שבבריכות המים, ואם תרצו לאכול משהו – בוודאי לא תתקשו למצוא המון מסעדות באזור. 

נפגשים עם חיות

בין אם אתם חיים בעיר ובין אם אתם חיים ביישוב קטן, בחיי היום-יום שלכם לא תפגשו הרבה חיות. לכן, בחופשת החנוכה יש לכם הזדמנות להכיר מקרוב את עולם בעלי החיים. מרכז ברווזים בכפר למשל, מאפשר לילדים ללמוד על כל מחזור חייהם של הברווזים, החל משלב הבקיעה מהביצה ועד שהברווז מגיע לבגרות. זהו מקום נפלא להגיע אליו עם עגלת תינוק, ובאתר ישנן גם פינות ליטוף ויצירה. אתר מומלץ נוסף שניתן להגיע אליו עם ילדים ועם מנשאים הוא הקרקס החקלאי שבמושב יוגב. מלבד פינת הליטוף, בחג החנוכה יש לרוב פעילויות להטוטים מרגשות וסדנאות היכולים להתאים לכל הילדים.

משתוללים ונהנים

מכיוון שחג החנוכה מתקיים בחודש דצמבר, ייתכן מאוד שבזמן זה ירדו גשמים שלא יאפשרו לכם לצאת ולבלות בחוץ. במקרה זה, כדי לעזור לילדים לפרוק את האנרגיה שלהם, תוכלו להגיע למרכזים סגורים המציעים אטרקציות שונות לילדים. אם אתם מבלים את החג באזור הצפון, ומחפשים מקום המתאים לכל המשפחה, ניתן לבקר בגרביטי פארק בכרמיאל. כאן תמצאו שלל מתקנים, קירות טיפוס, וכמובן – טרמפולינות וג'ימבורי לקטנטים. גם באזורים אחרים בארץ לא תתקשו למצוא משחקיות או מרכזי בילוי שיספקו שעות רבות של הנאה לילדים ואולי גם קצת שקט לכם, ההורים. אם הילדים כבר גדלו קצת, תוכלו לבחור בפעילות מאתגרת יותר כגון לייזר טאג או החלקה על הקרח, ובמקרה זה אין ספק כי כל המשפחה תבלה היטב בחופשה, ואתם תיצרו זיכרונות משמעותיים שילוו אתכם גם בשנים הבאות. 

מערכת עגליס