הטיפים שלנו

יתרונותיו של מנשא בייבי ביורן

אין תגובות agl-cdk 02/12/2012

כל מי שמגיע לקנות מנשא לתינוק יגלה מותג אחד שחוזר על עצמו שוב ושוב: בייבי ביורן. בעולם המנשאים מדובר על הצלחה מסחררת שסחפה אחריה הורים רבים. מנשא בייביורן שמגיע במספר דגמים וצבעים, נחשב למנשא מערבי, בניגוד למנשאים אינדיאניים כמו התינוכיס, יאמו ולופיקס. מהם יתרונותיו של המנשא המערבי הזה ומה מבדיל בינו ובין מנשאי הבד השונים? התשובות לפניכם.

מאפייניו של המנשא:

מנשא בייבי ביורן, שניתן למצוא במספר דגמים שונים, ביניהם בולטים דגמי הסינרג'י, אקטיב ו-מירקל, מותאם לתינוקות ממשקל של שלושה וחצי קילוגרמים ועד ל-12 קילוגרמים. המנשא מתאים להורים שנושאים את ילדיהם לפרקי זמן ארוכים והוא מומלץ לטיולים, נסיעות ארוכות ונשיאה יומיומית של התינוק, בעיקר בחודשיו הראשונים. באמצעות רצועות התמיכה הרחבות והמרופדות שמיועדות לכתפיים, ניתן להקל על הלחץ שנוצר על שרירי הגב של ההורה ועל הכתפיים במהלך נשיאת התינוק.

ישנן מספר תנוחות אפשריות עם מנשא לתינוק של בייבי ביורן – ביניהן תנוחה שבה הראש של התינוק פונה פנימה – בטן לבטן – המהווה את התנוחה המתאימה ביותר לתינוק עד גיל חמישה חודשים, אז שרירי הראש והצוואר מתחזקים והראש יציב יותר. לאחר מכן אפשר להשתמש במנשא כאשר גב התינוק פונה לבטן ההורה – תנוחה שלמעשה מאפשרת לתינוק לראות את העולם מסביבו במהלך הטיול ומפתחת את הסקרנות שלו. כל התנוחות האלו ניתנות להתאמה מבחינת גודל התינוק מלפנים, כך שההורה לא צריך להתעסק עם המנשא במשך דקות ארוכות כאשר התינוק ישן או חסר מנוחה.

תמיכה בגוף התינוק בכל שלבי ההתפתחות שלו

המאפיין החשוב ביותר של בייבי ביורן הוא התמיכה הארגונומית שלו בגוף התינוק. המנשא מספק תמיכה לגב ולראש התינוק ומייצב גם את הידיים והרגליים בתנוחה שמאפשרת חופש פיזיולוגי אך יציבות שמסייעת להתפתחותו של התינוק. מפתחי המנשא, שנבחר למנשא הטוב ביותר בעולם מזה מספר שנים, יצרו את השילוב המושלם בין מגע בלתי נפסק בין ההורה לתינוק ובין יציבות ועצמאות של התינוק ושל ההורה בזכות מערכת התמיכה החזקה של המנשא.

מאפיין אחרון וחשוב לא פחות הוא עמידותו של מנשא בייבי ביורן. המנשא עשוי מבדים היפו-אלרגניים שנבדקו וקיבלו תווי תקן אירופאיים ואמריקאיים. ניתן לכבס את המנשא בקלות במכונה והוא נחשב לעמיד במיוחד גם לאחר הרבה מאד כביסות או שימוש עם מספר ילדים.

למי מתאים מנשא בייבי ביורן?

מנשא לתינוק של בייבי ביורן מתאים להורים שמטיילים ומסתובבים במשך שעות ארוכות במהלך היממה. זאת בשל העובדה שהמנשא מאפשר חופש רב של תנועה אך עדיין מותיר את התינוק יציב. בנוסף, מדובר במנשא קל לקשירה שמאפשר גם להורים בעלי סדר יום לחוץ להיות קרובים לילדיהם מבלי להתמודד עם שיטות קשירה שונות ורכיסה רבה של רצועות ולולאות. לבסוף, עמידותו של המנשא מאפשרת להורים לשמור על המנשא ולהעבירו לתינוק הבא מבלי לדאוג לבלאי.

agl-cdk

CDK Comp

הורים רבים מתלבטים אם לנסוע לטיול בחוץ לארץ עם התינוק והילדים. אין ספק כי נסיעה משפחתית אינה דומה לחופשה זוגית, ועל כן מומלץ להיערך מראש ולוודא כי יש בידי בני המשפחה את כל הציוד הדרוש. להלן מספר טיפים להתניידות קלה עם תינוקות וילדים בחוץ לארץ