הטיפים שלנו

כיצד לבחור עגלת תינוק?

אין תגובות מערכת עגליס 05/03/2014

 

לפני שבוחרים את העגלה המשוכללת והיקרה ביותר, כדאי להבין אילו סוגי עגלות קיימים על מנת להבין מהו הסוג שיתאים לשימוש שלכם הכי טוב. שלושה סוגים עיקריים של העגלות שקיימים היום הם עגלה משולבת, עגלה דו שימושית ועגלה רב תכליתית. עגלה משולבת היא הכבדה והמאסיבית ביותר והיא מורכבת מעריסה שניתן לפרק מהעגלה, אז היא הופכת לסל קל שיתאים בעיקר לנשיאה למרחקים קצרים וממושב מתכוונן שמגיע עם העגלה וניתן להתקינו בשלב מאוחר יותר כאשר הילד יוכל לשבת. עגלה דו שימושית היא עגלה שמתכווננת לכמה מצבי שכיבה וישיבה.  במידה ואתם בוחרים בעגלה מסוג זה חשוב לוודא מהי זווית הפתיחה שלה והאם היא מאפשרת שכיבה מלאה על הבטן. עגלה רב תכליתית היא עגלה שכוללת מושב סל קל שיכול לשמש גם בתור מושב בטיחות לרכב ומושב ישיבה לטיולים.

מה זה טיולון ולמה הוא מיועד

כיום ניתן למצוא שני סוגים של טיולונים, טיולון קלאסי שמיועד לילדים מעל גיל 6 חודשים והוא נוח לשימוש וניתן לקיפול מהיר. סוג נוסף של טיולון מתאים לתינוק מעל שלושה חודשים. באופן כללי מדובר על העגלות השימושיות ביותר מכיוון שמשקלן מופחת לעומת העגלות האחרות ובמצב מקופל הן נכנסות בקלות לתוך הבגאז' של הרכב. הבעיה היחידה עם טיולון הוא שלא כולם מאפשרים מצב של שכיבה ולכן לא כולם יתאימו לתינוקות בני כמה ימים. עגלות של חברת בוגבו ושל בייבי ג'וגר המגיעות בשלל עיצובים, מאפשרות יותר מצבי טיולון מהעגלות האחרות, זאת בזכות המבנה הגמיש שלהן.

על פי מה לבחור את העגלה

את העגלה מומלץ לבחור על פי נוחות השימוש עליה אחראים המשקל, הגודל, צורת הקיפול, גודל הגלגלים ובולמי הזעזועים. כדאי גם לשים דגש לסוג של הידית של העגלה ולפני ביצוע הרכישה לנסות לקפל אותה מספר פעמים כדי לוודא כי היא אכן נוחה לכם. גורמים כמו גודל תא המטען של הרכב, האם קיימת בבניין שבו אתם גרים מעלית וגודלה, צריכים להילקח בחשבון בעת בחירת העגלה מכיוון שנוחות השימוש בה תתבטא דווקא במצבים בהם תרצו לקפל אותה לתוך הרכב או להכניס אותה לתוך המעלית של בניין המגורים שלכם.

על אילו פרמטרים יש לשים לב בעת בחירת העגלה

לפני שאנו מתחילים לדון באביזרים שמגיעים עם כל עגלה, חשוב להתמקד בסוג הגלגלים. גלגלי אוויר יאפשרו נסיעה חלקה יותר לעומת גלגלים מסוג אחר. מומלץ גם לבדוק האם קיימת לעגלה ידית אחיזה שמיועדת לנשיאת העגלה במצב מקופל. ידית רוחבית הוא פרמטר נוסף שישפיע על נוחות השימוש ומומלץ לבחור עגלה עם ידית מסוג זה מכיוון שהיא מאפשרת להסיע את העגלה ביד אחת. מלבד מתקן הגלגלים והתוספות השונות שמגיעות היום עם כל עגלה, חשוב לוודא גם כי אתם רוכשים תיק מיוחד לעגלה, סל לחלק התחתון של העגלה ואביזרי נוחות להורים כמו מתקן לכוס למשל, שיכול לשדרג משמעותית את החיים עם העגלה.

מערכת עגליס